Aukštaitiškas formatas

Ar lankotės teatre?

Dienos anekdotas

- Daktare, o kada mane išleisit iš ligoninės?
- Kai kardiograma išsitiesins.

Komentaras

Davatka:„Mano galva savivaldybės administracijos viešo administravimo paslaugų institucija - seniūnija neturėtų užsiimti komercinio renginio bilitų platinimu už pinigus. Ar aš klystu ir nuo šiol savivaldybės administracija pakeitė seniūnijų ir seniūnų funkcijas kažkokiu sprendimu? Tai gal ir plotkelių galima nusipirkt Kūčioms?"

Skaityti komentarus (4)
„Sodais“ Anykščiai puošiasi vasarą ir žiemą. Vaido PUPELIO nuotr.

Šiemet kalėdiniams Anykščių papuošimams rajono savivaldybė skyrė 13 tūkstančių 137 eurus.
Miestą, kaip ir pernai, patikėta puošti viešąjį pirkimą laimėjusiai, Anykščiuose gyvenančiai dizainerei Mortai Tursei, kurios pagaminti „sodai“ ant medžių kabėjo ištisus metus.

 Anykščių miesto viešųjų erdvių šventinis papuošimas šiemet mažai keisis – jas ir vėl puoš  praėjusią savaitę pakabinti „sodai“. Dalis jų yra nauji, o pernykščiai „sodai“ nuvalyti su specialiu vandens siurbliu. Iš viso Anykščių miesto viešąsias erdves puoš 45 „sodai“ bei šviečiančios dekoracijos.
Dizainerė M.Tursė Anykščių miesto eglei pagamins karkasą girliandų laikymui, pasirūpins dešimčia šviečiančių girliandų bei dekoracija „Žvaigždė“.
„Paklausta, kuo aš užsiimu ir ką kuriu, atsakau, kad esu objektų dizainerė ir erdvių kūrėja“, - taip „Anykštai“ save apibūdino  miestą Kalėdoms jau antrus metus iš eilės puošianti M.Tursė.
O kaip kilo mintis Anykščius puošti surištais iš stiklinių ir šviečiančių vamzdelių „sodais“?
 M. Tursė sako: „Esu stikliorė ir nuo 2000 –ųjų metų savyje nešiojausi idėją rišti sodus iš stiklinių vamzdelių, nes būtent tais metais jų netikėtai įsigijau, idėja gimė iškart, tačiau pasislėpė po kitais darbais ir sumanymais iki persikėliau į Anykščius ir, reziduodama Anykščių menų inkubatoriuje (AMI), surišau pirmąjį stiklo sodą ir jį, kabantį mažojoje AMI salėje, pamatė Audronė Pajarskienė (savivaldybės specialistė, - redakcijos pastaba). Sulaukiau užklausos, ar turiu idėjų kaip papuošti miestą, taigi greitai sugeneravau idėją, atlikau skaičiavimus ir pateikiau pasiūlymą. Na, o tradicinių sodų interpretavimas gimė natūraliai – tai vienas iš  kelių mūsų tautos sakraliųjų objektų, kurie mane traukė nuo vaikystės“.
Tai, kad „sodai“ aplinkinius džiugina ne tik per kalėdines šventes, bet ir ištisus metus, pasak M.Tursės, ir buvo autorės sumanymas.
„Mano svajonė ir buvo, kad šviečiantys sodai kabėtų visus metus, džiugintų miestelėnus, viliotų juos pasivaikščioti, lėtai pabūti savo mieste. Labai džiaugiuosi, kad mano svajonė sutapo su Anykščių rajono savivaldybės Architektūros skyriaus sprendimu ir dar svarbiau, regis, džiugina didelę dalį anykštėnų... Galbūt po truputį sodai pretenduoja tapti tam tikra miesto veido dalimi ir tai man yra aukščiausias įvertinimas“, - sakė M.Tursė.
Paklausta apie kitus savo meninius kūrinius, M.Tursė kalbėjo: „Mano didelių nendrinių sodų galima pamatyti Pagulbio sodyboje“. Dizainerė  2019 metų vasarą ketina prisidėti prie vieno festivalio erdvių sukūrimo.Taip pat menininkė kuria stiklinius sodus interjerams.
Stiklinius sodus apšvies ir  girliandas pakabins, kaip ir kasmet, UAB Anykščių komunalinis ūkis.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Šaunu

  Nuoroda

  Šaunu tikrai, kad randasi tokių kūrybingų žmonių. Pasirodo, ir su nedidelėmis lėšomis galima padaryti labai daug ! Ačiū,

  Prieš 11 mėnesių
 • Vitalija

  Nuoroda

  Labai originaliai ir skoningai papuoštas miesto centras ir Kalėdinė eglutė . Didelis AČIū Mortai Tursei.Sekantiems metams siùlyčiau pagalvoti apie stulpu papuošimà ant tilto ir nuo tilto link savivaldybès. Sėkmės darbuose gražinant Anykščius.

  Prieš 11 mėnesių
 • Si.

  Nuoroda

  Labai skoninga ir labai jauku!

  Prieš 11 mėnesių
 • Rima

  Nuoroda

  Labai džiaugiuosi tokiu originaliu miesto papuošimu. Galime didžiuotis . Ačiū Mortai.

  Prieš 11 mėnesių
 • Algis

  Nuoroda

  Graziai atrodo vakare , o ypac kai sninga .

  Prieš 11 mėnesių