Ką manote apie Baltarusijos įvykius?

Dienos anekdotas

Po grupinės fotosesijos pradinėje mokykloje mokytoja įtikinėja vaikus nusipirkti nuotraukas:
- Bet tai įsivaizduokit, po 20 metų kaip bus smagu! Žiūrėsit ir sakysit: štai Jonas, dabar jis firmos direktorius, štai Onutė, dabar ji gydytoja...
Petriukas po nosim:
- O čia mokytoja Irena, dabar ji mirus.

Komentaras

Leonas Al: "Patvirtimu, kad iš tiesų K.Tubis ir jį palaikę sąrašo žmonės buvo persekiojami, šmeižiami, iš jų buvo tyčiojamasi, jie buvo niekinami. Patvirtinu, kad per visą šitą laikotarpį ypač šlykščiai tai buvo leidžiama ir (sakyčiau, net provokuojama daryti) vyko "Anykštos" puslapiuose. Ir žurnalistas Vidmantas Šmigelskas prie šios neetiškos veiklos ciniškai yra taip pat prikišęs nagus. Tokie veiksmai niekaip nesuderinami su žurnalistine etika.
Tikiu, kad nei K.Tubis, nei R.Razmislavičius nėra tie žmonės, kuriuos tokiu brutualiu spaudimu bei patyčiomis galima būtų išgąsdinti. Linkiu sėkmės Seimo rinkimuose."

Skaityti komentarus (9)

Sausio 12 d. į Anykščių koplyčią susirinko Anykščių Akademijos studentai. Šį kartą lektore buvo anykštėnė Kamilė Kalibataitė, Kristijono Donelaičio „Metų“ faksimilės projekto vadovė.

Lektorė mokinius supažindino su knygos istorija. Papasakojo, kaip keitėsi knygos forma, svoris ir net medžiaga, iš kurios buvo pagaminti knygų lapai. Ji pasakojo, kaip vienuoliai viduramžiais perrašinėjo knygas ir papasakojo apie vokiečio J. Gutenbergo išradimą, kuris žymiai pagreitino knygų spausdinimą. Mokiniai sužinojo įdomių faktų apie knygos išorės apipavidalinimą.
Lektorė ne kartą pabrėžė, kad pagrindinė knygos funkcija – komunikuoti ir skleisti žinią. Buvo paskelbtas perkamiausių knygų sąrašas, o prieš tai buvo patikrinta, ką mokiniai žino šia tema. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti naujomis knygomis.
K. Kalibataitė pasakojo, kokios knygos yra skaitomos šiais laikais. Tai knygos apie sportą, meilės romanai, spalvinimo terapijos bei saviugdos knygos. Lektorė tiki, kad jei knygos neišstūmė radijas, televizorius ir net internetas, tai tiktai niekas kitas to nepadarys.
Mokiniai buvo supažindinti su faksimilėmis. Faksimilė - (lot. fac simile – daryk panašų) yra tiksli originalaus parašo, rankraščio ar kitokio dokumento, taip pat knygos, žemėlapio, meno kūrinio kopija, gaunama spaudos, fotografijos ir kitais būdais. Mokiniams buvo pranešta, kad buvo padaryta Kristijono Donelaičio "Metų" faksimilė, kuri pelnė Metų gaminio apdovanojimą 2014 m.

 

Diana JUZĖNAITĖ, Jono Biliūno gimnazijos IVb kasės mokinė, „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokykla

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta