Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Jei gydytojas sako, kad jums viskas tvarkoje, vadinasi, jis dirba šaukimo komisijoje.

Komentaras

Juozas:„Mano galva savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei verta būti principingesnei ir aiškiai įvardinti grėsmes rajono mastu dėl visuomenės sveikatos rizikų, plintant koronos virusui, kurio žala ir pasėkmės kenkia vvisaesme visuomenės sveikatai. Juk įstaigos veiklos funkcijose apibrėžta, kad įstaiga, išnagrinėjusi vietovėje plintančių infekcinių ligų faktorius, priima veiklos programą dėl atitinkamos vietovės ir įgyvendina prevencines priemones dėl infekcijos plitimo sustabdymo.
Ar mūsų institucijos apsiriboja tik bendraisiais priminimais dėl vyriausybės reikalavimų laikymosi ir individualių apsaugos priemonių naudojimo ir pačios jokių sprendimų nepriima?
Mano nuomone ne laikas ruoštis masinėms pramogoms, o būtina perorentuoti savivaldybės komunikaciją į visuomenės sveikatos išsaugojimą, stabdant bet kokį turizmą ( net ir į vietos prekybos centrus ribojant srautus savivaldybės OV ir mero sprendimu), viešų vietų lankymą, kur migruoja žmonių srautai. Išskyrus tiems, kurie negali išvengti dėl privalomų ir būtinų darbų atlikimo.
Tikrąją Kalėdų šventę verta sulaukti savo dvasiniame supratime, po susikaupimo advento ir mažesnėje pirkimo- pardavimo sumaištyje, net , kad ir perkant internetines prekes ar transliacijas su samdyto aktoriaus pasirodymais..."

Skaityti komentarus (4)
Skulptūrinę kompoziciją įbetonavus, menininkas Pranas Petronis nusifotografavo kartu su pagalbininke, savo žmona Ineta Aukse Petroniene.

Viešintų seniūnijoje gyvenančio ir produktyviai kuriančio menininko Prano Petronio medžio skulptūras galima pamatyti ne tiktai Anykščių krašte, bet ir Vilniuje, Kėdainiuose, Lazdijuose, Ignalinoje, Druskininkuose, Palangoje bei daugelyje kitų vietų. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 1977 metų, laisvasis menininkas nuo 1997-ųjų metų Pranas Petronis garsėja kaip senųjų drožybos tradicijų meistras, jo talentui paklūstantis medis virsta unikaliais stogastulpiais, kryžiais, meniškomis skulptūromis.
Jis yra vienas iš kelių Lietuvos medžio drožėjų, 1991 metų sausio viduryje skubiai, per vieną naktį sukūrusių laikiną medinį paminklą Vilniaus Antakalnio kapinėse laidojamoms sausio 13-osios aukoms. 2008 metais Pranas Petronis tapo tarptautinės skulptūrų parodos „Šv. Jurgio pavasaris“ laureatu...

 

Šių metų pavasarį skulptorius minėjo garbingą 70-mečio sukaktį.  Savojo jubiliejaus proga menininkas nusprendė asmeninę kūrybinę dovaną paskirti visiems lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto kūrybos gerbėjams. Kadangi jis buvo laimėjęs Lietuvos kultūros tarybos skirtą stipendiją, tad galėjo pats nuspręsti, kokią skulptūrą sukurti, kam savo naująjį darbą paskirti. Taigi, meistras nusprendė sukurti medžio skulptūrų kompoziciją ir joje įamžinti  Vaižganto apysakos „Žemaičių Robinzonas“ veikėjus. Skulptūroms  medžio drožėjas pasirinko Vaižganto  gimtąjį Malaišių kaimą, esantį Svėdasų seniūnijoje. 2019-ųjų vasarą, minint Vaižganto metus ir pasitinkant šio klasiko 150-ąsias gimimo metines, Malaišių kaimas  pasipuošė trimis naujomis skulptūromis. Pranas Petronis tuomet  medyje atkūrė Vaižganto apysakos „Nebylys“ veikėjus, Aleksandras Tarabilda atkūrė darbštųjį Napalį,  „Pragiedrulių“ veikėją, o Vladas Gaidys savo medžio skulptūrą paskyrė Dzidoriui-artojui.
- Tuomet, droždamas skulptūrą,  Malaišiuose praleidau ne vieną dieną. Teko pabendrauti ir su vietiniais gyventojais, ir su ekskursantais, turėjau galimybę iš arčiau susipažinti su kaimu, dar menančiu Vaižganto vaikystės ir jaunystės metus, čia pasisemti kūrybinio įkvėpimo,- pasakoja menininkas,- todėl šiemet, kai pasitaikė proga vėl ką nors sukurti, pasirinkau ne ką kita, o dar vieną Vaižganto kūrinį. Ir nusprendžiau skulptūrinę kompoziciją padovanoti visiems Vaižganto kūrybos gerbėjams, šio rašytojo gimtinėje apsilankantiems žmonėms.
Medžio drožėjo dovana Malaišiuose atsirado respublikinio renginio - „Vaižgantinių“ - išvakarėse. Pats autorius kartu su pagalbininke, savo žmona Ineta Aukse Petroniene, skulptūras atvežė, įbetonavo, rūpestingai sutvarkė aplinką. Beliko „Vaižgantinių“ šventės dalyviams, visiems, atvykstantiems į Malaišius, tiktai kompozicija grožėtis, šalia skulptūrų fotografuotis ar tiesiog šalia jų pabūti, pasėdėti. Menininkas Pranas Petronis medyje įamžino veiklų ir darbštų žemaitį, visokių naujovių propaguotoją, lietuviškos mokyklos steigėją, „Žemaičių Robinzonu“ vadinamą  Vencę (Vincą Kaniavą), jo draugą, ūkininką Ontę (Antaną Krampliauskį), Vinco tėvus Kaniavas ir kūmus (krikšto tėvus) Vaurus.  Tarp atskirų skulptūrų sumaniai  sukomponuoti meniški suolai, kad  čia, jaukioje aplinkoje netoli buvusios Tumų sodybvietės, būtų galima pasėdėti, pailsėti, pamąstyti.
Malaišiai pastaruoju metu sulaukia daugybės ekskursijų ir pavienių turistų. Visų lankytojų dėmesį patraukia čia kuriamas medžio skulptūrų Vaižganto kūrybos motyvais parkas. Visos skulptūros čia  savitos, unikalios, išraiškingos, perteikiančios Vaižganto kūrybos išskirtinumą. O Prano Petronio  padovanota skulptūrinė kompozicija traukia pasėdėti, pasvajoti, pamąstyti.

Vytautas BAGDONAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • rshk

  Nuoroda

  I started working online in past three months when the corona was at its peak and made a hand some package. I urge every one to try it when the second wave of corona is troubling our lives once again here is a link for information.... https://bit.ly/39JrDqt
  try it once no instant cash or credit card involved/

  17 valandų
 • Baibokas

  Nuoroda

  Šitie gražūs baibokai yra Svėdasų sen. Malaišių kaime. Bet jie neparduodami. Kas nori pirkti skulptūras, tai gali užsisakyto pas menininkus.

  Prieš savaitę
 • Tai gal mažna nuspirkt

  Nuoroda

  koki iždrožtu baboku ? Kur čia yra ?

  Prieš savaitę
 • Nuostabu

  Nuoroda

  Kokie gražūs, prasmingi ir įspūdingi medžio darbai. Turi talentą gerbiamas Petronis. Vaižganto gimtiesiems Malaišiams ir rašytojo kūrybos gerbėjams tai tikrai vertinga dovana.

  Prieš savaitę
 • Tikrai gražu, bet jei iseis tą barzdike patrumpint.... Na, primena ji kažką. Siaip Dievo duotos rankos. Puikūs darbai.

  Prieš savaitę