Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Moteris pas stomotologą. Dantis užšaldytas, gydytojas dirba. Suskambo pacientės
mobilus telefonas. Po penkto skambučio įpykęs gydytojas griebia telefoną:
-Aliooo!!!
-Aliooo!!! (vyriškas balsas).
Gydytojas:
-Tu kas?
-Vyras!!!
Gydytojas:
-Klausyk, vyre, aš tuojau baigsiu, ji išspjaus ir tau perskambins!!!

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Skulptorius, dailininkas, medalininkas Antanas Žukauskas. T. Kontrimavičiaus nuotr.
Anykštėnas skulptorius, dailininkas, medalininkas Antanas Žukauskas (74 m.) nuolat dalyvauja tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse rengiamose parodose. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, Italijos, JAV ir kitų šalių muziejai bei kolekcininkai.
A. Žukauskas kuria medalius ir kitus mažosios plastikos darbus, taip pat antkapinius paminklus iš granito, marmuro bei bronzos, rašytojų, poetų, mokslininkų ir kitų asmenybių memorialinias lentas, skulptūras, biustus, bareljefus.

Anykštėnas skulptorius, dailininkas, medalininkas Antanas Žukauskas (74 m.) nuolat dalyvauja tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse rengiamose parodose. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, Italijos, JAV ir kitų šalių muziejai bei kolekcininkai.

A. Žukauskas kuria medalius ir kitus mažosios plastikos darbus, taip pat antkapinius paminklus iš granito, marmuro bei bronzos, rašytojų, poetų, mokslininkų ir kitų asmenybių memorialinias lentas, skulptūras, biustus, bareljefus.

Jo sukurti medaliai buvo atrinkti Tarptautinės medalių federacijos (FIDEM) centro, esančio Paryžiuje, keliavo į pasaulines parodas, Budapešte (Vengrija) jie buvo įvertinti II premija (1978 m.).


Įvairiuose meno konkursuose A. Žukauskas yra pelnęs daugiau kaip 20 apdovanojimų.

 

1984 m. A. Žukauskas sukūrė medalį „Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas“. Tai buvo vienintelis sovietmečiu oficialiai sukurtas medalis religine tematika, jis saugomas Vatikane, o padidintas jo atvaizdas eksponuojamas Vilniaus Arkikatedroje.

2002 m. Pasaulinėje monetų parodoje – konkurse Niujorke (JAV) A. Žukauskui buvo skirta I premija už proginę monetą Sidnėjaus olimpiadai – meniškiausią pasaulyje 2001 metais. 2003 m. jis gavo diplomą koliažų – asambliažų  parodoje Varšuvoje (Lenkija). 2004 m. euro centų ir euro monetų nacionalinės pusės konkurse jis laimėjo I vietą.

A. Žukauskas sukūrė apyvartines monetas: 10 centų, 20 centų, 50 centų, 1 litas, 2 litai, 5 litai (visos 1996 m.).

Laimėjęs konkursus, jis sukūrė kelias dešimtis kolekcinių monetų ir medalių, tarp jų: „Valstybės atgimimas“ (1995 m.), „M. K. Čiurlionis“ (1995 m.), „Sausio 13“ (1996 m.), Lietuvos kunigaikščių ciklą „Mindaugas“ (1996 m.), „Gediminas“ (1996 m.), „Kęstutis“ (1999 m.), UNISEF „Pasaulio vaikai“ (1998 m.), „Baltijos keliui – 10“ (1999 m.).

1996 m. A. Žukausko sukurta moneta Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Gediminui ir poeto J. Marcinkevičiaus tekstas buvo įdėti į kapsulę, o kapsulė įmūryta į Gedimino paminklo Vilniuje, Katedros aikštėje, pjedestalą kaip palikimas ateities kartoms.

A. Žukauskas taip pat sukūrė euro centų ir euro monetų nacionalinę pusę, koliažų-asambliažų ciklą „Klonatas|, „Dugnas-1“, „Dugnas-2“, „Nepažįstamas objektas“, „Likimo pirštas“, skulptūras „Atotrūkis“, „Pozicija“, „Atrama“.

 

 

Jo monumentalūs darbai: dekoratyvi skulptūra „Motinystė“ Plungėje (1972 m.), fontano skulptūra „Pumpuras“ Vilniuje (1979 m.), skulptūra „Anūkas“ Klaipėdoje (1985 m.),  simbolinės teatro skulptūros Valstybinio operos ir baleto teatro fasadui Vilniuje (1989 m.), „Juodojo paukščio giedojimas“ Varšuvoje (Lenkija, 1989 m.), paminklas Vydūnui Detmolde (Vokietija, 1990 m.), paminklas Jonui Basanavičiui Vilkaviškyje (1996 m.), paminklas Vincui Kudirkai Vilkaviškyje (1998 m.). 1990 m. atstatant Vytauto Didžiojo paminklą Kaune, skulptūrinėje kompozicijoje jis atkūrė ruso figūrą.

A. Žukausko sukurti bareljefai: Vydūno Tilžėje (Sovetskas, Rusija, 1989 m.), Antano Žukausko-Vienuolio Tbilisyje (Gruzija, 1989 m.), Jono Matulio Vilniuje prie Lietuvos Mokslų akademijos (1992 m.) ir kiti. 

 

 

Jis sukūrė antkapinius paminklus: „Sielvartas“ – Kaziui Rimavičiui Troškūnuose (Anykščių r., 1963 m.), „Ilgesys“ – tėvams Anykščiuose (1972 m.), kompozitoriui Jonui Švedui Vilniuje (1973 m.), rašytojui Augustinui Griciui Vilniuje (1974 m.), Linai Pinigytei Vilniuje (1975 m.), Juozui Sakalauskui Panevėžyje (1975 m.), smuikininkui Aleksandrui Livontui Vilniuje (1976 m.), akademikui Adolfui Juciui Vilniuje (1976 m.), Juozui Mickevičiui Panevėžyje (1977 m.), rašytojui Antanui Jonynui Vilniuje (1978 m.), Jonui Bieliniui Vilniuje (1995 m.), kompozitoriui Benjaminui Gorbulskiui Vilniuje (1999 m.) ir kitiems.

 

A.Žukauskas nuo 1974 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1976 m. jis taip pat yra respublikinės monumentaliosios dailės meno tarybos narys, 1990-1995 m. buvo jos pirmininkas. Jis yra Kultūros ministerijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro, Vilniaus savivaldybės tarybos ir meno komisijų, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos autorinių teisių sąjungos narys.

 

Už nuopelnus Lietuvos Respublikai A. Žukauskas buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2004 m.) ir Lietuvos banko Padėkos raštu (2004 m.).

2006–2008 m. jam buvo skirta Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos strateginė valstybės stipendija, 2010 m. – Baltijos Asamblėjos premija už praeities vertybių atspindėjimą dailėje, pusiausvyrą tarp modernaus ir tradicinio baltiškojo identiteto, taip pat už jo sklaidą pasaulyje.

 

Išleistas A. Žukausko kūrybos albumas "Antanas Žukauskas : skulptūros, koliažai, medaliai, monetos" (2002 m.).

 


Kviečiame užduoti klausimus skulptoriui Antanui Žukauskui. Rūpimą klausimą įrašykite komentarų skiltyje.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta