Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Moteris pas stomotologą. Dantis užšaldytas, gydytojas dirba. Suskambo pacientės
mobilus telefonas. Po penkto skambučio įpykęs gydytojas griebia telefoną:
-Aliooo!!!
-Aliooo!!! (vyriškas balsas).
Gydytojas:
-Tu kas?
-Vyras!!!
Gydytojas:
-Klausyk, vyre, aš tuojau baigsiu, ji išspjaus ir tau perskambins!!!

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Keramikai, kuri menininkei teikia tikrą džiaugsmą,  Skaidrė Račkaitytė gali skirti laisvus nuo darbo savaitgalius ir vakarus. Autoriaus nuotr.
Dailininkė, dizainerė, keramikė Skaidrė Račkaitytė dirba A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memioraliniame muziejuje dailininke restauratore ir, pasak jos, kūrybai lieka vakarai ir savaitgaliai. „Jais labai džiaugiuosi“, - sakė daugiau kaip prieš dešimtmetį autorinę keramikos parodą surengusi, nuolat bendrose keramikos darbų parodose ir seminaruose - stovyklose dalyvaujanti autorė.

Prieš 3 dešimtmečius baigusi Kauno Stepo Žuko taikomosios  dailės technikumą ir įgijusi dailininkės apipavidalintojos specialybę rašytojų ir publicistų Vygando Račkaičio ir Mildos Telksnytės dukra sugrįžo į Anykčius. Išbandžiusi keletą darbo vietų, nuo 1993–ųjų iki šiol dirba muziejuje dailininke restauratore. Ji ilgą laiką buvo savaitraščio „Kregždutė“ dailininke. Sugrįžusi į gimtąjį miestą, pradėjo kurti keramikos darbus, dalyvauti parodose.Tapusi Tautodailininkų sąjungos nare, daug metų rengia ir koordinuoja Anykščių rajono tautodailininkų parodas.

2011–aisiais S. Račkaitytė baigė Kauno kolegiją ir įgijo audiovizualinio meno bakalauro ir dizainerės profesines kvalifikacijas.

Keramikė turi daug draugų tarp keramikų, kuriuos jai primena puodeliai ir kiti darbai. „Paprastą puodelį galima ir „Maximoje“ nusipirkti, o mes ieškome naujų technologijų, netikėtumų, - šypsojosi S. Račkaitytė, rodydama daugybę subtilių juodosios ir raugo keramikos dirbinių. – Juodosios keramikos ir raugo dirbiniai nesugeria vandens. O su raugo keramika išgaunami netikėčiausi ornamentai. Iki raudonumo įkaitusį gaminį imi iš pečiaus ir dedi į duonos raugą“. Kartais tokius ar kitokius eksperimentus keramikai daro susibūrę keli.

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta