Ar šią vasarą jau maudėtės upėje, ežere arba jūroje?

Dienos anekdotas

Aš išbandžiau daugybę priemonių indams plauti. Bet geriausia visgi žmona.

Komentaras

vairuotojas:„sutvarkykit tramplina per gelezinkelio begius Biliuno gatvej,sarmata miesto sveciu."

Skaityti komentarus (1)
Už šį namą Anykščių savivaldybė pasiryžusi mokėti 87 tūkst. eurų. Anykščių valdininkams bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovui Gyčiui Baltrūnui nepavyko auditorijos įtikinti, jog skubus sprendimas Ažupiečių kvartale steigi bendruomeninius vaikų globos namus, buvęs teisingas.Beje, Anykščių savivaldybės administracija pirks ir dar vieną namą mieste ar rajone, kuriame bus įkurti dar vieni bendruomeniniai vaikų globos namai.

Anykščių rajono valdžia neranda bendros kalbos su  Ažupiečių, vadinamojo „kolūkiečių“, kvartalo gyventojais.
Spalio 25 dienos rajono Tarybos posėdyje priimtas sprendimas Švyturio gatvėje pirkti gyvenamąjį namą ir jame įkurti bendruomeninius vaikų globos namus. Aplinkinių gatvių gyventojai piktinasi, kad jie apie būsimą kaimynystę nebuvo informuoti iš anksto, taip pat, regis, įtariama, kad savivaldybė gerokai permokės už namą.
Priminsime, jog, Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva, Lietuvoje pertvarkoma vaikų globos sistema – didieji vaikų namai skaidomi į mažus, kur vaikai turėtų augti kaip šeimose.

 

Pirma – vežėčios, paskui - arklys

„Kolūkiečių“ kvartalo gyventojai apie būsimą sprendimą jų kvartale įkurti vaikų namus sužinojo prieš pat rajono Tarybos posėdį, tačiau spėjo surinkti net 72 parašus ir kreipėsi į rajono Tarybą. Gyventojai prašė atidėti sprendimo priėmimą. Tačiau, rajono valdžia per Tarybos posėdį aiškino, kad sprendimą dėl namo pirkimo reikia priimti skubiai - kitaip „nuplauks“ projektinis finansavimas. Tik socialdemokratas Dainius Žiogelis per posėdį nuogąstavo, jog bendruomenei neišaiškinus situacijos, nesutarus su ja, kils problemų, žmonės bus supykdyti. Bet dauguma rajono Tarybos narių nutarė, jog reikia skubaus sprendimo, neatsižvelgiant į kvartalo gyventojų nuomonę. O kai kas iš deputatų net viešai  smerkė prieš vaikų namų steigimą protestuojančius žmones.
Visgi, rajono valdžia po to, kai jau buvo priimtas sprendimas pirkti namą Švyturio gatvėje ir jame įsteigti bendruomeninius vaikų namus, nusprendė sukviesti „kolūkiečių“ kvartalo gyventojus. Bet panašu, kad situacijos aiškinimas, kai sprendimas jau priimtas, tik dar labiau suerzino bendruomenę.

Abejoja, ar kaina yra logiška

Pirmadienį, spalio 29-ąją, į Anykščių kultūros centro mažąją salę susirinko apie 30 Švyturio ir aplinkinių gatvių gyventojų. Situaciją bandyta valdyti moderniai. Bent jau renginio pradžioje...
Keli rajono valdžios atstovai (meras Kęstutis Tubis šiame susitikime nedalyvavo) su gyventojais buvo susodinti ratu. Visi diskusijos dalyviai turėjo prisistatyti. O šią „apvalaus rato“ diskusiją moderavo svečias iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Gytis Baltrūnas.
G.Baltrūnas, pradėdamas renginį, sakė esąs „tas, ant kurio galima kabinti visus ožius“ ir tikino, kad „Lietuva yra paskutinė Europos Sąjungos šalis dar turinti kūdikių namus“.
Aulelių vaikų globos namų direktorius Vaidas Niaura gyventojams aiškino, kad Švyturio gatvės name gyvens aštuoni nuo 9 mėnesių iki 10 metų amžiaus vaikai, juos prižiūrės 2 socialiniai darbuotojai ir 4 socialinių darbuotojų padėjėjai,  o šių namų išlaikymui skirtas Europos Sąjungos finansavimas.
Socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai dirbs pamainomis, vaikai nebus paliekami be priežiūros. Bendruomeninių vaikų globos namų idėja - tėvų globos netekusiems vaikams sukurti kiek įmanoma šeimai artimesnę aplinką.   
Savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Blazarėnas tikino, kad sunku buvo rasti vaikų namams tinkamą namą, kad labai reikėjo skubėti, todėl gyventojai ir nebuvo informuoti.
194 kv.m. namą Švyturio gatvėje, kurį pirks savivaldybė, turto vertintojai įvertino 82 tūkst. eurų, jo savininkas prašė - 95 tūkst, o suderėta suma - 87 tūkst. eurų. Gretimą namą neseniai nusipirkęs vyras stebėjosi, kad jo analogiškas namas turto vertintojų įvertintas 67 tūkst. eurų, o šalia esantis - jau gerokai brangesnis. „Pirkit ir mūsų namus, už 100 tūkst. parduodame“ - replikavo keli kvartalo gyventojai. O R.Blazarėnas tikino, kad „tiek pat prašė ir už namą Leliūnuose“.  
 
Nori ramybės

Gyventojai valdininkų klausė, kodėl kokiame nors kaime namas vaikų namams neperkamas. Pasak jų, šalia Švyturio gatvės namo beveik nėra žemės, todėl vaikai neturės ką veikti. „Pas save, Elmininkuose, pirkit“ - kažkas repliką taikė Naujuosiuose Elmininkuose gyvenančiam R.Blazarėnui. „Didžioji dalis čia gyvenančių – senjorai. Sklypai neaptverti, o dešimtmečiai vaikai jau vagiliauja“ - piktinosi į renginį atėję anykštėnai.
Traupyje gyvenantis Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius pasakojo, jog jo kaime gana ilgai veikė vaikų šeimyna. Pasak vicemero, traupiečiai pradžioje taip pat bijojo vaikų, bet paskui džiaugėsi, kad miestelyje įsikūrė šeimyna.
„Mes statėm, vargom, o dabar nei gyvent ramiai galėsim, nei namų parduot galėsim. Mes pensininkai, norime ramybės“  - nuogąstavo auditorija.   
O savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka nutarė mesti štai tokį kozirį: „Tikėtina, kad jūsų kvartale pagerės šaligatviai, infrastruktūra“. Šis pažadas sukėlė ironišką auditorijos juoką.
Ažupiečių kvartalo seniūnaitė, mokytoja Dangira Nefienė, pati užauginusi penkis vaikus, apie problemą kalbėjo diplomatiškai. „Kas yra nauja - tas nerimą kelia./.../ Iššūkis - savivaldybei, iššūkis ir kaimynams“ - sakė mokytoja. Ji tik atkreipė dėmesį, kad sprendimas buvęs labai greitas, o kvartalo infrastruktūra labai jau apleista.
Savivaldybės administracijoje dirbanti, Ažupiečiuose gyvenanti, daugiavaikė motina Violeta Juciuvienė sakė mananti, kad reformos pradedamos ne nuo to galo. Pasak jos, reikia ne vaikų namus smulkinti, o dirbti su šeimomis, kad beglobių vaikų nebūtų. „Ne nuo to galo pradedam“ - kalbėjo V.Juciuvienė. „Jūs parodykit man tą galą ir aš nuo jo pradėsiu“ - replika į repliką atsakė G.Baltrūnas

Žadėjo nenuleisti rankų

Besitęsiant diskusijai, atmosfera kaito. Abi pusė „mėtėsi“ žodžiais. Ažupiečių gyventojai reikalavo, kad savivaldybės atstovai atšauktų sprendimą dėl vaikų namų steigimo jų kvartale, o valdininkai ėmė irzti, kad nepavyksta įtikinti gyventojų.
„Jūs mūsų nuomonės neišgirdote. Reiškia, mes - nulis, bet mes taip nepaliksime“ - pyko gyventojai. A.Gališanka kalbėjo, kad po metų gyventojų nuomonė apie vaikų namus pasikeis, o R.Blazarėnas vylėsi, kad „atrasime mes tą susitarimą“. Beje, jis šyptelėjo, kad „bendruomenė šį kartą labai gražiai susitelkė...“
Antradienį R.Blazarėnas ir A.Gališanka važiavo į Švyturio gatvę, pavaduotojas direktoriui parodė namą, kurį ruošiamasi pirkti. Valdininkai vėl susitiko su aplinkinių namų gyventojais ir vėl nebuvo paminėti gerais žodžiais.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kurklietis

  Nuoroda

  prasom i Kurklius seniunijos buvusi pastata, nereiks pirkt tuo paciu ir mokyklai bus parama :)

  Prieš metus
 • ot statesi

  Nuoroda

  namus prie okupantu ,ot buvo gyvenimas ir apsisilde

  Prieš metus
 • FranBridges

  Nuoroda

  Aš mokau per valandą 87 dolerius, dirbančius namuose su 2 vaikais namuose. Aš niekada maniau, kad galėčiau tai padaryti, bet mano geriausias draugas uždirba daugiau nei 10k per mėnesį, todėl ji įtikino mane pabandyti. Su juo susijęs potencialas yra begalinis. ... ... >>> http://www.Cash72.Com

  Prieš metus
 • ar ne gėda

  Nuoroda

  juk tie vaikai tai maži žmogučiai,kažkada ir jūs buvote tokie,tegu perka prie manęs,dar ir padėsiu kuo galėsiu.Gėda ir dar kartą gėda.Juk Nefai kai augino daug vaikų ,nevijote iš gatvės?

  Prieš metus
 • Ats

  atsakymas į: ar ne gėda Nuoroda

  Mes dabar seni, pikti ir viskuo nepatenkinti. Mes jau pamiršome kaip auginome vaikus, todėl neerzinkit mūsų su vaikų klykavimais. Viso gero.

  Prieš metus
 • debilai

  Nuoroda

  tegu krausto savo namus kur kitur ir nesivaidelena tegu kolukieciais.

  Prieš metus
 • :-)

  Nuoroda

  Kaip gali pirkti uz tokius pinigus??!!! Galejo maziausiai 2 soc bustus nupirkti!! O dar prie siu pinigu prisedis ir renovacija!!!!! :-) Kazkas sugebejo prasukti...verta patikrinimo!!!

  Prieš metus
 • jo

  Nuoroda

  Parduodu už 30,000 Eur., 30,000 Eur. reiks remontui ir bus daug pigiau.

  Prieš metus
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Atrodo ,kad jums į kaimynystę atkels ne žmones.Labai gaila ,kad pas mus dar vyrauja toks požiūris į vaikus.Reikėtų džiaugtis,kad bus daugiau jaunimo ,o ir aplankyti galėsite .Bus linksmiau .Galvoju ,kad pas jus gyvena vyresnio amžiaus žmonės.Nereikia bijoti patiems savęs.Pritariu Vilniaus g.komentarui ,tos gatvės gale ,tikrai ramu.

  Prieš metus
 • Vilniaus g.

  Nuoroda

  Tiems, kurie labai nori ramybės Vilniaus gatvės gale yra su amžino poilsio vietomis...

  Prieš metus
Įkelti daugiau