Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ėjau namo vėlai vakare. Pamačiau, kad priešais einanti mergina paspartino žingsnį. Pradėjau greičiau eiti ir aš. Tada ji pasileido bėgti. Aš - taip pat. Čia ji kad pradės rėkti! Na, aš irgi - iš visų plaučių. Net nespėjau atsisukti pažiūrėti, nuo ko bėgam.

Komentaras

Leonas Al.:„Kur jūs radote Anykščiuose tokias plačias gatves, kad jas reikėtų siaurinti? J.Biliūno? Taikos? Vilniaus? Tilto gal? Kurklių? Čia jums gal Maskva su Niujorku, Berlynas su Tokijumi vaidenasi? Dirbtinai Anykščiams primesta diskusija kaip ir su užtrvankų griovimu."

Skaityti komentarus (2)
Seniūnijų specialistams teks padirbėti savaitgaliais - jie kviečiami į pagalbą komunalininkams, kad aprodytų seniūnijų valdas.

Anykščių rajono savivaldybė žada griežtai pareikalauti, kad Anykščių rajone nekilnojamąjį turtą turintys, tačiau savo gyvenamąją vietą deklaravę kituose Lietuvos rajonuose savininkai susimokėtų už kaupiamas komunalines atliekas. Rugpjūčio 21 dieną savivaldybėje surengtame pasitarime su seniūnais bei UAB Anykščių komunalinis ūkis atstovais diskutuota, kaip, sprendžiant šią problemą, galėtų pagelbėti seniūnijų specialistai. Pasitarime kalbėta ir apie sutarčių su komunalininkais neturinčius Anykščių rajono gyventojus, dar kartą pabrėžta, kad gyventojai labai atsainiai rūšiuoja atliekas.

 ,,Anksčiau ,,Swedbank“ yra pateikęs tokius duomenis, kad Anykščių rajone yra daugiausia Lietuvoje antrųjų būstų. 15 proc. gyvenamųjų namų bei butų priklauso ne Anykščių rajono gyventojams. Mūsų tikslas - suteikti komunalininkams pagalbą randant tuos žmones, pateikiant jiems informaciją bei sudarant komunalinių atliekų išvežimo bei tvarkymo sutartis“, - pasitarimo pradžioje kalbėjo mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.
Mero pavaduotojas D.Žiogelis sakė tikintis, kad didžioji dalis Anykščių rajone būstą turinčių, tačiau gyvenamąją vietą deklaravusiųjų kituose respublikos rajonuose gyventojų geranoriškai mokėtų mokesčius už komunalines atliekas, tačiau apie tai juos esą  būtina informuoti. D.Žiogelis vylėsi, kad iki metų pabaigos šią problemą pavyks išspręsti 50 proc., o su piktybiškai atsisakančiais mokėti už atliekas žadėjo ginčus spręsti teisiniais keliais.
Žinoma, tai nemaloni procedūra, tačiau tose gražiose sodybose gyvena ne mūsų gyventojai, ne mūsų rinkėjai“, - pastebėjo D.Žiogelis.
Mero pavaduotojas D.Žiogelis pasakojo pastebintis, kad bendrojo naudojimo konteineriai, komunalininkų ištuštinti savaitės viduryje, savaitgalio pabaigoje kai kuriose seniūnijų vietovėse  jau būna pilni, nors aplinkui gyvena vos keturi žmonės.
,,Aplinkui dešimt negyvenamų namų, niekas ten atliekų nekaupia, tik savaitgaliais nuo muzikos, fejerverkų ir visų festivalių negali apsiklausyt. O konteineryje labai gražūs, spalvoti maišai, pirkti, kvepiantys, tikrai ne tokie, kokius išmeta kaimo bobutės“, - ironiškai  kalbėjo D.Žiogelis.
UAB Anykščių komunalinis ūkis Atliekų tvarkymo padalinio laikinoji vadovė Vida Mačionienė pasakojo, kad šalia kapinių anksčiau statytus bendrojo naudojimo atliekų konteinerius, kad į juos aplinkiniai gyventojai nevežtų atliekų iš namų, dabar komunalininkai stato pačių kapinių teritorijose.
Taip, pavyzdžiui, daroma Troškūnų seniūnijoje.
,,Žinokit, ir tai padeda. Anapilin iškeliavę nebepalieka spintų, drabužių ir padangų nebekeičia. Tuose konteineriuose randame atliekas, kokios ir turi būti po kapinių tvarkymo“, - sakė V.Mačionienė.
Komunalinių atkliekų surinkimo bei tvarkymo sutarčių dar neturi ir  apie 2000 Anykščių rajone gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų. Anot V.Mačionienės, sudaryti sutartis su šiais žmonėmis komunalininkams sudėtinga, nes minėti gyventojai nėra susitvarkę savo duomenų Gyventojų registre, todėl juos, kaip ir antrųjų būstų savininkus, sunku surasti.
,,Yra 30 - 50 žmogiukų. Pradedi juos rinkti pagal pavardę, tačiau šiandieninė situacija tokia, kad Petraitis su Jonaitiene, Jonaičiukai, Petraičiukai...Kaip aš sakau, mes jau nebegalime atrinkti, kas, kur ir kam. Mes gyventojams, kurie ateina pas mus, aiškiname, kad jie suitvarkytų savo duomenis Gyventojų registre, nes reikia to ir dėl greitosios pagalbos, ir gaisro atveju, nes tarnybos tokiais atvejais ieško pagal adresus. Šiandien tik Anykščių mieste ir Andrioniškio seniūnijoje su Gyventojų registru padėtis yra gera“, - sakė V.Mačionienė.
Pasak UAB Anykščių komunalinis ūkis Atliekų tvarkymo padalinio laikinosios vadovės V.Mačionienės, kiekvienoje seniūnijoje taip pat yra piktybinių gyventojų, kurie apie mokesčius už komunalines atliekas apskritai atsisako kalbėtis.
,,Nelabai šnekasi su mumis. Neįsileidžia į valdą, šunimis pjudo“, - skundėsi  V.Mačionienė.
Seniūnijų darbuotojai pasitarime domėjosi, ar komunalininkai, tvarkydami atliekas, uždirba.
,,Pelno nėra. Naujos šiukšliavežės už 200 tūkst. eurų nusipirkti neišgalime“, - aiškino V.Mačionienė, atkreipdama dėmesį, kad tądien, kai savivaldybėje vyko pasitarimas, Anykščių miestą bei Svėdasų seniūniją aptarnavo vos viena šiukšliavežė.
Gyventojams pasitarime kliuvo ir už prastą atliekų rūšiavimą.
,,Vakar dienos pavyzdys. Kaimynai išsikviečia aplinkosaugininkus, jie mums atsiunčia nuotraukas. Ir ką mes matome? Stiklo konteineryje stiklas sudėtas su šiaudais, plastiko konteineryje - žaliosios atliekos. Ir tai ne bendrojo naudojimo konteineryje, o individualioje valdoje pastatytuose konteineriuose. Šalia pastatyti uždaryti agurkų stiklainiai. Sako, juk čia stiklas“, - vieną iš pavyzdžių pateikė UAB Anykščių komunalinis ūkis Atliekų tvarkymo padalinio laikinoji vadovė V.Mačionienė.
Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis pasakojo, kad Anykščiuose, Žiburio gatvėje, šalia bendrojo naudojimo konteinerių jis matęs daugybę pusmaišių obuolių.
,,Supilk tu tą obuolį bet kur, ir jis supus. Ir grynai, atvežta su lengvosiomis mašinomis ir iškrauta“, - piktinosi D.Žiogelis.
UAB Anykščių komunalinis ūkis Atliekų tvarkymo padalinio laikinoji vadovė V.Mačionienė sakė, kad dėl gyventojų į bendruosius atliekų konteinerius vežamų obuolių, agurkų bei pomidorų ,,žliaugia šiušliavežės“.
,,Žmonės skambina ir piktinasi, kad iš šiukšliavežių bėga tepalai, o iš tiesų iš jų bėga presuojamų žaliųjų atliekų sultys“, - tikino V.Mačionienė.
Pasitarime taip pat aiškinta, kad mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą bei išvežimą ,,neatsiranda iš dangaus“.
,, Ir dabar buvo samdoma nepriklausoma firma. Mes jai pateikėme atliekų kiekius ir viskas buvo suskaičiuota. Gyventojai sako: ,,Aš neišvežu tiek atliekų“. Suprantu, gal kai kurie gyventojai ir neišveža nustatytos normos atliekų, tačiau bendras atliekų kiekis juk dalijamas su bendru gyventojų skaičiumi“, - aiškino V.Mačionienė.
Pasitarime konstatuota, kad Anykščių rajone išvežamų atliekų kiekiai nuolat didėja.
,,Reiškia, gyvenimas gerėja“, - pastebėjo seniūnijų specialistai.
Anot D.Žiogelio, jei už komunalinių atliekų išvežimą bei tvarkymą nebus apmokestinti antrųjų būstų savininkai, mokesčiai už atliekas didės visiems Anykščių rajono gyventojams.
Pasitarime seniūnams pavesta kartu su komunalininkais aplankyti dar nesudariusius sutarčių dėl komunalinių atliekų išvežimo bei tvarkymo. Tam, kad tokių žmonių paieškos būtų vaisingos, seniūnai darbuosis ir savaitgaliais - už papildomą darbą jiems pažadėta kompensuoti laisva arba papildoma atostogų diena.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • tikrai pikta

  Nuoroda

  Nu tikrai pikta, kai ima mokesčius už ne aišku ką. Komunalininkai apiplėšinėtojai ima mokesčius ir už orą. Kodėl turi mokėti nustatytą mokestį ir kas per kintama dalis šiukšlių? Daug šnekama ir stengiamasi gyventi su kuo mažiau šiukšlių (per tv rodė jog įmanoma ir visai minimaliai), o čia nustatyta kiek tu turi prišiukšlint. Tegul ima mokesti pagal šiukšlių kiekį, o ne kiek jiems atrodo jog turi prišiukšlinti. Vienkiemiuose kiek girdėjau išvis net ne išveža, turi pats vežti, o be to maisto atliekos ir žalios eina į komposto dėžę, plastmasė su stiklu rūšiuojama, popierius sudeginamas, tai kas lieka- maksimum 60 l maišelis per mėnesį?! O atvažiavus į sodybą savaitgaliui šiukšles susirenki ir išsiveži į savo rajoną kur ir moki (bent jau aš taip darau). Turėtu mokesčiai būti adekvatūs, pagal kiekį, o ne iš "lempos"

  Prieš metus
 • Ats.Anastazija

  Nuoroda

  Tai pvz,kiti nuplėšia numerius nuo konteinerių ir tai daro,ne,bet kas,o Savivaldybėje dirbančios teisininkės žentas.Ir tyli,kaip nemato,prie kito,tai,tik ir ieško progos,kaip,tik prisikabint su savo įstatymais iš Valstybės Žinių.O savo šeimą(dukteris,anūkus,žentą,vyro gimines)gina,kaip nieko nemato.

  Prieš metus
 • Anastasija

  Nuoroda

  Tai pagaliau sutvarkykit apmokejima teisingai,kodel vieni turi moket uz neisvestas siuksles o kiti kruvas krauna ir uz jas nemoka.Juk ant konteineriu yra Nr.tai isvezei ir sumokek,taip bus teisingiausia.

  Prieš metus
 • Anupras

  atsakymas į: Anastasija Nuoroda

  kaip jūs drįstat alkaną šventą valdžią krutint ir kažko norėt, jiems gi labiau pinigų reik negu jums, o jūs dirbkit mokėkit ir tylėkit.

  ne valdžiai jūsų problemos

  Prieš metus
 • man tai

  Nuoroda

  jie visi reketininkai isvezu du konteinerius o moku 48 eurusir tikrai ne uz du,bet kodel

  Prieš metus
 • Vietinis

  Nuoroda

  Inkunu. Mikieriu pirmiausia reik patikrint ten tiek dauk gamtos mylėtojų, o va įdomu kur jie deda siuksles iš meilės gamtai... P. S nemačiau nei vieno konteinerio tik prie kapų...

  Prieš metus
 • Taip

  atsakymas į: Vietinis Nuoroda

  Šitie savanaudžiai sugeba tik susirinkti ant tilto ir reikalauti, kad jų sodybų aplinkoje neliestų miško. Dėjo jie skersai ant ekologijos. Upelius naikina, šiukšlių neveža ir t.t.

  Prieš metus
 • Gyventoja

  Nuoroda

  ,,Supilk tu tą obuolį bet kur, ir jis supus. Ir grynai, atvežta su lengvosiomis mašinomis ir iškrauta“, - piktinosi D.Žiogelis.
  Apmaudu, kad taip pataria ne eilinis tarnautojas. Nenorėčiau, kad obuolius piltų nuosavo namo kieme ar privačioje žemėje kaime. Ne bet kur obuolius reikėtų pilti, o p. D. Žiogelio ar kitų valdininkų nurodytoje vietoje.Ir tai turėtų būti tik valstybinė žemė.

  Prieš metus
 • Esmė

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Čia ir atsispindi valdinjnkų ir tarnautojų tuščias žodžių malimas, susisidinus eilę kitų tarnautojų, deginanas tuščiai darbo laikas. Ši komunalininkų ir jų steigėjų mėšlina virvė tąsoma dar nuo tada, kai komunalinio diektorius buvo p. K.Š. ir dėl nesugebėjimo suvaldyti sutarčių administravimo, bei užtikrinti tinkamą atliekų surinkimo paslaugų vykdymą buvo paprašytas atsistatydinti. Dabar, naujų politinių jėgų užuovėje vėl tas pats ponas šios įmonės direktorius ir tos pačios problemos vartomos kap karšta bulvė saujoje.
  Gal laikas administravimo problemas spręsti teisiniais keliais, pasinaudojus kvalifikuotų teisininkų parengtais sprendimais, kad pareigos turėtojai ją vykdytų, o prievolės turėtojai tinkamai atsiskaitytų .

  Prieš metus
 • Anupras

  Nuoroda

  o komunalininkai šventieji?
  kaimuose laiku pagal grafiką viską išveža? Tinkamai sutvarko?

  Ar vėl eilinis bajeris, kad babkių reikia daugiau išlupti iš vienų, o iš visokių pašalpinių pijokaujančių kaip neišsireikalaudavo, taip ir toliau neišsireikalaus...

  Prieš metus
Įkelti daugiau