Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Tarybiniai autobusai yra patys ekologiškai švariausi autobusai pasaulyje. Jie niekad neteršia gamtos - jų išmetimo vamzdis dujas išmeta į saloną.

Komentaras

Olegas rašo:„Kodėl rašoma, kiek žmonių mirė nuo koronaviruso, bet nerašoma, kiek gimė? Jei karantinas padeda, kodėl Narnijoj ir Jugoslavijoj nėra karantino ir neregistruotas nė vienas susirgimas?
Jei kaukės apsaugo, tai kodėl mano pažįstamą vakar partrenkė mašina, nors jis buvo su kauke? (mašinos vairuotojas buvo be kaukės) Dar klausimas: kaip gali per dieną būti 2 tūkstančiai su viršum atvejų, jei Lietuvoje gyvena 1200 žmonių? Kodėl neserga balandžiai, nors jie išvis nenešioja kaukių, būriuojasi grupelėmis ir neplauna nei snapelių, nei sparnų? Mano draugas vakar nuėjo į McDonalds, užsisakė BigMacą, o jam dar pasiūlė teigiamą COVID-19 testą ir pyragėlį. Ar čia normalu? Dar klausimas: kodėl daktarai gydo nuo koronaviruso? Ar jie studijavo koronavirusą? Ar mokykloje lankė? Kodėl?
Na ir paskutinis klausimas: kodėl būtent dabar?"

Skaityti komentarus (3)
Nuo ateinančių metų pradžios nesaugioje aplinkoje atsidūrę vaikai nebus iš karto atskiriami nuo šeimos.

Nuo ateinančių metų sausio 1 dienos įsigalios teisės aktai, kurie draus ilgalaikį vaikų apgyvendinimą globos institucijose, tačiau Anykščių rajono savivaldybė kol kas neturi nė vieno budinčio globotojo.
Laikinoji globa budinčių globotojų šeimoje – tai viena iš laikinosios globos formų, taikoma tais atvejais, kai nesaugioje aplinkoje augantiems vaikams nustatomas apsaugos poreikis.

 

Išplatintame pranešime spaudai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė pažymėjo, kad, nepaisant raginimų, Anykščių bei dar 12 Lietuvos savivaldybių  išlieka pasyvios ir nesiima aktyvių veiksmų, siekdamos užtikrinti geriausius vaikų interesus, todėl tenka tik apgailestauti, kad savivaldybės neteikia prioriteto ir nesiima reikiamų priemonių, kad kiekvienoje iš jų būtų užtikrintas pakankamas budinčių globotojų skaičius.
Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktorius Vaidas Niaura ,,Anykštai“ pripažino, kad budinčiojo globotojo Anykščių rajonas vis dar neturi, tačiau tokia pareigybė netrukus turėtų atsirasti. Sprendimą dėl tokios pareigybės įsteigimo lapkričio mėnesio posėdyje numato priimti Anykščių rajono taryba.
,,Anykščių rajone yra keturios šeimos, kurios yra socialiniai globėjai. Mes iš jų perkame paslaugą ir ten gyvena vaikai. Šiai dienai vaikai į Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centrą nepakliūna. Iš esmės, ar budintis globėjas, ar socialinis globėjas - čia skiriasi tik pavadinimas. Tik atlyginimą socialinis globėjas gauna tada, kai jo šeimoje yra apgyvendinamas vaikas“, - aiškino V.Niaura.
Beje, nors iki Naujųjų metų liko tik kiek daugiau nei mėnuo, pasak V.Niauros, dar nėra asmenų, kurie būtų apmokyti teikti budinčio globotojo funkcijas.
Nuo ateinančių metų, kai įsigalios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, atsinaujins globos organizavimas, daugiau dėmesio bus skiriama biologinės šeimos stiprinimui – numatyta vaiko laikinoji priežiūra, kurios metu nesaugioje aplinkoje atsidūręs vaikas nebus iš karto atskiriamas nuo šeimos, o šeimos ar šeimai artimų asmenų namuose kartu su vaiko tėvų nurodytu asmeniu bus užtikrinamas vaiko saugumas. Tuo atveju, jei vienas iš vaiko tėvų (ar abu tėvai) nesusitaria su giminaičiais, su vaiku emociniais ryšiais susijusiais asmenimis ar kitais asmenimis dėl vaiko laikinosios priežiūros atlikimo, vaiko laikinoji priežiūra organizuojama apgyvendinus vaiką kartu su jo tėvais ar vienu iš jų, kurie (kuris) nekelia pavojaus vaiko fiziniam ar psichologiniam saugumui savivaldybės socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta