Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Netoli Staškūniškio jau dūzgia kelios vėjo jegainės.

Į ,,Anykštos“ redakciją kreipėsi Staškūniškio apylinkių gyventojos, kurias gąsdina būsimasis vėjo elektrinių parkas.
Anykščių rajono vadovams įteiktas 104 staškūniškiečių, protestuojančių prieš vėjo elektrinių parko statybas, pasirašytas raštas. Elektrinių projekto įgyvendintojų UAB ,,European Energy Lithuania“ atstovas ,,Anykštai“ aiškino, kad šalia Staškūniškio pastačius vėjo jėgaines visas kaimas turės tik naudos. Bet ne paslaptis, kad iš mūsų rajono gyventojų didžiausią naudą elektrinės neš ūkininkams, kurie jau sudarė sklypų nuomos sutartis.
Redakcijos šaltinių teigimu, už sklypo vienai jėgainei nuomą ūkininkai per metus gali tikėtis 5000 eurų.

Gyvens elektrinės šešėlyje

Staškūniškio apylinkėse ketinama statyti 15 elektrinių parką. Kai kurios elektrinės, pagal dabartinį planą, atsiras vos už kelių šimtų metrų nuo gyvenamųjų namų. Vienkiemyje gyvenančios Astos Ališauskienės namas atsidurtų tiesiog elektrinės šešėlyje - viena jų turėtų būti statoma vos 365 metrai nuo jos namų. ,,Garsai, šešėliavimas – visa tai veikia žmones psichiškai. Ką mums daryti? Kaip apsiginti?“ - retoriškai klausė A.Ališauskienė.
Vilė Vaivadienė, gyvenanti netoli anksčiau pastatytų vėjo jėgainių, ,,Anykštai“ kalbėjo, kad jos skleidžia triukšmą, todėl moteris savo namuose neturi ramybės. ,,Verslininkams nusispjauti ant žmonių, nes čia dideli pinigai, didelis biznis“, - sakė V.Vaivadienė.
V.Vaivadienę, A.Ališauskienę ir trečiąją į redakciją atėjusią staškūniškietę Oną Misiūnaitę stulbina, jog verslininkai nesitarė su gyventojais. Pasak moterų, apie vėjo elektrinių parko statybas netoli jų namų jos sužinojusios tik gegužės pradžioje, nors poveikio aplinkai vertinimas buvo atliktas dar praėjusiais metais.   

Viskas teisėta!

UAB ,,European Energy Lithuania“ atstovas Andrius Čypas tikino, kad jo atstovaujama įmonė yra viena didžiausių tokio pobūdžio įmonių pasaulyje, kad tai danų kapitalas, o skandinavai į verslą žiūri ypač atsakingai. ,,Reikia tik džiaugtis, kad ateina milžiniški pinigai. Ir su seniūnu kalbėjau, ir su meru, ir poniai Astai ilgai aiškinau“, - ,,Anykštai“ dėstė A.Čypas. Jis tikino, kad UAB ,,European Energy Lithuania“ elektrinės neišvaikys paskutinių staškūniškiečių, o atvirkščiai - grąžins į kaimą gyvybę. Įmonės atstovas sakė, kad investuos į kelius, padarys ,,traukos centrus neįgaliesiems  ir vaikams“. ,,Gauti visi leidimai, išlaikyti visi atstumai. Bendruomenė buvo kviesta dalyvauti projekto aptarime, kuris vyko Kurklių seniūnijoje. Mūsų požiūris yra atsakingas ir mes ta kryptimi ir eisime. Niekas nebus slepiama ir būtinai informuosime bendruomenę“, - kalbėjo UAB ,,European Energy Lithuania“ atstovas A.Čypas.
,,Sliekai neišmirs, kaip sako... Milžiniški parkai įrengti Vokietijoje, Danijoje, prie pat ūkininkų namų. Jau trisdešimt metų jie ten stovi ir niekam žalos nepadarė“, - aiškino verslininkas.

Seniūno jėgainės  nedžiugina

Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus ,,Anykštai“ dėstė, kad jis atsidūrė tarp dviejų ugnių - iš vienos pusės - elektrinėmis nepatenkinti staškūniškiečiai, iš kitos - ūkininkai, kurie elektrinių statytojams išnuomojo žemę. ,,Gruodžio 27 dieną gavau bylą. Tikėjausi, kad žmonės žino, mano darbas buvo tik pakabinti skelbimus. Bet į svarstymą atėjo vienintelis žmogus, ūkininkas Remigijus Pečiukėnas. Aš ir pats aptarime nedalyvavau, nes nepasirodė man tai svarbu“, - ,,Anykštai“ kalbėjo Kurklių seniūnas.
Pasak seniūno, dalis sklypų, nuomojamų verslininkams, yra ūkininkų - tėvo ir sūnaus Pečiukėnų. ,,Nuomos sutartys, kaip suprantu, jau yra sudarytos“, - sakė A.Jurkus. Seniūnas dėstė, kad, kilus staškūniškiečių protestams, jis nusprendė įdėmiau paklausyti, kaip veikia anksčiau pastatytos elektrinės. ,,Šnaresys ir už kilometro girdisi. Sunku, ko gero, bus šalia elektrinės gyventi. Esu už žaliąją energetiką, tačiau manau, kad vieta parinkta netinkama. Reikėtų jas statyti toliau nuo gyvenamųjų namų“, - savo požiūrį išdėstė Kurklių seniūnas A.Jurkus.

Vicemeras nenorėtų gyventi šalia elektrinės

Anykščių rajono vicemeras Dainius Žiogelis, gyvenantis toje pačioje Kurklių seniūnijoje, kur ketinama statyti elektrinių parką, ,,Anykštai“ sakė, kad suprantąs žmonių nerimą. ,,Jau veikiančios elektrinės yra 130 metrų aukščio - aukščiausios Lietuvoje. Naujosios bus net 169 metrų aukščio ir dvigubai galingesnės nei jau veikiančios. Važiavome prie elektrinių paklausyti garsų, na, žinokit, tikrai nenorėčiau gyventi už 300-400 metrų nuo tokio įrenginio./.../  Verslininkai sako, kad viskas suderinta, bet kažkaip stebuklingai žmonės apie tą derinimą nežinojo“, - aiškino D.Žiogelis.
Jis tikino, kad tikrai patikrinsiąs, ar viskas teisėta. ,,Į Savivaldybę jie dar turės ateiti statybos leidimo - tada žiūrėsime“, -  kalbėjo rajono vicemeras.
UAB ,,European Energy Lithuania“ atstovo A.Čypo paklausėme, ar jo atstovaujama įmonė nebando siūlyti piniginių kompensacijų netoli numatomų elektrinių vietų gyvenantiems žmonėms. ,,Gal žmonės nori kompensacijų?“ - paklausėme verslo atstovo. A.Čypas patarė šį klausimą užduoti staškūniškietėms. ,,Sveikatos už pinigus nenusipirksi.“, - apie tai, kad derybų net negali būti, aiškino visos trys redakcijoje apsilankiusios staškūniškietės.

Meras patarė susitarti su
gyventojais

Trečiadienį UAB ,,European Energy Lithuania“ atstovas A.Čypas susitiko su Anykščių rajono meru Sigučiu Obelevičiumi. Po šio susitikimo meras ,,Anykštai“ sakė, kad panašu, jog verslininkai išlaikė visus reikalavimus, pasidarė būtinus tyrimus bei neperžengė sanitarinės zonos ribų. S.Obelevičius kalbėjo, kad minimalus atstumas nuo elektrinės iki gyvenamojo namo - 250 metrų, tad verslininkai šio sąlygos nepažeidė. ,,Pasakiau, kad būtina kalbėtis su gyventojais. Kaip ten bebūtų, triukšmelis ir šešėliavimas bus. Verslininkai turėtų susitikti su bendruomene, su gyventojais ir susitarti. Ateina apie 60 milijonų eurų investicija, bus ir viena kita darbo vieta. Tačiau jeigu bus konfliktas su gyventojais... Tikiuosi, šalys sugebės susitarti“, - vylėsi Anykščių rajono meras S.Obelevičius.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ××××

  Nuoroda

  Koks dar gali būti susitarimas... "Smūgis į vienus vartus"... Ką gali paprasti kaimo žmonės prieš "monstrus",net rajono valdžia bijo akis pakelti ir palaikyti ,atstovėti už savo nuolatinių gyventojų gerovę. Nesuprantu su kuo buvo derintas projektas,jei rajono valdžioje niekas nieko nežino.
  Čia ir pasimato visų "lygios teisės", esi mažas - žodžio neturi.
  Norint parduoti sodybą,ką už ją gausi,kas norės pirkti jėgainių "pavėsyje"ir niekada" nelylančios muzikos" fone!?!?
  Priverstinis išvarymas,be teisės pakovoti už savo ramybę!!!

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi aha !

  Nuoroda

  O svarbiausia, kad tas sparnų sukimasis klimakterinėms kaimo boboms sukelia tokį orgazmą, kad jo norisi vis daugiau ir daugiau! Gali ir neatlaikyti...

  Prieš 11 mėnesių
 • Valdo

  Nuoroda

  Didelis garsas būna,atrodytų kad autostrada mašinos važiuoja,be to kilometro atstumu sliekai dingsta.

  Prieš 11 mėnesių
 • Filadelfijus

  atsakymas į: Valdo Nuoroda

  Ir dar kurmiai sulipa į medžius.

  Prieš 11 mėnesių
 • atlikit bandyma

  Nuoroda

  isijunkit si video pries miega ir stebekit kaip jauciates, ziurekit ar pavyks uzmigt
  https://www.youtube.com/watch?v=Mk5zMxYVca0&t=90s

  Prieš 11 mėnesių