Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (3)
Sekmadienio vakarą prie Anykščių rajono savivaldybės administracijos mokytojai degė žvakes.

Anykščių mokytojai sekmadienį, gruodžio 2-ąją, 18 valandą prie Anykščių rajono savivaldybės pastato degė žvakes. Anykštėnai prisijungė prie respublikinės mokytojų protesto akcijos – profesinės sąjungos kvietė visus šalies pedagogus tuo pačiu metu degti žvakes prie savųjų savivaldybių pastatų.

 Žvakės Anykščiuose išdėliotos V raidės, simbolizuojančios pergalę, forma. Į protesto akciją susirinko per dvidešimt mokytojų iš visų trijų miesto mokyklų. Iš vietos politikų sulaukta tik buvusio rajono Tarybos nario, socialdemokrato Juozo Jukniaus. Kalbos per akciją nebuvo sakomos – mokytojai uždegė žvakes ir išsiskirstė.
A.Vienuolio progimnazijos mokytojai Danguolė ir Alvydas Rimavičiai po žvakių degimo akcijos „Anykštai“ sakė, kad juos, kaip ir kitus protestuojančius šalies mokytojus, piktina etatinio apmokėjimo metodika, o ne pats perėjimas prie etatinio apmokėjimo. Formaliai suteikus mokykloms galimybę padidinti mokytojams atlyginimus, pasak Rimavičių, nebuvo numatyti šaltiniai, iš kur tuos atlyginimus didinti.
Anykščių mokytojai pagrindinėje streiko akcijoje, kai pedagogai pro langus lipo į Švietimo ir mokslo ministeriją, nedalyvavo. Tačiau, praėjusį penktadienį, streikui jau įsisiūbavus, grupė Anykščių pedagogų vyko į Vilnių, į mitingą.
Lietuvoje, pasirodo, yra net šešios mokytojų profesinius interesus ginančios organizacijos – šį streiką organizuoja Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, kuriai anykštėnai nepriklauso.
Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Pranckevičienė nebuvo linkusi teisti ministerijos. „Yra ir vadybos kultūros dalykų“ – apie mokytojų algas sakė N.Pranckevičienė.
Anykščių J.Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė „Anykštai“ sakė, kad įvedus etatinį apmokėjimą, jos vadovaujamos įstaigos biudžetas šiek tiek sumažėjo, o pats etatinio apmokėjimo principas skatina nesąžiningas pinigų dalybas. Mokytojams nuo rugsėjo mokama ir už kontaktines, ir nekontaktines valandas, taigi mokyklos biudžete turint pakankamai lėšų „tų nekontaktinių valandų“ sugalvoti ir prirašyti nėra labai sudėtinga.
Anykščių A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė Dalia Kugienė kalbėjo, kad jos mokyklos mokytojų algos, įvedus etatinį apmokėjimą, šiek tiek augo. Pasak direktorės, pedagogų streikas kilo dėl perdėtų lūkesčių. „Buvo tikėtasi daug daugiau... Čia kaip laukiant Kalėdų senelio – gera dovana, bet galėjo būti ir geresnė“ – ironizavo direktorė. Pasak jos, etatinis apmokėjimas įvestas skubotai, reforma neišdiskutuota, tačiau D.Kugienė kalbėjo, kad, jos įsitikinimu, mokytojams vis tiek nedera į ministeriją brautis per langus. „Kaip streikas atsilieps mokiniams, kurių mokytojai dabar protestuoja? Manau, pirmiausia reikėjo galvoti apie vaikus, o ne apie atlyginimus“ – poziciją dėstė A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė D.Kugienė.    
Prognozuojama, kad šiomis dienomis respublikinis pedagogų streikas baigsis. Tikėtina, kad bus pasirašytas Švietimo ir mokslo ministerijos bei profsąjungų susitarimas.
Premjeras S.Skvernelis gruodžio 3-osios rytą pranešė keičiantis net tris ministrus – streikų bangos neatlaikiusią švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kultūros ministrę Lianą Ruokytę Jonsson ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Iš Ukrainos reikia mokytis - padangas deginti.

  Prieš metus
 • Juozas

  Nuoroda

  aš taip pat palaikiau anykštėnus pedagogus, kai jie prisijungė prie akcijos.
  Na bet, kai paskambino iš Vilniaus, bėgau surinkti žvakučių, kad neliktų sąmokslo ženklų.
  Taip jau yra, reikia vadovybės klausyti, jeigu nori sutarti.

  Prieš metus
 • matomai daugumas ir nesuprato,kodėl dalis ne bailių streikavo ir nesupras...

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: x Nuoroda

  Ne baudžiauninkams suprasti.

  Prieš metus
 • Iš lango rėmo

  Nuoroda

  Masiulis išgarsėjo kai pasakė, kad tik durnas ar vagis gali dirbti už mažą algą. Skvernelis kai pasakė, kad tik tinginys ar durnas eina į politiką.
  Abu savo pavyzdžiu įrodė kad nemelgiai. Vienas apsivogė, kitas

  Prieš metus
 • Saulius Lapackas

  Nuoroda

  Paslaugų kokybę apsprendžia konkurencija, jei prekė pigi, kokybė prasta. Pakėlus atlyginimą prasidėtų konkurencija tarp mokytojų, švietimo kokybė gerėtų, vaikai gautų geresnę paslaugą. Streikuoti dėl mokytojų reikėjo tėvams, ne mokytojams. Durnas sako, aš viską žinau, o protingas sako, koks aš durnas nes dar tiek daug nežinau. Su šypsena!

  Prieš metus
 • Aha

  Nuoroda

  Pritariu senjorei, juk mokiniai nekalti, jiems egzaminai nuo to nepalengvės, o mokytojų tinginiavimą galimą atkelti ir į vasaros laikotarpį. :)

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Tinginiauja seimūnai, o mokytojai streikuoja už savo teisę į oresnį gyvenimą.

  Prieš metus
 • senjorė

  Nuoroda

  galės visą vasarą streikuot, 3 mėnesius

  Prieš metus
 • mama

  atsakymas į: senjorė Nuoroda

  Tamsta jau galite streikuoti kasdien. Galite ir nesikelti iš lovos, nors ir norėtumėt gamtos reikalui. Jums dėl pensijos išmokėjimo atskaičiuoja ir surenka Sodra nuo dirbančių, kuriuos Tamsta vadinate dykinėjančiais.

  Prieš metus
Įkelti daugiau