Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ėjau namo vėlai vakare. Pamačiau, kad priešais einanti mergina paspartino žingsnį. Pradėjau greičiau eiti ir aš. Tada ji pasileido bėgti. Aš - taip pat. Čia ji kad pradės rėkti! Na, aš irgi - iš visų plaučių. Net nespėjau atsisukti pažiūrėti, nuo ko bėgam.

Komentaras

Leonas Al.:„Kur jūs radote Anykščiuose tokias plačias gatves, kad jas reikėtų siaurinti? J.Biliūno? Taikos? Vilniaus? Tilto gal? Kurklių? Čia jums gal Maskva su Niujorku, Berlynas su Tokijumi vaidenasi? Dirbtinai Anykščiams primesta diskusija kaip ir su užtrvankų griovimu."

Skaityti komentarus (3)
Praėjusią kadenciją kartu su Sigučiu Obelevičiumi vienoje komandoje dirbęs Kęstutis Tubis kai kurių Anykščių rajono tarybos narių nuostabai ėmė kalbėti apie tai, kaip jo bendražygis blogai dirbo.

Rugsėjo 5 dieną, ketvirtadienį, sušauktas 6-asis, neeilinis,  Anykščių rajono tarybos posėdis. Posėdžiui pirmą kartą pirmininkavo Anykščių rajono mero pavaduotojas, socialdemokratas Dainius Žiogelis.
Anykštėnų išrinktieji priėmė aštuonis sprendimus, kurių didžioji dalis, kaip įprasta prasidėjus rugsėjui, buvo susiję su rajono švietimo reikalais.

 

Šiame Anykščių rajono tarybos posėdyje buvo numatyta pakeisti Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos nuostatus. Be kita ko, šiuose nuostatuose buvo numatyta, kad atnaujintas Okuličiūtės dvarelis taps Anykščių L. Ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos filialu. Anykščių rajono tarybai pateiktame sprendimo projekte siūlyta įsteigti naują bibliotekos filialą. Jis vadintųsi Istorijos dvareliu. Jungtiniame Anykščių rajono tarybos komitetų posėdyje, kuris vyko prieš Anykščių rajono tarybos posėdį, buvo nuspręsta šį klausimą iš darbotvarkės išbraukti, todėl jis ketvirtadienį nenagrinėtas.
Anykščių rajono taryba pritarė savivaldybės ketinimui dalyvauti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo projektuose. Sėkmės atveju, ant Anykščių rajono savivaldybės, Anykščių ligoninės, Anykščių kultūros centro, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pastatų stogų būtų sumontuotos saulės jėgainės. Savivaldybės specialistų skaičiavimais, tokia investicija atsipirktų trumpiau nei per trejus metus. Projektams numatyta iki 80 proc. subsidija,  maksimalus subsidijos dydis vienam pareiškėjui – 1 mln. 425 tūkst. Eur. Anykščių rajono savivaldybės administracijai prie šių investicijų tektų pridėti 25 proc. rajono biudžeto lėšų.
Posėdyje nagrinėjant su švietimu susijusius klausimus, Anykščių rajono tarybos narys Kęstutis Tubis teiravosi savivaldybės vadovų, ką jie padarė, kad Kurkliuose liktų pagrindinė mokykla, o ne pradinis skyrius ir ką jie padarė, kad nebūtų uždarytas pradinis skyrius Raguvėlėje.
,,Ką padarė praėjusi kadencija, tai užprogramavo, kad abiejų šių skyrių neliktų. Daug nuoskaudų turėjau dėl Kurklių asmeniškai, kad išsaugoti kuo ilgiau mokyklą. Deja, kas buvo užprogramuota, susiklostė ne į mūsų naudą. Mes su meru, Švietimo skyriaus vedėja, direktoriai, kaip priklauso, po darbo, važiavome į mokyklas, kalbėjomės su visa visuomene. Buvo numatyta, kad Kurkliuose mokykla lieka kaip skyrius Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, deja, tėvų sprendimas buvo šiek tiek kitoks. Aišku, viską padarė buvusi direktorė, kad tos mokyklos ten neliktų. O su Raguvėle, patys žinot, situacija yra kokia. Aplinkinės gimnazijos yra gerame kelyje, vienodu atstumu nuo Raguvėlės, tai tikrai tėvai, kurie sugebėjo, vaikus išsivedė“, - aiškino D.Žiogelis.
Rajono tarybos narys K.Tubis taip pat domėjosi, kaip, prasidėjus šildymui, bus elgiamasi su ištuštėjusiais mokyklų pastatais Kurkliuose ir Raguvėlėje.
,,Buvau pasikvietęs ,,Anykščių šilumos“ direktorių, buvo paprašyta greituoju būdu atlikti preliminarius skaičiavimus, inžinerinius sprendimus. Su abiejų mokyklų išnykimu turės spręstis ir dviejų katilinių ateities klausimas. Ateitis niūroka, tų katilinių po keletą butų yra šildoma, tačiau turbūt procesas yra negrįžtamas ir ieškosime tik geriausių variantų gyventojams. O tokios katilinės yra visiškas nuostolis visam Anykščių šildymo tinklui“, - kalbėjo D.Žiogelis.
Į neeilinio Anykščių rajono tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas papildomas klausimas - dėl Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus individualaus darbo režimo iki kadencijos pabaigos. Kaip žinia, S.Obelevičius papildomai dar dirba Traupio pagrindinėje mokykloje biologijos mokytoju.
Rajono tarybos narys K.Tubis domėjosi, ar, priėmus tokį sprendimą, darbe susitiks individualų darbo grafiką turinti Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Veneta Veršulytė ir meras S.Obelevičius.
,,Meras turi žinoti daug klausimų. Pamenu, praeitoje kadencijoje jis daug klausimų nežinodavo, nes dvi dienas į savivaldybę jis atvykdavo per pietus. Po to sėdi per pietus ir po pietų sėdi savo kabinete, niekas pas jį neužeina. Kitas dalykas, po darbo durys uždaromos ir niekas nepakliūva. Kam toks darbas reikalingas? Jeigu esate išrinkti savivaldybės vadovais, tai dirbkite savivaldybės ir žmonių labui, o ne darykite savo reikalus“, - kaip reikia dirbti, Anykščių rajono savivaldybės vadovus mokė už prekybą poveikiu šiuo metu teismo duris varstantis, praėjusią kadenciją nuo mero pareigų dėl to nušalintas K.Tubis.
Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis į tokias K.Tubio pastabas atsakė aštria replika.
,,Sėdima Lukiškėse arba Pravieniškėse. O visur kitur kabinetuose yra dirbama“, - rėžė D.Žiogelis.
Vicemeras D.Žiogelis taip pat priminė, kad meru dirbant K.Tubiui, individualiu grafiku dirbo tuometinis Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas.
,,Meras ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja darbe tikrai susitiks. Jei nesusitiks, pabūsiu aš tarpininku. O dėl darbo laiko...Tada ateikit, žiūrėkit, kontroliuokit“, - sakė D.Žiogelis, pabrėždamas, kad įstatymai savivaldybės vadovams turėti du darbus leidžia, o valdančioji dauguma tam neprieštarauja.
Iš šalies stebėdamas vicemero D.Žiogelio ir Anykščių rajono tarybos nario K.Tubio diskusijas, nusprendė netylėti ir liberalas Lukas Pakeltis.
,,Reikia pastebėti, kaip pasikeičia ,,plokštelė“ atsiradus opozicijoje. Visi šios dienos K.Tubio komentarai, pradedant mokyklomis, tai yra paliktos ,,bombos“. Kalbant apie S.Obelevičių, visada jis dirbo mokykloje ir nekilo problemų. Rinkiminiu laikotarpiu planavot kartu dirbti, nebepavyko patekti į valdžią, sėdite opozicijoje, tada jau S.Obelevičius blogai dirba“, - opoziciją į vietą ,,pastatė“ L.Pakeltis.
Anykščių rajono taryba šiame posėdyje vienbalsiai nusprendė teikti Lietuvos savivaldybių asociacijai apdovanoti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimu Anykščių rajono savivaldybės tarybos nario Donato Krikštaponio kandidatūrą.
Socialdemokratas D.Krikštaponis tris kadencijas dirbo Anykščių rajono vicemeru, o rajono Tarybos nariu buvo beveik ketvirtį amžiaus: 1990-1995 m. ir nuo 2000-ųjų.
Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas skiriamas už nuopelnus savivaldai.
Iki šiol tokį apdovanojimą iš anykštėnų yra gavęs tik dabartinis Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Neeilinis ketvirtadienio posėdis truko rekordiškai trumpai - 27 minutes. Posėdyje iš 25 rajono tarybos narių dalyvavo devyniolika.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • siaubas

  Nuoroda

  nu nebepublikuokit šitų baisių banditų, žulikų nuotraukų !

  Prieš metus
 • O kodėl ?

  atsakymas į: siaubas Nuoroda

  rašai daugiskaitoje žiūrėdamas į nuotrauką ???

  Prieš metus
 • Komentatorių dainelė

  Nuoroda

  Sėdi Tubis sau už stalo.
  O kad jį kur velnias!
  Ir kodėl dar ne ant narų
  Trina savo kelnes?

  Laukiu aš laukiu,
  Sulaukt negaliu,
  Šito teismo galo -
  Giedu "gaideliu"!

  Kaip norėčiau kad su manim
  Kartu pasodintų...
  Kad jį Pravieniškių Vierchai
  Bachūru vadintų!

  Laukiu aš laukiu,
  Sulaukt negaliu,
  Šito teismo galo -
  Giedu "gaideliu"!

  Prieš metus
 • gėda

  Nuoroda

  na ir valdžia. Jau atsibodo skaityti,vien įžeidinėjimai,įkandimai.Pradėkite dirbt,i pagaliau..

  Prieš metus
 • bėda

  atsakymas į: gėda Nuoroda

  Valdžia tokia, kokią išsirinkome. Juk gimę loti - čiulbėt negali!

  Prieš metus
 • Snukis

  Nuoroda

  tikrai primena arklio subinę !

  Čigonas

  Prieš metus
 • Ratas III

  Nuoroda

  Taigi apie Žiogelio repliką jau buvo rašyta. Tas per tą patį ir vėl. Degraduoja "Anykšta", ar ką?

  Prieš metus
 • Oho

  atsakymas į: Ratas III Nuoroda

  Kokius ratus naudoji?

  Prieš metus
 • Mirs tas Ratas IiI

  atsakymas į: Oho Nuoroda

  Jei naudotų geros kokybės , tai matytų kad straipsnis rugsėjo 9 dienos. Bet dabar visi taupo ir naudoja visokius tarakonų nuodus.

  Prieš metus
 • taip

  Nuoroda

  Liūdnas seno komunisto žvilgsnis.

  Prieš metus
Įkelti daugiau