Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Tarybiniai autobusai yra patys ekologiškai švariausi autobusai pasaulyje. Jie niekad neteršia gamtos - jų išmetimo vamzdis dujas išmeta į saloną.

Komentaras

Olegas rašo:„Kodėl rašoma, kiek žmonių mirė nuo koronaviruso, bet nerašoma, kiek gimė? Jei karantinas padeda, kodėl Narnijoj ir Jugoslavijoj nėra karantino ir neregistruotas nė vienas susirgimas?
Jei kaukės apsaugo, tai kodėl mano pažįstamą vakar partrenkė mašina, nors jis buvo su kauke? (mašinos vairuotojas buvo be kaukės) Dar klausimas: kaip gali per dieną būti 2 tūkstančiai su viršum atvejų, jei Lietuvoje gyvena 1200 žmonių? Kodėl neserga balandžiai, nors jie išvis nenešioja kaukių, būriuojasi grupelėmis ir neplauna nei snapelių, nei sparnų? Mano draugas vakar nuėjo į McDonalds, užsisakė BigMacą, o jam dar pasiūlė teigiamą COVID-19 testą ir pyragėlį. Ar čia normalu? Dar klausimas: kodėl daktarai gydo nuo koronaviruso? Ar jie studijavo koronavirusą? Ar mokykloje lankė? Kodėl?
Na ir paskutinis klausimas: kodėl būtent dabar?"

Skaityti komentarus (3)
Vienas pirmųjų žaliųjų kryžių pastatytas šalia kelio Radiškis - Anykščiai - Rokiškis, Debeikių seniūnijos Leliūnų kaimo laukuose.

Penktadienį, lapkričio 8 dieną, Lietuvos žemdirbiai pradėjo pirmajį visuotinės protesto akcijos etapą „Žalieji kryžiai“. Vienas kryžius pastatytas Vaišviliškių kaime, kitas - Leliūnų kaimo laukuose.
Tai tyli ir taiki akcija, kurios  metu ūkininkai, bendrovės stato savo dirbamoje žemėje, prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas, žalius kryžius, transliuodami žinutę, kad priimami politiniai sprendimai žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis.

 

,,Žemdirbio vardo menkinimas ir jo amato žlugdymas kerta vieną pagrindinių valstybės saugumo ramsčių – aprūpinti savo piliečius saugiu maistu! Ši akcija – tai pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, jog beatodairiškai naikinant žemės ūkį, naikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys“, - skelbia Lietuvos ūkininkų sąjunga.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas Žilvinas Augustinavičius ,,Anykštai“ sakė, kad  žemės ūkis dabar yra labai nuvertintas miesto žmonių akyse.
,,Visokiais vardais vadinamas. Nenorėčiau dabar labai smarkiai plėstis. Tai yra pirmoji akcijos dalis, nuo kurios sėkmės priklausys ir kitos akcijos“, - apie Lietuvos žemės ūkio tarybos akciją sakė Ž.Augustinavičius.
Pasak Ž.Augustinavičiaus, žaliasis kryžius simbolizuoja mirštantį kaimą.
,,Žodžiu, patys sau kryželį pasistatom“, - kalbėjo  Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas.
Žaliasis kryžius pirmadienį išdygo ir Ž.Augustinavičiaus žemės ūkio valdose - kelyje link Kavarsko, Vaišviliškių kaime.
Kiek žaliųjų kryžių pastatyta per pirmąjį žemdirbių visuotinės protesto akcijos etapą, Ž.Augustinavičius kol kas atsakyti negalėjo.
,,Dar negaliu pasakyti, kiek tų žaliųjų kryžių yra, bet kad bus pastatyta, tai tikrai. Su žmonėmis kalbėjausi, tai jie jau teiravosi, kokio dydžio statyti, kur ir ką. Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriuje yra 80 narių. 80 žaliųjų kryžių gal ir nebus Anykščių rajone, nes jie statomi daugiau prie kelių: ties lauko keliukais to daryti nėra prasmės“, - sakė Ž.Augustinavičius.
Paklaustas, ar žemdirbiai nebijantys, kad žaliųjų kryžių statymas gali būti palaikytas, pavyzdžiui, viešosios tvarkos pažeidimu, Ž.Augustinavičius sakė: ,,Žmogus savo žemėje kryžių stato“.
Lietuvos žemdirbių pirmąjį visuotinės protesto akcijos etapą  „Žalieji kryžiai"  taip pat pakviestos palaikyti ir žemės ūkio bendrovės, kaimo bendruomenės, žemdirbių organizacijos, kaimui neabejingi žmonės.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ..

  Nuoroda

  Šitas kryžių statymas ant laukų yra tikrų tikriausias kryžiaus paniekinimas...

  Prieš 10 mėnesių
 • Vakar pelavojau su Audi

  Nuoroda

  nuo Traškūnų link Anykščių, ti suskaičiavau šešis. Unt pinkių spėjau persižegnot, unt šešta ne. Bo un lenkimą ėjau.

  Prieš 11 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  uzpiso sitas kryzius

  Prieš 11 mėnesių
 • Bronislava

  Nuoroda

  nereiktų politikieriams šventų simbolių niekinti.

  Prieš 11 mėnesių
 • Giedrius

  Nuoroda

  Viskas gerai kol 500ha kas daugiau turi turi buti verslui priskirta ir moketi mokescius tada bus tvarka..

  Prieš 11 mėnesių
 • Blyn

  Nuoroda

  Tik dabar supratau, kodėl žali kryžiai. Ogi tai kryžiai valstiečių -žaliųjų valdymui, kuris greitai baigsis.

  Prieš 11 mėnesių
 • pirma kryziai

  Nuoroda

  tada ukininku vadas plotkeles dalins ,gal gana situ cirku ,juk gerejimo nebuvo ir nebus o ypac po nutraukymo ir mazinimo is es pinigu ,mokesit i es biudzeta daugiau o toliau kaip viesuosiuose pirkimuose

  Prieš 11 mėnesių
 • Jonas

  Nuoroda

  Viskas gerai vergausite jus kaimiecei ilgai tuoi mes ponais tapsime reiks tarnu daug priziuretoju uz pavalgima dirbsite....geri laikai

  Prieš 11 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  isimkit sita nesamone

  Prieš 11 mėnesių
 • Robertas

  Nuoroda

  Nunu ukininkus isbuozinti reike nesjie ispindeja

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau