Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Komentuoti
Anykštėno medžio drožėjo – žalvarinių papuošalų meistro Roberto Matiuko rankose medis prabyla dvasingom skulptūrom, o žalvaris virsta žilą senovę menančiais papuošalais. Autorius dar nėra surengęs savo personalinės parodos, tačiau kūrinių turėtų bent keliom. Jo paskutinė medžio skulptūra Šv. Nepomukas ką tik iškeliavo į Nepomuką (Čekija).

-         Kiek laiko vidutiniškai užtrunka vienos skulptūros drožimas?

 

-         Viskas priklauso nuo to, kokio didžio ir sudėtingumo skulptūra. Galima drožti ir dvi valandas ir dvi savaites...


 

-         Ar dažnai žmonai dovanojate savo sukurtus papuošalus?

 

-         Visada dovanoju tai, kas jai patinka.

 

-         Ar nekeisite ateityje žalvario į auksą, kiek žinau auksiniai papuošalai daug brangesni kaip ir darbas su jais?

 

-         Man ir dabar tenka dirbti su auksu ir su sidabru, tačiau žalvario kaina žymiai mažesnė ir lengviau jo galima nusipirkti.

 

-         Kiek laiko Jums užtrunka padaryti pavyzdžiui, segę ar apyrankę?

 

-         Padarymo laikas, kaip jau minėjau, priklauso nuo gaminio sudėtingumo. Galima daryti vieną valandą ar net visą savaitę.

 

-         Gerbiamas Robertai, ar Jūs tik kuriate gaminius ar galima pas Jūs kreiptis ir dėl papuošalų remonto, pvz. nutrukusios grandinėlės ar iš žiedo iškritusios akies? Jeigu taisote, tai gal galėtumėte paskelbti kaip galima būtų su Jumis susisiekti.

 

-         Taip. Aš kuriu ir remontuoju juvelyrinius gaminius. Dirbu Arklio muziejuje, amatų dirbtuvėse, kalvės patalpose. Kviečiu apsilankyti.

 

-         Ar nesunku nusipirkti žalvario dėl gamybos. Kiek dabar kainuoja 1kg?

 

-         Žalvaris nėra deficitinis metalas. Jo nusipirkti galima visur kur tik prekiauja spalvotais metalais. Bet pigiau pasigaminti pačiam. Žalvario kaina nuo 25 iki 30 litų už kilogramą , priklauso iš kokio tiekėjo pirksi.

 

-         Kur toliausiai Jūsų žiniomis iškeliavo koks nors Jūsų kūrinys?

 

-         Toliausiai nukeliavo į JAV. Yra iškeliavusių į Prancūziją, Vokietiją, Čekiją, Rusiją.

 

-         Kas labiau patinka – darbas su medžiu ar su metalu?

 

-         Norint pagaminti gaminį iš medžio ar metalo, tenka dirbti dar ir su plastilinu ar moliu, kad pasidaryti maketą. O jeigu smulkiau, tai viskas įdomu ir patinka. Kartais tenka priderinti ir akmenis ar gintarą prie metalo.

 

-         Gal kas žinot , kaip su šiuo nuostabiu meistru susisiekti? Kur galima įsigyti jo darbų ?

 

-         Arklio muziejuje, amatų dirbtuvėse. Kviečiu apsilankyti darbo laiku.

 

-         Ar žmona ir dukros žavisi Jūsų darbais. Gal kuri padeda ?

 

-         Taip. Joms mano darbai patinka ir mėgsta jais puoštis. Kur surasi geresnius modelius...

 

-         Kada sulauksime personalinės parodos?

 

-         Dar truputi padirbėsiu ir planuoju antroje vasaros pusėje surengti.

 

-         Kas viršiau - medis ar žalvaris?

 

-         „VIRŠIAU“ ta meno rūšis, kurioje pirma gimsta kūrybinė mintis. Kartais pradedu kurti iš medžio ir pereinu prie papuošalų, o vėliau vėl grįžtu užbaigti medžio darbą. Tai manęs neblaško.

 

-         Įdomūs ir originalūs darbai. Norėtųsi žinoti ar galima būtų kokį papuošalą nusipirkti, ir kur?

 

-         Maloniai kviečiu atvykti į amatų dirbtuves Arklio muziejuje.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta