Ką manote apie Baltarusijos įvykius?

Dienos anekdotas

Po grupinės fotosesijos pradinėje mokykloje mokytoja įtikinėja vaikus nusipirkti nuotraukas:
- Bet tai įsivaizduokit, po 20 metų kaip bus smagu! Žiūrėsit ir sakysit: štai Jonas, dabar jis firmos direktorius, štai Onutė, dabar ji gydytoja...
Petriukas po nosim:
- O čia mokytoja Irena, dabar ji mirus.

Komentaras

Leonas Al: "Patvirtimu, kad iš tiesų K.Tubis ir jį palaikę sąrašo žmonės buvo persekiojami, šmeižiami, iš jų buvo tyčiojamasi, jie buvo niekinami. Patvirtinu, kad per visą šitą laikotarpį ypač šlykščiai tai buvo leidžiama ir (sakyčiau, net provokuojama daryti) vyko "Anykštos" puslapiuose. Ir žurnalistas Vidmantas Šmigelskas prie šios neetiškos veiklos ciniškai yra taip pat prikišęs nagus. Tokie veiksmai niekaip nesuderinami su žurnalistine etika.
Tikiu, kad nei K.Tubis, nei R.Razmislavičius nėra tie žmonės, kuriuos tokiu brutualiu spaudimu bei patyčiomis galima būtų išgąsdinti. Linkiu sėkmės Seimo rinkimuose."

Skaityti komentarus (9)

Praeitą savaitę „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokyklos lankytojai su žurnalistu Linu Bitvinsku aplankė Anykščių menų inkubatoriuje vykusią Anykščių rajono tautodailininkų parodą. 
Gerą valandą jaunieji žurnalistai apžiūrinėjo darbus, kalbėjosi apie tautodailę ir apie patirtus įspūdžius, kuriuos nutarė „perkelti ant popieriaus“. 
Pateikiame porą jaunųjų žurnalistų rašinių skaitytojų dėmesiui.

-ANYKŠTA

 

Jaunieji žurnalistai laiko nešvaisto veltui ir draugiškai nutarę aplankė Anykščių krašto tautodailės parodą Anykščių menų inkubatoriuje. Šioje parodoje visa mėnesį buvo eksponuojami Ritos Matiukaitės-Vasiliauskienės, Valento Survilos, Prano Petronio, Roberto Matiuko ir daugybės kitų autorių darbai.

Apžiūrėjusi visą parodą sugrįžau prie dvylikos Ritos Matiukaitės - Vasiliauskienės darbų. Eskponuojamk trys rinkiniai: „Pro langą I“, „Pro langą II“, „Ciklas. Žirgai tarp žiedų“ bei du atskirus darbus „Pavasaris“ ir „Mergaitė“. Visi jos kūriniai atlikti viena technika – tai karpiniai iš popieriaus. 
Pats gražiausias iš rinkinių man pasirodė „Ciklas. Žirgai tarp žiedų”. Rašytiniuose šaltiniuose ir lietuvių mitinėje tautosakoje kalbama apie šventus baltus žirgus, priklausiusius deivei Saulei. Kai  kurie iš pagarbos savo dievams nedrįsdavo jodinėti tam tikro plauko žirgais — vieni baltais, kiti juodais ar dar kitokiais. Tokie žirgai laikyti dangaus dievų žirgais. Saulės žirgai buvo gimę su ypatingais ženklais, juos augindavę žyniai. Taigi, žirgai buvo svarbūs ir lietuvių tautosakoje, ir lietuvių gyvenime. 
R. Matiukaitės - Vasiliauskienės karpiniuose daug smulkių detalių, kurios reikalauja itin didelio kruopštumo ir kantrybės. Rinkiniuose “Pro langą I” ir “Pro langą II” tautodailininkė vaizduoja vaizdą už lango: paukščius, gėles, krūmus, medžius. Gėlės dažnai minimos liaudies dainose, paukščiai tautosakoje buvo laikomi žemės kūrėjais, kurie ne tik sukūrė pasaulį, bet ir jį tobulino: kasė upes, rūpinosi vandenimis, o, pavyzdžiui, kregždės atnešė iš požemio pasaulio ugnį. 
R. Matiukaitės - Vasiliauskienės darbai atspindi tai, kas visada buvo svarbu lietuvių tautosakoje: augalus, arklius, paukščius. Šie darbai reikalauja kruopštumo ir kantrybės. Mano nuomone, darbai tikrai verti dėmesio.

Severina ŠEŠTOKAITĖ, „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokykla J. Biliūno mokyklos IV gimnazijos klasė

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta