Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Skaityti komentarus (1)
Anykštėno medžio drožėjo – žalvarinių papuošalų meistro Roberto Matiuko rankose medis prabyla dvasingom skulptūrom, o žalvaris virsta žilą senovę menančiais papuošalais. Autorius dar nėra surengęs savo personalinės parodos, tačiau kūrinių turėtų bent keliom. Jo paskutinė medžio skulptūra Šv. Nepomukas ką tik iškeliavo į Nepomuką (Čekija).


R. Matiukas gimė1960–aisiais Anykščiuose. Baigęs J. Biliūno vidurinę mokyklą, įstojo į Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, kurį baigė 1984–aisiais. Mat per studijų vidurį įsiterpė tarnyba Tarybinėje armijoje.

Baigęs gavo paskyrimą į gimtąjį miestą darbų mokytoju III vidurinėje (dabar A. Baranausko) mokykloje, tačiau po kelių metų išėjo į privatų verslą.

Šiemet sausio 6-ąją sukako 10 metų, kai R.Matiukas dirba A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, šiuo metu - direktoriaus pavaduotoju ir Arklio muziejuje dar demonstruoja amatus.


„Personalinės parodos neturėjau, nors skulptūras drožiu nuo 1976–ųjų, -  sakė menininkas. – Dauguma skulptūrų didelės ir turi funkcinę paskirtį. O juvelyrika „užsidegiau“ prieš 5 metus, kai padariau Šeimyniškėlių piliakalnyje per kasinėjimus archeologo, profesoriaus Gintauto Zabielos rastų XIII–XIV amžių papuošalų kopijas, kurios eksponuojamos bokšte prie piliakalnio“.

Tai apsprendė ir šio menininko kūrybos stilių. Segės, žiedai, auskarai, apyrankės, pakabukai ir įvairūs kiti papuošalai pagaminti iš žalvario, dažnai derinyje su gintaru dvelkia senove ir paslaptingumu.

Kūrėjas bene 3 dešimtmečiai aktyviai dalyvauja rajono ir zoninėse tautodailės parodose, tačiau anykštėnai laukia ir jo personalinės parodos. Daug papuošalų ir medžio drožinių yra iškeliavę į Jungtines Amerikos Valstijas, Angliją , Vokietiją ir kitas tolimas šalis.

 

Kviečiame užduoti klausimus medžio drožėjui – žalvarinių papuošalų meistrui Robertui Matiukui. Rūpimą klausimą įrašykite komentarų skiltyje. 

Jonas Junevičius

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta