Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Sūnus prašo tėvo:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.

Komentaras

Sveikuolis:„Toks karantinas, koks yra dabar- ne karantinas, o tik karantino imitacija. Juk masiškai žmonės nesilaiko reikalavimų tiek Anykščių rajone, tiek visoj Lietuvoj. Vaidinama, kad laikomasi saugaus atstumo, o prekybos centruose po darbo, savaitgaliais ar prieš šventes žmonių minios, pirkėjai lipa ant galvų vieni kitiem. Judėjimas tarp savivaldybių ribojamas, o keliuose pilna mašinų, reikia ar nereikia važinėjama, stengiamasi prasmukti pro postus. Kaukių devėjimas- tikras anekdotas. Kam ant kaklo nusmukę, kas rankoj laiko, vienartinės kaukės nešiojamos šimtus kartų- jos pajuodę, prakaituotos, smirdančios. Draudžiama būriuotis, švęsti, bendrauti žmonėms iš skirtingų ūkių, o renkamasi, baliavojama, nepaisoma jokių draudimų. Karantiną reikia pratęsti, bet sugriežtinti. Ir jokių nuolaidų pažeidėjams- jokių įspėjimų, pagąsdinimų, sumažintų baudų. Kiek įstatyme numatyta., tiek ir bausti."

Skaityti komentarus (1)

Pirmadienį, gruodžio 14-ąją, Anykščių rajone koronavirusu serga 225 asmenys. Tai naujas sergamumos rekordas. Per savaitgalį nustatytas 51 naujas susirgimas, o 12 pasveikusių asmenų išbraukti iš sergančiųjų sąrašų.
Registruoti nauji susirgimai Anykščių rajono policijos komisariate, bendrovės „Baltic sofa“ Anykščių padalinyje, Viešintų seniūnijoje, Anykščių rajono savivaldybės administracijoje, Jono Biliūno gimnazijoje bei Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje. Liga įsėlino ir į Aknystos socialinių globos namų pagrindinį kompleksą.  

 


Korona smogė pažeidžiamiausiai grupei

Koronavirusu serga 7 Aknystos socialinių globos namų gyventojai. Visi sergantys ir be koronos buvo sunkūs, „ant patalo gulintys“ ligoniai. Susirgimas koronavirusu nustatytas ir dviem Aknystos socialinių globos namų darbuotojams. Susirgimai fiksuoti pačiose Aknystose - to labiausiai ir bijojo įstaigos vadovas Arūnas Kiaušas.  
Aknystose gyvena beveik 200 globotinių.  Kiti globos namų gyventojai dėl susirgimo koronavirusu nebuvo tirti: paimti minėtų 7 asmenų mėginiai - visų jų atsakymai buvo teigiami.
Prieš kurį laiką koronaviruso židiniu buvo tapęs Aknystos socialinių globos namų Šlavėnų filialas. Pasak A.Kiaušo, Šlavėnuose situacija suvaldyta, visi sirgę darbuotojai ir gyventojai pasveiko.

Viešintų seniūnija uždaryta. Koronavirusas ir savivaldybės administracijoje

Susirgimai koronavirusu diagnozuoti trims Viešintų seniūnijos darbuotojams. Serga ir seniūnas Ramūnas Blazarėnas. Seniūnija šiomis dienomis yra užrakinta. Tiesa, seniūno pavaduotoja Eglė Sabaliauskaitė dirba nuotoliniu būdu.
R.Blazarėnas „Anykštai“ sakė, jog pastarosiomis savaitėmis jis darbe su pavaduotoja nesusitikdavo,   derino darbą seniūnijoje su nuotoliniu darbu, matyt, todėl ir pavyko išsaugoti sveiką darbuotoją.  
Koronavirusas įžengė ir į pagrindinį Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastatą - liga diagnozuota administracijos valytojai.
Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog valytoja administracijos pastatą tvarkydavo, kai jame nebebūdavo kitų darbuotojų, tad su valdininkais ji kontaktų neturėjo.

Daugėja sergančių policininkų

Susirgimą koronavirusu diagnozavus dar dviem policininkams, sergančių pareigūnų Anykščių rajono policijos komisariate padaugėjo iki 13. Tačiau dirbančių pareigūnų skaičius padidėjo, nes keli policininkai grįžo po saviizoliacijos. Pirmadienį saviizoliacijoje dar buvo 5 nesergantys pareigūnai, tad nedirbo 18 Anykščių rajono policijos komisariato darbuotojų. Praėjusios savaitės pabaigoje sirgo 11, saviizoliacijoje buvo 9 pareigūnai. Anykščių rajono policijos komisariate yra 53 darbuotojai.
Nuo trečiadienio įsigaliojus naujiems draudimams, tarp kurių ir gyventojų judėjimo suvaržymas, papildomo darbo turės ir policijos pareigūnai. Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Cicėnas „Anykštai“ sakė, jog didesnių problemų dėl darbuotojų trūkumo komisariatas nepatirs, nes pareigūnus po postus ar užkardų vietas centralizuotai skirstys Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.    

„Baltic sofa“ stabdo darbą

Po savaitgalio paaiškėjo, kad koronavirusu serga dar 6 bendrovės „Baltic sofa“ Anykščių filialo darbuotojai. Iš viso susirgimai koronavirusu yra nustatyti 12 „Baltic sofa“ Anykščių filialo darbuotojų. Nemažai šios įmonės darbuotojų yra saviizoliacijoje.
Pirmadienį įmonės vadovai bei sveikatos apsaugos specialistai tarėsi dėl „Baltic sofa“ Anykščių cecho tolesnės veiklos. Preliminariais duomenimis, ketinta bent dviem savaitėms stabdyti cecho darbą.  

Griežtinamos karantino sąlygos

Vyriausybė sekmadienį nusprendė nuo trečiadienio Lietuvoje griežtinti karantiną: bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių, vaistines, optikas bei ortopedinių prekių parduotuves, ribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties.
 Švietimo įstaigos dirbs nuotoliniu būdu, tačiau darželiai turės priimti vaikus, jei jų tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.    
Nuo trečiadienio bus draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje. Taip pat įvedamas draudimas išvykti iš namų, nebent išvykimas susijęs su darbu, apsipirkimu parduotuvėje, vykstama į laidotuves, gydymo įstaigą.
Vienos šeimos nariams bus galima išvykti pasivaikščioti atviroje vietoje savo savivaldybės teritorijoje. Uždrausta bendrauti ne su savo namų ūkio gyventojais, išskyrus neatidėliotinus atvejus. Uždraustos bet kokios kontaktinio pobūdžio paslaugos, bus uždarytos kirpyklos, grožio salonai, o apgyvendinimo paslaugos gali būti teikiamos tik izoliacijai.
Taip pat nebebus leidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, tačiau toliau galės vykti aukšto meistriškumo sporto pratybos.
Karantiną nuspręsta pratęsti iki sausio 31 dienos.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Darius

    Nuoroda

    Baltic sof ten normalu ..ten jei serga liepe nesakyt..bet darbas kad eitu

    Prieš 6 dienas