Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ėjau namo vėlai vakare. Pamačiau, kad priešais einanti mergina paspartino žingsnį. Pradėjau greičiau eiti ir aš. Tada ji pasileido bėgti. Aš - taip pat. Čia ji kad pradės rėkti! Na, aš irgi - iš visų plaučių. Net nespėjau atsisukti pažiūrėti, nuo ko bėgam.

Komentaras

Leonas Al.:„Kur jūs radote Anykščiuose tokias plačias gatves, kad jas reikėtų siaurinti? J.Biliūno? Taikos? Vilniaus? Tilto gal? Kurklių? Čia jums gal Maskva su Niujorku, Berlynas su Tokijumi vaidenasi? Dirbtinai Anykščiams primesta diskusija kaip ir su užtrvankų griovimu."

Skaityti komentarus (2)
Anykščių Antano Vienuolio progimnazija išliks didžiausia Anykščių rajono mokykla.

Kiek mokinių pirmąją mokslo metų dieną pravėrė Anykščių rajono mokyklų duris, bus suskaičiuota tik šiandien, tačiau jau prieš mokslo metų pradžią buvo aiškus dviejų rajono mokyklėlių liūdnas likimas.

 

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Raguvėlės pradinio ugdymo skyriaus nebebus, šią mokyklėlę lankys tik priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai. O į Antano Baranausko pagrindinės mokyklos Kurklių Stepono Kairio pagrindinio ugymo skyrių atėjo vos dešimt vaikų - mokykla turės vienintelį pradinių klasių komplektą. Netrukus turės būti pakeistas skyriaus statusas - iš pagrindinio ugdymo - į pradinio ugdymo. Pirmąjį statusą Kurklių mokykla turėjo tik formaliai, nes pavasarį priėmus sprendimą dėl Kurklių pagrindinės mokyklos reorganizavimo į pagrindino ugdymo skyrių, tokiu skyriumi mokykla progos tapti taip ir neturėjo.
Ir raguvėliškius, ir kurkliečius Anykščių rajono valdžia agitavo neišvežti paskutinių vaikų, tačiau mokyklų išsaugoti nepavyko.   
Darbą tęs trys Anykščių miesto mokyklos, Troškūnų ir Svėdasų gimnazijos, Jono Biliūno gimnazijos Kavarsko vidurinio ugdymo skyrius bei Kavarsko, Viešintų, Traupio ir Debeikių pagrindinės mokyklos.
Preliminariais duomenimis, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos duris pravėrė 514 mokinių. Progimnazija ir šiemet bus didžiausia Anykščių rajono mokykla.
Ši rugsėjo 1-oji (tiksliau rugsėjo 2-oji) - pirma mokslo metų pradžia, kai mokyklai vadovauja ilgametė direktoriaus pavaduotoja Danutė Mažvylienė. Ji per šventines iškilmes paskelbė darbų pradžią. ,,Laikas - mokytis, laikas – mokyti“, - Eriką Mariją Remarką perfrazavo direktorė.
A.Vienuolio gimnaziją baigusi Anykščių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Veneta Veršulytė, sveikindama mokinius, prisiminė, kad ,,mokykla buvo ta vieta, kur nepaliaudavau svajoti“, ir kvietė svajoti ir dabartinius mokytojus. O Anykščių Šv. Mato bažnyčios vikaras Raimondas Zimka laimino A.Vienuolio progimnazijos bendruomenę, sakė, jog jam šis rugsėjis yra pirmasis, kai nebesimoko, ir kvietė mokinius nebūti aukštesniems nei mokytojai. Gero darbo ,,vienuoliečiams“ linkėjo ir mokyklos bendruomenės pirmininkas Kazys Šapoka.
Šiais mokslo metais A.Vienuolio progimnazijoje bus formuojamos trys pirmokų klasės. Preliminariais duomenimis, į mokyklą 68 pirmokėlius turėjo atvesti 91 aštuntokas.
Tradicinėje pirmojoje Anykščių J.Biliūno gimnazijos mokinių pamokoje prie ,,Laimės žiburio“ Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, sveikindamas gimnazistus, vadino juos būsimuoju Anykščių elitu. Pasak mero, iš respublikinės valdžios vis nuskamba pagyrimo žodžiai Anykščių J.Biliūno gimnazijai.
Prie ,,Laimės žiburio“ šventinį žodį tarė ir mokyklos direktorė Regina Drūsienė, Anykščių šv.Mato parapijos klebonas Petras Baniulis, mokyklos bendruomenės pirmininkė Sonata Veršelienė.
Šiemet gimnaziją turėtų lankyti 438 mokiniai.
Su naujųjų mokslo metų pradžia A.Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenę sveikinęs Seimo narys Sergejus Jovaiša demonstravo humoro jausmą. ,,Nors šiandien gera nuotaika, šypsenos ir gėlės, yra ir susirūpinusių veidų - juk niekas nežino, kaip baigsis krepšinio rungtynės tarp Lietuvos ir Kanados rinktinių. Susirūpinę ir mokytojai, nes jie nežino, kur dėti pažadus, kuriuos jiems dalija metų metus dėl etatinio apmokėjimo. Bet vis tiek bus gerai. Linkiu, kad kasmet jūsų vis daugėtų“, - linkėjo konservatorius S.Jovaiša. Mokyklos bendruomenę taip pat sveikino Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, Anykščių šv.Mato bažnyčios klebonas Petras Baniulis. Šiemet Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje mokslus pradės 40 pirmokų.
Šventiniai mokslo metų pradžios renginiai vyko ir Anykščių miesto parke. Jų kulminacija - muzikinės grupės ,,Arbata“ koncertas, vykęs nuo 14 valandos.
 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta