Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Iš direktoriaus kabineto darbininkai išneša didelę sofą... Sekretorė tuoj puola aiškintis su direktoriumi:
- Jūs ką? Mane atleidžiate?

Komentaras

Nuomonė:„Suprantama, kad nevalia skelbti žmonių pavardžių. Tai svarbu dėl duomenų apsaugos. Tačiau, jei dėl tos pačios duomenų apsaugos, nežinodami pavardžių kaimynai užsikrės nuo kaimyno, o ypač senyvo amžiaus žmonės, kuriems gali viskas baigtis mirtimi. Jei nors koks komentatorius žino, kas tie, kurie nesilaiko karantino arba kitaip nedrausmingi šiuo Lietuvai ir visam pasauliui sunkiu metu, bent aprašykite kiek įmanoma tiksliau tą pilietį, kuris gali nužudyti kitą. Čia pilietiškumas, čia jau viešas interesas, čia jau konstitucija."

Komentuoti
2020-04-04

Menininkei tapyba yra darnos su gamta išraiška (1)

Rita Biliūnaitė-Juodelienė, kūrėja, Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos tapybos ir kompozicijos mokytoja, rašytojo Jono Biliūno giminaitė, sako, kad savo pačios kūrybą apibūdinti jai sunku, tačiau vienaip ar kitaip jos menas dažniausiai yra darnos su gamta išraiška, emocijos, akimirkos ar tiesiog peizažo įtaka.

Skaityti daugiau...
2020-03-28

Pianistės Mildos Daunoraitės talentas atvėrė jai žymiausių salių duris (2)

Pianistė Milda Daunoraitė jau trečius metus mokosi Didžiosios Britanijos H. Purcell‘o muzikos mokykloje. Merginos koncertų geografija labai plati – tikriausiai nebedaug Europoje liko šalių, kuriose jaunoji pianistė negrojo... Ne tik dalyvavimu prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose M. Daunoraitė gali pasigirti - Lietuvoje jos pasiekimai neką prastesni... Kad ir toks faktas – 2018 m. lapkričio 4 d. ji grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Martynas Stakionis.
Interviu metu jaunutė mergina pasakojo apie savo ateities planus, kasdienybę, keliones, instrumentus ir, žinoma, grožį. „Pastaruoju metu ypač pamėgau raudoną lūpdažį...“ – šypsosi M. Daunoraitė.
O turbūt daugelis anykštėnų prisimena mažą mergaitę trumpais plaukučiais ir ilgomis suknelėmis, palinkusią prie balto Anykščių Sakralinio meno centro pianino...

Skaityti daugiau...
2020-03-21

Žmogus, piešiantis upę (4)

Tas žmogus - dailininkas Alvydas Latėnas, kūrėjas, meno keliu einantis per nuopuolius, suklupimus, vėl besikeliąs, vis ką nors gražaus piešiąs. Dažniausiai tai vaizdai su vandenimis - su upėmis ir ežerais, todėl jis- toks šalies vidurio, ,,žemyninis marinistas“.
Nuo seno turėjęs kelis šio kūrėjo paveikslus Šventosios upės bei jos pakrančių tematika, pernai panorau rinkinį papildyti, kad jį sudarytų bent keliolika paveikslų, ir šis sumanymas bendradarbiaujant su tapytoju pavyko.

Skaityti daugiau...
2020-03-14

Režisierė Jolanta Pupkienė: „Gan dažnai žmonės nori, kad menas juos šokiruotų“ (16)

Šiemet Kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Anykščiuose buvo švenčiama kitaip nei iki šiol. Antano Baranausko aikštėje, šalia paminklo Laisvei, surengta Bendrystės ir Laisvės vakarienė. Šios idėjos autorė, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių organizatorė, režisierė Jolanta Pupkienė siūlo kurti naujas tradicijas ir valstybines šventes švęsti ne būnant tik žiūrovais, bet ir jų dalyviais.
Portalo anyksta.lt redaktorius  Robertas ALEKSIEJŪNAS su J.Pupkiene kalbėjosi ne tik apie šventes, bet ir apie Anykščių rajono kultūrinį gyvenimą, jos aistrą roko muzikai, neįgyvendintas svajones bei Troškūnus, kurių pašnekovė nekeistų į jokią kitą Lietuvos vietą.

Skaityti daugiau...
2020-03-08

Jūratės Uselienės vadovaujami kolektyvai garsina Lietuvos vardą ir užsienyje (1)

Sąvokos, pavadinimai, pavardės padeda iš margo Lietuvos žemėlapio išskirti tam tikras vietas. Užtenka paminėti Puntuką, rašytojus Antaną Baranauską ar Joną Biliūną, aukščiausią Lietuvos bažnyčią ar Lajų taką, ir visi žinosime, kad kalba eina apie Anykščius.
O Anykščių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Gojus“ bei istorinių šokių studija „Baltoji pavana“ garsina ne tik Anykščių, bet ir visos Lietuvos vardą. Nenuilstanti šių kolektyvų vadovė Jūratė Uselienė sugeba šokiui suburti ir vaikus, ir net jų tėvus. Jie visi – tarsi viena didelė šeima: kartu repeticijose, festivaliuose, kelionėse.

Skaityti daugiau...