Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (2)
Dailininkas prof. Romualdas Inčirauskas.
Profesorius Romualdas Inčirauskas gimė 1950 m. rugpjūčio 28 d. Anykščiuose. 1970 - 1974 m. mokėsi ir baigė Telšių taikomosios dailės technikumą (meninis metalo apdirbimas).
1974 – 1979 m. studijavo ir baigė Estijos valstybinį dailės institutą Taline (meninis metalo apdirbimas).Gyvena Telšiuose. Dirba Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultete dėstytoju.

Profesorius Romualdas Inčirauskas gimė 1950 m. rugpjūčio 28 d. Anykščiuose.  1970 - 1974 m. mokėsi ir baigė Telšių taikomosios dailės technikumą (meninis metalo apdirbimas).
1974 – 1979 m. studijavo ir baigė Estijos valstybinį dailės institutą Taline (meninis metalo apdirbimas).Gyvena Telšiuose.  Dirba Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultete dėstytoju. Jo atsakymai į "Anykštos" skaitytojų klausimus.


- Ką ruošia Telšių fakultetas? Pirmą karta girdžiu, kad Telšiuose yra aukštosios mokyklos filialas.


 

-Telšiuose yra keturios aukštosios mokyklos ar jų filialai. Dviejų kolegijų fakultetai, kunigų seminarija ir mūsiškė – Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas. Jame trys katedros, kuriose yra penkios studijų programos -   taikomosios skulptūros, baldų dizaino ir restauravimo, gaminio dizaino, aprangos ir trikotažo dizaino ir metalo meno. Metalo meno universitetinės studijos yra vienintelė programa Lietuvoje, kurioje aš ir dirbu.

 

- Kas jums įdomiau - kurti ar dirbti su jaunimu? 

 

- Pirmiausia, save laikau dailininku. Bet viena nuo kito sunkiai atskiriama - ką darau pats, mokau kitus ir tuo pačiu mokausi. Toks principas padeda ir kūrybai.

 

- Papasakokite, kas per technika yra metalo plastika?

 

- Tai menas, kuris kuriamas iš metalo panaudojant įvairias technikas. Tai skulptūra, juvelyrika, medalio menas, meninė kalvystė ir kiti dailės objektai architektūroje bei interjere iš metalo.

 

- Sveiki, žiūrėdamas į Jūsų darbus matau daug istorinių LDK motyvų. Ar tai ne Žemaitijos, kurioje gyvenate, įtaka?

 

- Galbūt tai sprendžiama iš vieno paskutinių mano darbų Telšių šv. Antano Paduviečio Katedros centrinių durų siužetų. Tris metus kūriau šį kūrinį, skirtą Žemaitijos Krikšto 600 metų jubiliejaus proga. Taigi, teko pastudijuoti ir jūsų minimą laikotarpį. Be to, kuriu medalius istorine tematika.

 

- Smagu žiūrėti į jūsų žaismingus darbus. Iš kur ateina idėjos jūsų kūrybai?

 

-  Lietuvos dailininkų sąjungos išleistame leidinyje apie mane yra įdėta mano mini auto esė, kuri, gal būt, ir bus atsakymas į Jūsų klausimą:

„Vargu ar galiu save laikyti suaugusiu, nes nuo vaikystės tebesvajoju būti dailininku. Giminaičiai prisimena, kad būdamas ketverių labai mėgau lipdyti iš plastilino. Keista, bet tą patį darau ir dabar (dariau visą gyvenimą). Tik tai, ką darau dabar , kartais tampa bronza ar aliuminiu.

Brendimo požymiai:

Vaikystėje lipdžiau, ką mačiau.

Vėliau lipdžiau, ką žinojau.

Dabar lipdau, kuo tikiu*

        * “Visa per Jį atsirado, ir be Jo neatsirado nieko, kas yra atsiradę”.

                                                                                         Evangelija pagal Joną 1,3

 

 

 - Ar parduodate savo darbus. Kur jų galima nusipirkti?

 

- Taip, žinoma, tai yra mano duona. Jeigu Jus domina, prašau kreiptis. Be to, darbų yra ir įvairiose galerijose.

 

- Ar lengva susidraugauti ir šaltą metalą paversti mielu akiai meno kūriniu?

 

- Šis klausimas man užduodamas gan dažnai. Gal pradžioje ir buvo nelengva, tačiau šią profesiją studijavau 9 metus ( 4 – Telšių taikomosios dailės technikume ir 5 – Talino dailės institute). Ir su juo bendrauju visą gyvenimą. Gal būt, kai kam metalas atrodo šaltas, bet aš, bedirbdamas su juo dažnai nusideginu pirštus tiesiogine  to žodžio prasme.

 

- Iš kur semiatės idėjų kūriniams?

-

Idėjos iš visur, o svarbiausia – požiūris, kurį formuoja krikščioniškas tikėjimas, kurio šaltinis - Šventasis Raštas.

 

- Labai nuostabus darbai Oho! Gražu labai, taip ir toliau:)

 

- Ačiū už įvertinimą ir nuoširdžius linkėjimus.

 

 

- Ar yra šansų Anykščiuose pamatyti jūsų darbų parodą?

 

- 2010 metais, Anykščių koplyčioje, liepos mėnesį Pasaulio Anykštėnų suvažiavimo metu vyko mano jubiliejinė paroda. Gaila, kad nematėte. Manau, ateityje Anykščiuose dar bus.

 

 

- Koks Jūsų hobis? Kūryba Jums yra darbas, ar pramoga?

 

- Taigi, taip atsitiko, kad  kūryba man ir darbas, ir pramoga.

Bet, kai ką reikšminga nuveikęs, mėgstu keliauti, bet tai vėlgi, susieta su kūryba (idėjos).

Taigi, padėtis be išeities. Tiesa, dar mėgstu grybauti.

 

 

- Kaip atrodo Jūsų mūza?

 

- Kiekvienas Žmogus, jeigu jis laiko save Dievo kūriniu, iš Kūrėjo turi paveldėtą  dovaną  - talentą. Noras suvokti ir gebėjimas tuo naudotis yra vertybė.

Tai gal ir bus atsakymas.

 

 

 

 

Linas Bitvinskas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta