Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Komentuoti
Kino dirbtuvės - darbų pabaiga po vieno pirmųjų projektų.

Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje veikia „Kino klubas“.  Apie „Kino klubo“ veiklą Jaunųjų žurnalistų mokyklos moksleivei Dianai JUZĖNAITEI pasakojo klubo vadovė, J.Biliūno gimnazijos bibliotekininkė Renata MIŠKINIENĖ.

- Kas vyksta per „Kino klubo“ užsiėmimus?
- Kiekvienas „Kino klubo“ užsiėmimas būna skirtingas – tai priklauso nuo kino renginių, vykstančių Anykščiuose, įvairiausių projektų, kuriuose kino klubo nariai dalyvauja, nuo kino aktualijų.
- Kieno mintis buvo įkurti „Kino klubą“? Kaip gimė ši idėja?
- „Kino klubas“ susikūrė prieš 5 metus. Viskas prasidėjo, kai į Jono Biliūno gimnaziją atvyko kino edukologė Reda Višinskytė ir parodė moksleiviams filmą „Akvariumas“, o po filmo pasiūlė moksleiviams parašyti kino scenarijų ir sudalyvauti konkurse. Bet ji pasakė, kad bandymams likusi tik viena diena... Tačiau dvi merginos: Radvilė Talačkaitė ir Benita Kiliutė - laimėjo kino scenarijaus konkursą, kurio dėka į gimnaziją atvažiavo kino dirbtuvės. Visą savaitę kino dirbtuvėse dirbome su tikrais kino profesionalais: dviem kino režisieriais, dviem operatoriais, garso režisieriumi, apšvietimo režisieriumi, montažo režisiere.
Visą savaitę kūrėm filmą, o po tos savaitės mokiniai pasakė: „Renata, mes nesiskirstom, kuriame „Kino klubą“.
- Ką šiemet veikiate „Kino klube“
-Dalyvaujame tarptautiniame kino projekte „Kinas, 100 metų jaunystės“, kurį inicijavo Paryžiuje įsikūrusi Cinemateka. Šiame projekte dalyvauja daugelis Prancūzijos mokyklų, taip pat mokyklos iš Ispanijos, Portugalijos, Meksikos, Kosto Rikos, Suomijos. Iš Lietuvos dalyvauja vienintelė Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Šiame projekte mes turime savo jausmams, išgyvenimams rasti tinkamą kino sprendimą ir tai susieti su meteorologinėmis oro sąlygomis: vėju, lietumi, sniegu ir kt.
Projektas truks visus mokslo metus. Mokymus ir kino dirbtuves veda kinotyrininkė Gintė Žulytė ir kino režisierė Marija Kavtaradzė. Visus šių metų sudėtingus kūrybinius ieškojimus užbaigs vaidybinio filmo kūrimas. Galiausiai mokiniai keliaus į Paryžių.
- Kokie klubo svarbiausi pasiekimai?
- 2012 m., Anykščiams tapus Lietuvos kultūros sostine, „Kino klubas“ apleistame senajame knygyne įkūrė „Kino knygyną“, kuriame pristatė savo kino kūrybą ir surengė susitikimą su kino režisiere Jūrate Samulionyte. Jie specialiai tai erdvei sukūrė judesio, elektroninės muzikos bei vaizdo spektaklį „Kinas juda“. Šis spektaklis buvo įvertintas ir mokinių teatrų konkurse „Šimtakojis 2013“. 2014 m. Anykščių miesto šventės metu po pagrindiniu miesto tiltu „Kino klubas“ pristatė alternatyvų, asociatyvų tarpdisciplininį spektaklį „LaužanTabu. Atspindžiai“. Jame jaunimas sujungė į vientisą produktą upės tėkmę, minimalistinį garsą, vaizdo projekcijas bei judesio išraišką. Šis projekto vaizdo montažas laimėjo pagrindinį apdovanojimą kino festivalyje „REC“.
Kiekvienais metais klubas pristato savo kūrybą tarptautiniame „E‘DOX“ dokumentinių filmų festivalyje Anykščiuose, ne kartą titravo filmus kino festivalyje „Nepatogus kinas“.
Šiemet klubo narys Steponas Vetkinas dalyvavo Lietuvos kino centro mokinių kino festivalyje ir su eksperimentiniu filmu „Rutina“ laimėjo pirmąją vietą. Šis filmas buvo įvertintas ir mokinių fino festivalyje „REC 2015” pirmąja vieta.

Diana JUZĖNAITĖ Anykščių Jono Biliūno gimnazijos IV klasės mokinė

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta