Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Skaityti komentarus (1)
Artūras Zuokas susitikime su „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokyklėlės klausytojais prisiminė, kad atlikdamas praktiką „Anykštos“ redakcijoje savo pirmąjį straipsnį rašė apie neformalias Anykščių jaunimo grupes.  A. Zuoką lydėjo buvęs Anykščių meras Alvydas Gervinskas.        Jono JUNEVIČIAUS nuotr.
Artūras Zuokas susitikime su „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokyklėlės klausytojais prisiminė, kad atlikdamas praktiką „Anykštos“ redakcijoje savo pirmąjį straipsnį rašė apie neformalias Anykščių jaunimo grupes. A. Zuoką lydėjo buvęs Anykščių meras Alvydas Gervinskas. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Trečiadienį, paskutinę šių mokslo metų „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokyklėlės dieną, su mokiniais susitiko buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, o po to policijos pareigūnai jauniesiems žurnalistams surengė ekskursiją po Anykščių rajono policijos komisariatą.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) partijos pirmininkas A.Zuokas, pagal išsilavinimą yra žurnalistas, studijuodamas Vilniaus universitete praktiką atliko „Anykštos“ redakcijoje. Į Anykščius A.Zuokas atvyko partiniais reikalais, tačiau aplankė ir savo buvusį laikiną kolektyvą –  „Anykštos“ redakciją.  Dar studijuodamas žurnalistiką A.Zuokas dirbo karo korespondentu Gruzijoje, Čečėnijoje, Kalnų Karabache, Abchazijoje, Irane, Irake. Jauniesiems žurnalistams A.Zuokas pasakojo apie karo korespondento darbo specifiką, dėstė, ką išgyveno filmuodamas žuvusius, sakė, jog į pirmąjį savo, kaip karo korespondento, žygį, į kariaujančią Abchaziją, išvažiavo neturėdamas jokio kontrakto - kaip laisvas žurnalistas.
Politikas dėstė, kad iki šiol skaito laikraščius ir juos prenumeruoja, taip pat domisi ir ką portalų komentatoriai rašo apie jį. Tiesa, A.Zuokui internetiniai komentarai, kaip jis sakė, įdomūs tik kaip tyrimo objektas. „Politikams dirba viešųjų ryšių kompanijos, kurios komentarais nukreipia diskusiją nuo tekste pateiktos problemos esmės. Aš vartydamas komentarus stebiu tendencijas“, – aiškino buvęs Vilniaus meras.  
Jauniesiems žurnalistams lankantis policijos komisariate, įdomioji ekskursijos dalis buvo areštinė, taigi patalpos, kur savo noru niekas nepatenka. Pasirodo, kad po areštinę net policijos pareigūnai negali vaikščioti kada panorėję. Policijos pareigūnės Raimonda Kvietkauskaitė, Rūta Avižaitė ir Dalė Bražionytė pasakojo, jog net areštinėje budintis policininkas neturi jos raktų – pareigūną į sulaikytojų zoną įleidžia ir išleidžia kolegos. Areštinėje dirbantis pareigūnas į šią patalpą negali įsinešti mobiliojo telefono, negali naudotis internetu. Modernios naujojo policijos komisariato patalpos – tokios kaip filmuose: yra pasikalbėjimų kambarys, kur sulaikytasis ir jį lankantysis gali kalbėtis telefonu, tačiau juos skiria stiklas. Moksleiviai prie ūgio matuoklio juokėsi, kad mažesnių nei 150 cm nusikaltėlių policija neareštuoja, nes matuoklė prasideda šia riba. Pareigūnės jaunuosius žurnalistus „nuramino“, kad rastų būdų ir mažaūgių nusikaltėlių išmatavimui, bet žemesnių nei 150 cm pilnamečių  banditų kol kas nebuvo pagauta.  
Pasirodo sulaikytieji yra maitinami kavinės maistu. Yra sudaryta sutartis su viena iš Anykščių kavinių ir kiekvieną dieną į areštinę iš kavinės vežama tiek porcijų maisto, kiek tuo metų yra uždarytų asmenų.
Policijos komisariate yra vaikų kambarys. Patalpoje – minkšti baldai, kilimas, paveikslai, žaislai. Vaikų žaislai yra tikroviški, su lytiniais organais. Mat kambarys skirtas ne vaikų žaidimui, o lytinių nusikaltimų tyrimui ir tikroviški žaislai lengviau padeda atskleisti situaciją. Tiriant lytinį nusikaltimą su nukentėjusiu vaiku kalbasi psichologas – pareigūnai būdami gretimoje patalpoje, už veidrodinio stiklo, mato kaip vaikas elgiasi, girdi, ką jis pasakoja psichologui.
Komisariate yra sporto salė – pareigūnai gali žaisti krepšinį, stalo tenisą, tobulinti kovinius veiksmus. Tiksliau net „ne gali“, o privalo, nes yra nustatyta, kiek valandų per savaitę pareigūnai turi sportuoti. Kiekvienais metais policininkai laiko fizinio pasirengimo įskaitas. Beje, kuo aukštesnis policininko laipsnis, tuo normatyvai žemesni.  
Lietuvos Kultūros tarybos remiamą Jaunųjų žurnalistų mokyklėlę, veikiančią šiemet, lankė dvylika 7-12 klasių moksleivių. „Anykštos“ žurnalistai jaunuosius kolegas mokė šiuolaikinės komunikacijos abėcėlės. Redakcija buvo maloniai nustebinta, kad net penki jauni žmonės panoro žurnalistikos pradžiamokslio kursą, kurį buvo išklausę prieš porą metų,  pakartoti iš naujo. Mokyklėlė veiks ir kitais mokslo metais.  
-ANYKŠTA

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta