Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Moteris pas stomotologą. Dantis užšaldytas, gydytojas dirba. Suskambo pacientės
mobilus telefonas. Po penkto skambučio įpykęs gydytojas griebia telefoną:
-Aliooo!!!
-Aliooo!!! (vyriškas balsas).
Gydytojas:
-Tu kas?
-Vyras!!!
Gydytojas:
-Klausyk, vyre, aš tuojau baigsiu, ji išspjaus ir tau perskambins!!!

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Kalyškų kaime gyvenanti keramikė Dangira Pyragaitė teigia, kad darbas su moliu, glazūra ir dažais yra jos hobis. Autoriaus nuotr.
Prie upelės Virintos, Kališkų kaime, (Kurklių sen.) gyvenančios keramikės Dangiros Pyragaitės spalvingi molio darbai žydi pievų gėlėmis, čiulba paukšteliais, gėlytės puošia ir angelų suknias... Autorė teigia, kad tokie jos meno dirbiniai gali būti sukurti tik čia, tik šio kaimo erdvėje... Kaunietė kaime su iš Panevėžio kilusiu vyru, taip pat keramiku, Andrium Rozanovu čia gyvena ir kuria jau 14 metų. Jos keramikos kūriniai pasklidę po visą pasaulį, pasiekę Japoniją ir Ameriką.

Baigusi J. Gruodžio aukštesniąją muzikos mokyklą D. Pyragaitė gavo paskyrimą į Kazlų Rūdos muzikos mokyklą, tačiau darbas su muzikaliais vaikais didelio džiaugsmo neteikė. „Nesijaučiau laiminga, o kai kada nuo bendravimo su vaikais tapdavau pikta kaip širšė, - šypsojosi tuos laikus prisiminusi D. Pyragaitė. – Gal iš nevilties ar likimo vedina nuėjau į dailės mokyklos suaugusiųjų skyrių, susidomėjau keramika. Mokiausi technologinių dalykų ir pajutau, kad atradau galimybę išreikšti save. Niekas manęs nemokė, kas kūryboje galima, kas ne, tad aš neprisilaikau kažkokių dėsnių ir galimybėse save išreikšti jaučiuosi laisva. Gal todėl mano darbai daugeliui atrodo tokie neįprasti, tačiau tuo pačiu jie nepakartojami“. Prieš keturiolika metų menininkė atsikėlė gyventi į Kalyškų kaimą. Ją atsikvietė kiek anksčiau sodybą čia nusipirkęs jos vyras Andrius, su kuriuo susipažino vienoje Kaziuko mugėje Vilniuje.

Jos spalvingi, žvilgančios glazūros pievų gėlėmis, paukščiukais išmarginti kūriniai atrodo labai žaismingi, tačiau turi ir didelį emocinį krūvį, užgaunantį kiekvieną prie jų bent žvilgsniu prisilietusį. Jie linksmi, tiesiog generuojantys gerą nuotaiką. „Štai tas kalnelis pavasarį apsipila žibutėm, o ir aplink 3 – 5 kilometrų spinduliu nuostabūs peizažai. Tai mano pasaulis, kuris atsispindi kūriniuose“,  -  pastebėjo keramikė.

D. Pyragaitė dalyvauja  anykštėnų tautodailininkų parodose, Kaziuko mugėse Vilniuje, parodose užsienyje ir teigia, kad iš kūrybinio darbo pragyventi nelengva. Nemažai jos darbų yra įsigiję užsieniečiai, ir šiuo metu ji ruošia darbus parodai užsienyje. „Vienoje Kaziuko mugėje prie manęs priėjo japonai, atsirinko penkis kūrinius. Sumokėjo ir paprašė parsivežti juos namo, supakuoti ir laukti kurjerio, kuris juos paims“, - prisiminė D. Pyragaitė, kaip jos darbai iškeliavo į Japoniją.


 

Klausimus keramikei Dangirai Pyragaitei galite užduoti įrašydami juos komentarų skiltyje.

 

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.