Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Patarimas vyramas: jei pasiekę 55 metų amžių, pakeistite lytį, į pensiją išeiti galėsite anksčiau.

Komentaras

Nėra ko čia stebėtis:„Technologijų amžius - per atstumą net pastoti galima"

Skaityti komentarus (2)
Senoji ligoninė pamažu virsta džiunglėmis.

Jau keleri metai senosios Anykščių ligoninės pastatai lieka teisėsaugininkų rankose.
Pastatai buvo parduoti Kauno įmonei UAB ,,DG ir Ko“, kuri bankrutavo, o jos turtas buvo areštuotas.

 

Bandė dešimteriopai užsidirbti

Iki tol, kol buvusios ligoninės pastatai atsidūrė kauniečių rankose, Anykščių rajono savivaldybės administracija surengė 30 aukcionų, parduodamo turto kaina buvo sumažinta net keliskart.
Visą pastatų kompleksą UAB ,,DG ir Ko“ nusipirko vos už 380 000 litų arba už 110 tūkst. eurų.
Praėjus gal metams nuo buvusios Anykščių ligoninės pastatų pardavimo, internete atsirado štai toks skelbimas: „Anykščiuose parduodamos patalpos puikioje vietoje! Šis miestas yra prie Šventosios ir Anykštos upių santakos. Optimaliu atstumu nuo didžiausių Lietuvos miestų įsikūrę Anykščiai yra vieta, kurioje daug žalumos ir vietos ramiam bei atpalaiduojančiam poilsiui. Tai ypatingai perspektyvi vieta kurti viešbučių verslą, sanatorijas ar senelių namus. Parduodamas objektas yra pačiame miesto centre, ribojasi su Šventosios upe ir unikalia senovine bažnyčia. Lanksčiai žiūrima į pageidaujamų statyti objektų aukštingumą. Miestas mielai prisidėtų prie aplinkinių gatvių ir visos infrastruktūros sutvarkymo.“ Tada, 2014-aisiais, bandydama perparduoti ligoninės pastatus, Kauno bendrovė norėjo gauti 4,1 mln. litų (1, 2 mln. eurų).
Deja, UAB ,,DG ir Ko“ biznis baigėsi įmonės bankrotu, jos turtas buvo areštuotas, o Anykščiai vis neturi galimybių atsikratyti griuvėsių.
Tiesa, po socialinės įmonės UAB ,,DG ir Ko“ bankroto, buvusios ligoninės pastatuose, tam tikra prasme, vyksta socialinė veikla - juose dažnai glaudžiasi vietiniai valkatos.  

 Merui liepė nesikišti

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ,,Anykštai“ sakė, jog jis nežinąs, kaip būtų galima išspręsti senosios ligoninės pastatų problemą.  
,,Rašiau raštą prokuratūrai, o ji pateikė atsakymą, kurio esmė - ,,nesikišk, ne tavo reikalas“. Kokia iš to arešto nauda valstybei? 5 ar 6 metai pastatai yra prokuratūros rankose. Visiškas idiotizmas. Per tą laiką šimtą kartų buvo galima juos parduoti, nugriauti, naują kompleksą pastatyti“, - ,,Anykštai“ kalbėjo Anykščių rajono meras S.Obelevičius.  
,,Niekieno“ turtu tapusiuose pastatuose kartą buvo aptiktas net benamio lavonas. Buvo čia kilęs ir gaisras.

Klebonas: ,,Kažkokia nesąmonė“

Jau ir pagrindinis buvusios ligoninės pastatas pradeda irti, vis daugiau žioji išdaužytų langų. O mažesnieji pastatai jau ir be durų. Teritorija apaugusi žmogaus ūgio žolėmis, o ant pastatų stogų ir balkonuose bando augti medeliai.
Artimiausias ligoninės kaimynas - Anykščių parapijos klebonas, dekanas Petras Baniulis. Šalia ligoninės griuvėsių ir bažnyčia, ir klebonija, ir parapijos namai. Pastarieji, beje, turi bendrą sieną su vienu iš senosios ligoninės komplekso pastatų.
,,Gerai nors tiek, kad benamiai glaudžiasi ne pagrindiniame pastate, o atokiau... Bet vieną kartą jau buvo kilęs gaisras, kas gali apsaugoti, jog nebūtų sukelta daugiau gaisrų“, -  ,,Anykštai“ kalbėjo kun.P.Baniulis.
Pasak kunigo, nesuvokiama, kaip miesto centre metų metus gali riogsoti toks šabakštynas. ,,Ne mėnesį, ne du. Ne vienerius metus. Kažkokia nesąmonė! Kaip metų metus galima tempti gumą? Kiek metų ji dar bus tempiama?“ - piktinosi kunigas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Morka.

  Nuoroda

  Rašykit pastoviai pastato savininkui (prokuratūrai) baudas už pastato nepriežiūrą. Bet botanikui gal svarbiau stebėti kaip flora ima viršų prieš silikatą. Kaip galima tokį merą gerbti. Pasakė nesikišk tai sukryžiavo rankites- užsidengė kur negautu, nuleido galvą ir pasibedavojo. Ar čia toks meras turi būti?

  Prieš 3 dienas
 • Bet

  atsakymas į: Morka. Nuoroda

  labai gera administracijai ir koalicijos daugumai su tokiu meru. Ir dar rajoninį laikraštį pgaliau teisingą pasirinko-savą, o ne rusiško kapitalo remiamą. Bravo meras ir jo komanda!

  Prieš 3 dienas
 • Morka.

  atsakymas į: Bet Nuoroda

  Visiškai sutinku su Jūsų nuomone. Savivaldybės administracija žydi. Koalicijos partnerei ir aplamai visi ten jaučiasi patogiai. Antiek patogiai, nes beveik nereikia dirbti. Rajoninio laikraščio pasirinkimas yra pasekmė, tai neveiklumo ir dabartinės valdžios impotencijos užtušavimas. Už mūsų pinigėlius. Aš manau, kad ir meras ir žurnalistai, tarybos nariai nėra blogi žmonės. Na bet pripažinkim sau, niekas Anykščiuose normaliai neveikia. Nėra vizijos, strategijos, noro, nėra širdies. Baisiausia, kad nėra iš ko rinktis...

  Prieš 3 dienas
 • Aha

  atsakymas į: Morka. Nuoroda

  Preiš žmonių išrinktą daugumos balsų skaičiumi nevaryk! Mero ir jo patarėjų parengtus speendimus priimk kaip duotybę ir gėrį rajonui ir žmonėms. Nepamiršk, kas būna su nepaklusniais kaip vandenyse ar ligoninėje...

  Prieš 3 dienas
 • Morka.

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Atsakot man- nevaryk? Atsakau- aš dar varysiu :) Jūsų sarkazmą supratau.

  Prieš 3 dienas
 • Obelevičiui

  Nuoroda

  Kur tavo protas buvo kai jiems pardavei ?

  Prieš 5 dienas
 • koks meras

  Nuoroda

  tokia ir tvarka

  Prieš 5 dienas
 • prokuroras karaliauja

  Nuoroda

  Prokurorui nesvarbūs visuomenės interesai, svarbu, kad tik prieš viršininkus kas gėdos nepadarytų. Rezultatai, rezultatai, rezultatai-šūdžiai tiesiog... Tokie tada sugeba ir valdžioje išsilaikyti

  Prieš 5 dienas
 • Zosė smailianosė

  Nuoroda

  Labai smalsu ar per tiek metų nei būdamas meru, nei vicemeru rajono vadovas tik tiek ir tesugebėjo pasirūpinti? Tik vieną raštą parašyt išstenėjo ir patupdytas į kampą apsiramino? Ai- jai-jai, gal ir Semo nariai, kurie ne tik valdančiosios daugumos, bet ir Garbės piliečiai nepastebėjo, kad pačiame Anykščių centre tiksinti bomba ir tik Dievo namų kaiminystė saugo nuo didesnės bėdos ir nelaimių.
  Man būtų gėda jų vietoje vadintis miesto šeimininku, Garbės piliečiu ar besirūpinančiu valdžios atstovu, kaip p. Antanas.

  Prieš 6 dienas
 • dėl teisybės

  atsakymas į: Zosė smailianosė Nuoroda

  beveik ketveris metus meru buvo (kol STT už parankių neišvedė) senas komunystas-milycnikas- tremtinys, bet taip pat nieko nei darė, nei padarė, tik gyrėsi, kad visi struktūrininkai yra jo draugeliai. bet tik gyvėsi

  Prieš 4 dienas
Įkelti daugiau