Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Okulisto priimamąjame:
- Sakykite, o kaip jūs iki čia atėjote?

Komentaras

...gal užteks...:„Kai daug kur ir ką rėmė,kai tikrai buvo atsidavęs savo gimtajam miesteliui a.a V.Galvonas-visų mėgiamas,laukiamas,gerbiamas...visųr buvo kviečiamas,o jis visada aukojo(iš savo kišenės),per daug nesismulkino ir išlikdavo orus.Štai šį žmogų REIKIA ĮAMŽINTI JO GIMTAJAME MIESTELYJE! Gal laikas nebekaišioti partijų,nes jos čia visai nereikalingos,o REIKALINGAS SUPRATIMAS,BLAIVUS PROTAS ir LOGIŠKUMAS!Lai anykštėnai drąsiai reiškia savo nuomonę ir nebūna abejingi neišmanėlių susireikšminusių sprendimams!Gal užteks pasyviai stebėti,tylėti,o paskui kažką keiksnoti už netikusius sprendimus?Su didele pagarba lai gerb.a.a.Landsbergienės atminimą įprasmina Vilnius,kur ji daug metų koncertavo,užsiėmė aktyvia veikla ir TEN buvo pripažinta-tai būtų teisingiau"

Skaityti komentarus (4)
Anykščių rajono policijos viršininkas Rimantas Čepulis mano, kad ant Vikonių kaimo kelio išberti „ežiai“ nėra paauglių ar nestabilios psichikos asmenų darbas.

Lapkričio 27-osios, antradienio, rytą Vikonių kaimo (Svėdasų sen.) kelias buvo nubertas metaliniais „ežiais“. Specialiai automobilių padangų gadinimui pagamintų metalinių „ežių“ poros šimtų metrų kelio atkarpoje išberta apie du šimtus.
Panašu, kad „ežiai“ berti iš automobilio, nes jų barstymo pradžioje, sankryžoje prie Kušlių kaimo koplytstulpio, buvo automobilio apsisukimo žymės.

 „Ežiai“ – profesionalų darbas

Pirmasis savo padangas sugadinęs vairuotojas apie įvykį policijai pranešė 7 val. 41 min. Įprastai tokiu laiku į darbą iš savo sodybos Kušlių kaime šiuo keliu važiuoja „Anykštos“ žurnalistai Gražina ir Vidmantas Šmigelskai. Tačiau tą rytą jie iš namų išvažiavo vėliau, taigi žurnalistų automobilių padangos liko sveikos.
Anykščių rajono policijos komisariatas dėl sugadintų padangų gavo dviejų vairuotojų pareiškimus – vienas pradūrė dvi, kitas – tris padangas. Nukentėjusių vairuotojų galėjo būti ir daugiau, nebūtinai visi pradūrę padangas kreipėsi į policiją.
Metaliniai „ežiai“ – seniai nusikaltėlių naudojamas įrenginys. Tačiau daugiausiai apie juos žinome iš filmų.
 Pasak Anykščių rajono policijos viršininko Rimanto Čepulio, jis neturi duomenų, kad metaliniai „ežiai“ pastaraisiais metais būtų barstyti kur nors mūsų kraštuose. R.Čepulis sakė, kad paprastai nusikaltėliai metalinius „ežius“ naudoja sprukdami nuo policijos arba prieš darydami nusikaltimą „ežiais“ savotiškai atsitveria nuo būsimo persekiojimo.
Anykščių policijos viršininkas „Anykštai“ aiškino, kad nuo Vikonių kaimo kelio surinkti „ežiai“ nėra pagaminti „gamykliniu būdu“, o jų gamintojas turėjo turėti metalo apdirbimo stakles. Policija nusikaltėlių stabdymui taip pat naudoja specialiąsias priemones. Tačiau policija „ežių“ ant kelio neberia, o ištiesia juostą su smaigais, kurie praduria gaudomo asmens automobilio padangas.
Pareigūnai atmeta versijas, jog „ežius“ barstė vaikėzai ar bepročiai, nes gaminys nėra lengvai padaromas, ar lengvai įsigyjamas.
Policija siekia išsiaiškinti, ar tokie, kaip Vikonių, „ežiai“ galėjo būti naudoti kitose Lietuvos vietose. Logiškiausia schema, kad nusikaltimo užsakovas pats „ežių“ nebarstė: juos pagamino vienas asmuo, o ant kelio išmėtė dar kitas, greičiausiai, samdytas žmogus.
Dėl šio įvykio Anykščių rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą, jis traktuojamas „kaip tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo“.
    
Neaišku, ką norėta išgąsdinti

Portale anyksta.lt pasirodžius žinutei apie ant kelio išbarstytus „ežius“, pasirodė komentarai, jog tai – tvorų tvirtinimo detalė, tačiau ir policininkai, ir miškininkai šią idėją vadino absurdiška – konstrukciškai ežiai netinka tvorų tvėrimui, o ir jų lankstymas iš 3 mm storio skardos būtų neįtikėtina prabanga tvoroms.
„Ežiai“ galėjo būti išberti prieš septintą valandą ryto, nes apie šeštą valandą ryto šiuo keliu važiavęs žmogus kelią įveikė sėkmingai, o grįždamas atgal pradūrė net tris automobilio padangas. Kaip minėjome, pranešimas apie pradurtas padangas policijoje užregistruotas 7 val. 41 min.
Neabejojama, kad metaliniai „ežiai“ ant kelio buvo skirti konkrečiam fiziniam ar juridiniam asmeniui. Šiuo keliu pravažiuoja ne tik Šmigelskai, bet ir Sliepšiškio ir Galvydžių kaimų ūkininkai, verslininkas Vytautas Datenis. Neatmetama, jog „ežiai“ – kerštas mišką pjaunančioms įmonėms, o gal net medžiotojų tarpusavio karo pasekmė.  
Tačiau niekas iš „Anykštos“ kalbintų asmenų neturėjo įtarimų, kad „ežiai“ buvo skirti būtent jiems.
Svėdasų girininkas ir Svėdasų medžiotojų klubo vadovas Donatas Tuska tikino, kad nei su medžiotojais, nei su valstybiniais miškais „ežiai“ neturėtų būti susiję.
Pasak girininko, Svėdasų klubo medžiotojai tarpusavyje gerai sutaria, o valstybiniai miškai šiuo metu nebuvo pjaunami.
Privačius Šimonių girios miškus rudenį pjovė ir per Vikonių kaimą vežė miško savininkų kooperatyvas „Miško žemė“. Kooperatyvo vadovas Gediminas Kviklys apie ant kelio išbertus „ežius“ sakė sužinojęs tik iš „Anykštos“. Pasak jo, jau du mėnesiai „Miško žemė“ darbų Šimonių girioje neatlieka, grasinimų kooperatyvas nėra sulaukęs. Pirmoji G.Kviklio versija – vietinių paauglių darbas. Verslininkas atsiminė, kad prieš kurį laiką Šimonių girioje rytais nuolat rasdavo ant kelių, šalia medienos sandelių, sukrautus „šulinius“ iš rąstų, kol patys įmonės darbuotojai atsekė, kad tai gretimų kaimų paauglių išdaigos.
Tačiau, įvykį tiriantiems policininkams nepanašu, kad ant kelio išberti „ežiai“ galėjo būti vaikų darbas.
Dvi padangas kelyje sugadinęs Galvydžių kaimo ūkininkas Tadas Niaura sako, esąs įsitikinęs, kad „ežiai“ – ne jam skirti. Sliepšiškio ūkininkė Jurga Senvaitienė taip pat tikino nemananti, kad nusikaltėliai taikėsi į jos turtą.
Sliepšiškyje gyvenantis verslininkas V.Datenis taip pat kalbėjo, kad neįsivaizduoja, jog jam kas galėtų keršyti.
Tačiau, visi kalbinti asmenys neslėpė, kad jaučia nerimą - kol nusikaltėliai nėra surasti, niekas nežino, kada ir kokiomis formomis išpuoliai gali pasikartoti.
Beje, V.Datenis sakė, kad vienas jo pažystamas, apžiūrėjęs „ežius“, sakė, kad tokius matęs sovietinėje kariuomenėje. Verslininkas svarstė, ar tokie „ežiai“ nėra naudojami ir Lietuvos kariuomenėje.
Tačiau, policijos pareigūnai abejoja, ar „ežiai”galėtų būti pagaminti kariniams tikslams, nes jų išlankstymai yra skirtingi.
Pasak Anykščių rajono policijos viršininko R.Čepulio, nuo kelio surinktos padangų gadinimo priemonės yra perduotos ekspertams, kurie atliks analizę ir pateiks išvadas.

Padegėjai nebuvo nustatyti

Svėdasų pusėje esančios Šimonių girios  apylinkės nėra ramios – šiemet sudegė girioje, prie Čiukų kaimo esanti, vadinama „girininkijos pirtis“. Įtarta, kad tai buvo padegimas. Tačiau, policija pareiškimo apie galimą padegimą nėra gavusi, įvykio netyrė.
2007 metais Kušlių kaime buvo sudegintas Šmigelskų automobilis. Bandyta padegti tik ką baigtą statyti žurnalistų namą bei klėtį. Nusikaltimas taip pat nebuvo atskleistas.     
Anykščių rajono policijos pareigūnai tirdami ant kelio išbertų „ežių“ istoriją prašo gyventojų pagalbos. Gyventojai, matę ties Vikonimis arba Vikonyse lapkričio 27-osios rytą nuo 5 val. iki 7 val. 30 min. stovinti ar važiuojantį įtartiną automobilį, prašomi paskambinti policijos pareigūnui Sauliui Pakėnui (8-700) 62740 arba parašyti jam elektroniniu paštu saulius.pakenas@policija.lt.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Marius

  Nuoroda

  Pats buvau pakliuvęs į tokią situaciją. Net nežinojau ką galvoti, kai prasidūriau padangas. Šiek tiek viršijau greitį, tai dar vos iš kelio neiššokau. Labai buvo smagus jausmelis. Teko naujas pirkti. Tai bent gerai, kad vietą gerą turiu. Ten visad pigu, o už lojalumą dar ir nuolaidą turiu gerą. Tai jei dar papulsit chebra, tai čia galit naujas susirast https://www.naujos-padangos.lt/padangos/

  Prieš 5 mėnesių
 • as

  Nuoroda

  virsininkas toks geras kaip ir koala

  Prieš metus
 • As

  Nuoroda

  Nu ir snukis policininko,gerai uždirba.

  Prieš metus
 • į sve

  atsakymas į: As Nuoroda

  tu į save pasižiūrėk. O jeigu toks gudrus tai pasėdėk 4-is metus ant kėdės su šunbulkiais maitinamas ir coc-cola girdomas, pažiūrėsim kaip atrodysi.

  Prieš metus
 • nu ir kaip baigesi

  Nuoroda

  tyrimas is sp aiksteles pavogtos masinos likimas,ar sulaikyti nusikaltima padare asmenys

  Prieš metus
 • Teisėsauga

  Nuoroda

  Ir prokurorai jau įsisavino Anykščių šilelį. Poilsio visiems gamtoje reikia. Tuoj paaiškės kas nori okupuoti Šimonių girios galą. Galimai daktaras , perkeltas į Praveniškes, darbo priemonėmis aprūpina

  Prieš metus
 • Spėju

  Nuoroda

  Manau kad čia viskas išaiškinta ir žinoma, tik dėl ramybės laukiama rinkimų. Kam galėjo kliūti žurnalistai čia ir vaikui aišku.

  Prieš metus
 • kankorėžis

  atsakymas į: Spėju Nuoroda

  niekam tie Šmigelskai nekliūna, kai jum atrodo. Greičiau atvirkščiai, ieško sau reklamos.

  Prieš metus
 • žinom tave

  atsakymas į: kankorėžis Nuoroda

  Manyčiau kankorėžiui tikrai kliūna, kad špilkų tiek primėtė. Bijai kad suseks?

  Prieš metus
 • negi reikia mokyt.

  Nuoroda

  Pasitelkiant šiuolaikinius metodus, policijai, labai nesunku nustatyti visus įtariamuosius, buvusius tą naktį tame kelyje. Tada belieka patikrinti, kuriam medžiotojų būreliui ar kokiai kompanijai priklauso ir galima sakyti kad chuliganas ir užsakovas pakliuvo.

  Prieš metus
Įkelti daugiau