Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Tarybiniai autobusai yra patys ekologiškai švariausi autobusai pasaulyje. Jie niekad neteršia gamtos - jų išmetimo vamzdis dujas išmeta į saloną.

Komentaras

Olegas rašo:„Kodėl rašoma, kiek žmonių mirė nuo koronaviruso, bet nerašoma, kiek gimė? Jei karantinas padeda, kodėl Narnijoj ir Jugoslavijoj nėra karantino ir neregistruotas nė vienas susirgimas?
Jei kaukės apsaugo, tai kodėl mano pažįstamą vakar partrenkė mašina, nors jis buvo su kauke? (mašinos vairuotojas buvo be kaukės) Dar klausimas: kaip gali per dieną būti 2 tūkstančiai su viršum atvejų, jei Lietuvoje gyvena 1200 žmonių? Kodėl neserga balandžiai, nors jie išvis nenešioja kaukių, būriuojasi grupelėmis ir neplauna nei snapelių, nei sparnų? Mano draugas vakar nuėjo į McDonalds, užsisakė BigMacą, o jam dar pasiūlė teigiamą COVID-19 testą ir pyragėlį. Ar čia normalu? Dar klausimas: kodėl daktarai gydo nuo koronaviruso? Ar jie studijavo koronavirusą? Ar mokykloje lankė? Kodėl?
Na ir paskutinis klausimas: kodėl būtent dabar?"

Skaityti komentarus (3)
Anykščių ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas sakė jaučiąs ,,tendencingos atmosferos įtaką“, o Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė skundėsi, kad su kai kuriais ligoninės medikais nerandanti bendros kalbos.

Spalio 31 dieną, ketvirtadienį, sušauktas 8-asis Anykščių rajono tarybos posėdis. Jame anykštėnų išrinktieji priėmė 23 sprendimus, išklausė pateiktus informacinius pranešimus. Didžiausias dėmesys šį kartą posėdyje skirtas dviem Anykščių rajono savivaldybei pavaldžioms įstaigoms - Anykščių ligoninei ir UAB Anykščių vandenys.
Anykščių rajono taryba nepritarė Anykščių ligoninės 2020-2022 metų strateginiam veiklos planui bei emocingai reagavo į UAB Anykščių vandenys direktoriaus Alvydo Gervinsko informacinį pranešimą, kad didės mokesčiai už geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą.

 Direktoriaus balse pasigedo ,,ugnelės“

22-iejų puslapių apimties Anykščių ligoninės 2020 - 2022 metų veiklos plane Anykščių rajono tarybos nariai pasigedo konkretumo, priekaištavo direktoriui, kad šis nepakankamai bendraujantis su ligoninės gydytojų kolektyvu, o paties pranešėjo netgi teiravosi, ar jis tikintis tuo, ką veikia, užimdamas direktoriaus pareigas.
,,Kiekviename jūsų atsakyme pirmiausia girdisi atodūsis ir tada kažkoks pagrindimas. Lyg tai atrodo, ką galėtumėte daryti, yra viskas iš anksto suprogramuota, kad tai nėra visai įmanoma. Jokios ,,ugnelės“ jūsų balse. Daktare, jūs juk vadovas šitokios įmonės, derėtų mums visiems įnešti pozityvą, kad iš tikrųjų ta ligoninė gyvuos ir turės papildomų galimybių. Iš to, ką jūs šnekat, niekaip negalima susidaryti tokio įspūdžio“, - sakė konservatorė Rita Kripaitienė.
Direktoriaus balse pasigedo ,,ugnelės“

22-iejų puslapių apimties Anykščių ligoninės 2020 - 2022 metų veiklos plane Anykščių rajono tarybos nariai pasigedo konkretumo, priekaištavo direktoriui, kad šis nepakankamai bendraujantis su ligoninės gydytojų kolektyvu, o paties pranešėjo netgi teiravosi, ar jis tikintis tuo, ką veikia, užimdamas direktoriaus pareigas.
,,Kiekviename jūsų atsakyme pirmiausia girdisi atodūsis ir tada kažkoks pagrindimas. Lyg tai atrodo, ką galėtumėte daryti, yra viskas iš anksto suprogramuota, kad tai nėra visai įmanoma. Jokios ,,ugnelės“ jūsų balse. Daktare, jūs juk vadovas šitokios įmonės, derėtų mums visiems įnešti pozityvą, kad iš tikrųjų ta ligoninė gyvuos ir turės papildomų galimybių. Iš to, ką jūs šnekat, niekaip negalima susidaryti tokio įspūdžio“, - sakė konservatorė Rita Kripaitienė.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius klausimą dėl Anykščių ligoninės strateginio veiklos plano siūlė atidėti iki kito mėnesio Tarybos posėdžio.
,,Pas mane buvo atėjusi grupė medikų ir su vicemeru susitiko kita grupė medikų. Juos kankina nežinomybė, ir kas bus, jei išeis iš ligoninės koks nors Pranskūnas ar dar koks likęs vienintelis traumatologas anykštėnas ar kitas koks medikas. Sugriuvus chirurgijai, ligoninė eitų slaugos ligoninės keliu. Manau, kad per tą mėnesį niekas nesugrius, atsiras tas konkretumas“, - kalbėjo S.Obelevičius.
Posėdyje Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas aiškino, kad strategija ,,nėra konkretus dalykas“, o ,,skaičius“ apie situaciją ligoninėje  Anykščių rajono tarybai žadėjo pristatyti kitą mėnesį. Direktorius kalbėjo, kad jis jaučiąs ,,tendencingos atmosferos įtaką“.
,,Siūlyčiau žvelgti į strategiją, kaip į strategiją, kuri neturi konkrečių išraiškų, bet yra metmenys į ateitį. Siūlyčiau ant šios strategijos neperkelti reikalavimų, kurie bus dėliojami konkrečiuose žingsniuose. Paklauskime, ar pati sveikatos sistema žino savo judėjimo gaires penkeriems metams į priekį? Nesiūlyčiau tos perspektyvos nukelti ant paprastos rajono ligoninės“, - kalbėjo A.Vasiliauskas.

Kai kurie gydytojai maištauja

Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis domėjosi, kokį vaidmenį sprendžiant Anykščių ligoninės reikalus užima Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė. Sulaukusi tokio klausimo, V.Daugelavičienė skundėsi, kad su kai kuriais Anykščių ligoninės medikais nepavyksta susikalbėti tiek jai pačiai, tiek ir direktoriui A.Vasiliauskui.
,,Bet kas būna, kai Anykščių ligoninės direktorius asmeniškai pakalba su gydytojais, dėl kurių yra nusiskundimų, tai, manau, nenorėtumėte žinoti. Labai blogai priima. Sako, kad tai yra šmeižtas, kad kreipsis į teismą, ministeriją, kad viską gerai daro. Pas mus tikrai yra asmenybės, kurios dirba, ir ką nors pasakyti, kad galbūt kažkaip su ligoniais reikėtų elgtis kitaip...Tai priima asmeniškai, kad savivaldybės gydytoja šmeižia“, - posėdyje kalbėjo V.Daugelavičienė.
Pinigai saugomi

Anykščių rajono tarybos narys Kęstutis Tubis domėjosi, kokia yra situacija su investiciniais lakštais, į kuriuos buvo investavęs ankstesnis Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas.
,,Šitie pinigai automatiškai kovo ar balandžio mėnesį grįžo į ligoninės sąskaitą, nes baigėsi lakštų terminas. Dabar jie yra įstaigos rezerve ir yra saugomi“, - apie bemaž 300 tūkst. eurų ( buvusio ligoninės vadovo  sutaupytas lėšas) sakė A.Vasiliauskas.

Siūlo stiprinti reabilitacijos paslaugas

Anykščių rajono tarybos narys Vygantas Šližys domėjosi, ar Anykščių ligoninė kurioje nors srityje jaučiasi pranašesnė už aplinkines ligonines ir kurią sritį būtų galima stiprinti.
,,Įžvelgiu didesnes galimybes reabilitacijos, bet tie kasdieniai poreikia dar slenka senu ritmu iki manęs.Tas, kas pabuvęs ligoninėje, palyginęs stambaus profilio ligoninę su mažesne, visada turėtų pajusti, kad mažesnėje ligoninėje yra geresnės sąlygos, geresnė priežiūra. Išlaikant optimalų branduolį su geresnėmis medicinos paslaugomis, šansą turime neblogą“, - apie Anykščių ligoninės ateitį kalbėjo A.Vasiliauskas.

Gali  likti be rentgeno aparato

Ligoninės vadovui prabilus apie norus atnaujinti įstaigos medicinos techniką, Anykščių rajono meras S.Obelevičius atskleidė, kad ligoninėje pacientams kyla grėsmė likti net be rentgeno paslaugų.
,,Su rentgeno aparatu situacija yra bloga. Šansų, kad nupirksime naują, šiemet vis mažėja. O ministerija grasina, kad, jei šiemet nenuperkame rentgeno aparato, jo įsigijimui skirti pinigai dings - kitais metais jų nebegausime. Dar kažkiek miglotų galimybių yra, bet jos kasdien vis mažėja“, - liūdną žinią pranešė S.Obelevičius.
Prie Anykščių ligoninės 2020-2022 metų strateginio veiklos plano reikalų Anykščių rajono taryba grįš lapkričio mėnesio posėdyje.

Brangs vanduo

Spalio 31 - osios Anykščių rajono tarybos posėdyje taip pat paaiškėjo, kad artimiausiu metu Anykščių rajone didės mokesčiai už geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą.
UAB Anykščių vandenys direktorius Alvydas Gervinskas sakė, kad su Valstybine energetikos reguliavimo taryba prognozuoja tokias naujas kainas: bute vandenį vartojantiems gyventojams su nuotekų tvarkymu - 4,25 Eur už kub.m ( kaina didėja 0,49 ct), geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas individualiame name - 4,16 Eur už kub.m. ( kaina didėja 0,75 ct), geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymas abonentams (juridiniams asmenims) - 4,24 Eur už kub.m. ( kaina didėja 0,71 ct).
UAB Anykščių vandenys skaičiavimais, pakėlus geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainas, vienam individualiame name gyvenančiam gyventojui mokesčiai augtų vidutiniškai 1,67 Eur, daugiabučiame name - 0,89 ct.
,,Pagrindinės kainų didėjimo priežastys yra didelės investicijos, kuriomis UAB Anykščių vandenys ir Anykščių rajonas didžiavosi. Tos investicijos nuo 2013 iki 2018 metų siekia apie 9 mln. eurų. Į kainą skaičuojamos ir būsimos investicijos iki 2021 metų, būtinieji atlikti darbai mieste ir rajone“, - aiškino A.Gervinskas.
Pasak A.Gervinsko, siekiant, kad geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kaina nedidėtų, UAB Anykščių vandenys reikėtų atsisakyti numatytų investicijų.

Skolingi vežėjui

Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė posėdžio pabaigoje supažindino su Anykščių rajono biudžeto situacija. Pasak L.Kuliešaitės, šiuo metu didžiausias trūkumas biudžete yra susijęs su pinigine socialine parama ( trūksta 204 tūkst. eurų). Vietiniam vežėjui Anykščių rajono savivaldybė yra skolinga apie 100 tūkst. eurų, tačiau, anot L.Kuliešaitės, UAB ,,Transporto centras“ geranoriškai sutiko šių pinigų palaukti.
Prognozuojama, kad šiuos metus Anykščių rajono savivaldybė baigs su 330 tūkst. eurų įsiskolinimu.

Kontroliuos posėdžių lankomumą

Anykščių rajono tarybos posėdį užbaigė Etikos komisijos pirmininkė Dangira Nefienė. Rajono tarybos nariai perspėti, kad nuo šiol,  atvykus į komitetų posėdžius, jiems teks pasirašyti - tai padės geriau kontroliuoti komitetų posėdžių lankomumą. Negalėdami šiuose posėdžiuose dalyvauti, Anykščių rajono tarybos nariai privalės pranešti apie nedalyvavimo priežastis. Jei komitetų posėdžiai be pateisinamos priežasties bus praleisti tris kartus iš eilės, Etikos komisija skųs rajono Tarybos narius Vyriausiajai etikos komisijai.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • eikit sau

  Nuoroda

  mokslų daktaras,o nesusitvarko su tokio rajono ligonine,Vaiginas nebuvo mokslų daktaras,bet tokios betvarkės nebuvo...

  Prieš 11 mėnesių
 • xxxx

  Nuoroda

  įdomu kokias reabilitacijos paslaugas gali pasiūlyti?masažą?

  Prieš 11 mėnesių
 • xxxx

  Nuoroda

  ar ne per anksti tas vaikas pasodintas į tokias atsakingas pareigas?

  Prieš 11 mėnesių
 • Ėskit jį.

  atsakymas į: xxxx Nuoroda

  Vaikui virš 50. Jis mokslų daktaras. Žinau, kad tokių Anykščiams nereikia. Reikia pataikūnų, lygio žemo reikia.

  Prieš 11 mėnesių
 • valdzioj rajono

  Nuoroda

  konservatoriai ir socdemai su liberais ,tai todel ir brangs ,prie ju visada brangdavo

  Prieš 11 mėnesių
 • Laikraščio aš visai neskaitau , nėra apie ką ten skaityti ,gali brangt iki begalybės .

  Prieš 11 mėnesių
 • Tai

  Nuoroda

  Brangs vanduo dėl to kad kelia pensijas ,ir kad labai neprabagotetumem , atimt norisi kitiem ,kas gali , elektra irgi brangsta ,tai tos pensijos nepamatysim išgraibys aplinkui.

  Prieš 11 mėnesių
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Laikraštis irgi brangs! Cha!

  Prieš 11 mėnesių
 • tai kodel

  Nuoroda

  ir del ko brangs vanduo ,kas cia dedasi

  Prieš 11 mėnesių