Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

V. STANKEVIČIENĖ - 6.2%
V. KVASAUSKIENĖ - 1.4%
L. JACUNSKIENĖ - 6.5%
E. ŠALTENĖ - 1.1%
L. RAGAUSKIENĖ - 15.9%
G. JANULIENĖ - 1.1%
B. PRANSKŪNIENĖ - 0.4%
A. VALAITIENĖ - 2.5%
R. JANKIENĖ - 9.1%
K. LIUTKIENĖ - 9.8%
L. SLAPŠIENĖ - 7.2%
R. BURNEIKIENĖ - 4%
R. VIRŠYLIENĖ - 5.1%
A. BARTULIENĖ - 10.1%
J. ABRAŠKEVIČIENĖ - 3.3%
R.SRAZDIENĖ - 5.8%
R. PACIŪNIENĖ - 8.3%
R. BAGOČIŪNIENĖ - 1.8%

Viso balsų: 276
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 21, 2021

Dienos anekdotas

- Каip planuoji praleisti vasarą?
- Birželį ir liepą būsiu namuose, o rugpjūtį jau reikės aplankyti parduotuvę...

Komentaras

Leonas Alesionka - apie galimybių pasą:„Vertinu gerai. Ypač tada, kai skiepai bus laisvai prieinami ir tereikės tik noro pasiskiepyti. Kitos pasaulio šalys ruošiasi eiti būtent šiuo keliu. Persirgęs ir paskiepytas yra nepavojingas nei sau, nei šeimai, nei visuomenei."

Skaityti komentarus (7)

Sausio 4-ąją, pirmadienį, Anykščių rajone registruoti 22 nauji susirgimai koronavirusu. Du koronavirusu sirgę žmonės mirė. Abu mirę žmonės - garbaus amžiaus, priklausę 90-95 metų amžiaus grupei. 7 nauji atvejai siejami su Anykščių rajono ligonine. Šiuo metu rajone serga 338 asmenys.
Koronavirusu serga ir Svėdasų seniūnijos seniūnas Saulius Rasalas bei jo šeimos nariai.

 

Didieji židiniai tarp pažeidžiamiausių
    
Didžiausiu koronaviruso židiniu Anykščių rajone išlieka Aknystos socialinės globos namai. Šiame židinyje pirmadienį sirgo 123 asmenys. 3 koronavirusu sirgę globotiniai mirė, 26 asmenys laikomi pasveikusiais. Priminsime, jog prie konkretaus židinio priskiriami ne tik globotiniai ir darbuotojai, bet ir jų šeimų nariai.
Anykščių rajono ligoninė perskirta į du atskirus židinius - palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus Troškūnų filialo bei pačios Anykščių ligoninės. Troškūnų filialo židinyje fiksuotos 3 mirtys, 3 asmenys laikomi pasveikusiais, 24 šiuo metu dar serga Covid-19.  
Anykščių ligoninės židinyje registruota 13 šiuo metu sergančių. 7 asmenys, siejami su ligoninės židiniu, jau persirgo Covid -19.
Blėsta UAB „Balticsofa“ židinys. 21 įmonės darbuotojas pasveiko, Covid-19 dar tebeserga 13  Anykščių ir Katlėrių filialų darbuotojų.
Nuo Covid-19 Anykščių rajone mirė apie 20 asmenų. Oficialioje statistikoje skelbiama apie 15 mirčių. 4 asmenų, sirgusių Covid-19, mirties priežastimi nurodomas ne šis susirgimas, o kitos ligos. Vienas nuo „koronos“ miręs anykštėnas pirmadienį į oficialią statistiką dar nebuvo įkalkuliuotas.  

Objektyvesni duomenys bus tik savaitės pabaigoje

Sprendžiant pagal skaičius, atrodytų, kad sergamumas koronavirusu Anykščių rajone mažėja arba bent jau situacija stabilizavosi. Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Utenos departamento Anykščių skyriaus vedėja Danguolė Sudeikienė „Anykštai“ sakė, jog objektyvesnius duomenis turėsime tik trečiadienį ar ketvirtadienį. „Mobilusis koronaviruso patikros punktas nedirbo sausio 1-ąją ir sausio 3-iąją. Manau, kad šventiniu laikotarpiu mažiau žmonių tyrėsi, stengėsi pralaukti šventes. Bijau, kad dabartinis stabilumas yra tik mažesnio ištirtų mėginių skaičiaus pasekmė“,  - „Anykštai“ sakė D.Sudeikienė.

Seniūnas skonį ir kvapą jaučia

Susirgimas koronavirusu diagnozuotas Svėdasų seniūnui Sauliui Rasalui. Pasak seniūno, pirmiausia susirgo jo vyresnėlis sūnus. „Ne Versalyje gyvename... Aišku, kad ir mums su žmona reikėjo darytis testus“, - „Anykštai“ sakė S.Rasalas.
Ir jo, ir jo žmonos Nelės Covid-19 testai buvo teigiami. Šeima izoliuojasi bute. „Per vėlai Viktoras apie gydomąjį vandenį paskelbė, nebespėjau... Pirmiausia patikrinau alų. Galvojau, jeigu bus tik rudas, šaltas, beskonis ir bekvapis gėralas - tada blogai. Bet nieko, alus turėjo alaus kvapą ir skonį. Gal dėl to, kad perku tik teigiamas vibracijas turintį alų? Tiesa, lašinių skonį taip pat jaučiu. Kitas privalumas - kai uždraudė rūkyti balkonuose, galėčiau rūkyti kambaryje, nes žmona kvapų neužuodžia“, - jam būdingu stiliumi apie ligą pasakojo S.Rasalas.
Pirmosiomis sirgimo dienomis ir S.Rasalui, ir jo sutuoktinei buvo šiek tiek pakilusi temperatūra. „Vieną dieną tikrai matėsi, kad Nelė serga. Esu labai pastabus, todėl pastebėjau, kad tvarkos bute tą dieną buvo mažiau nei įprastai“, - situaciją atskleidė Svėdasų seniūnas.

Pareigūnai budėjo ir prie miesto eglės

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai šventiniu laikotarpiu surašė 16 administracinės teisės pažeidimo protokolų dėl karantino taisyklių nesilaikymo. Pasak Anykščių rajono policijos komisariato viršininko Jono Cicėno, visi pažeidėjai policiją ... išsikvietė patys.  Per šventes niekas neskundė kaimynų, kurių bute ar name buvo svečių, tačiau fiksuoti keli atvejai, kai besilinksminę asmenys susikivirčijo ir kažkas iš konflikto dalyvių paskambino policijai. Atvykę pareigūnai protokolus rašė ne tik skriaudikams, bet ir visiems kartu šventusiems, nes jei linksminosi ne „vieno namų ūkio nariai“, tai karantino taisykles pažeidė visi „renginio“ dalyviai.  Karantino taisykles pažeidusiems asmenims skiriamos baudos nuo 500 eurų.
Gruodžio 31 - sausio 3 dienomis įvažiavimus į miestus kontroliavo policijos pareigūnai. Į Anykščius neįleisti 46 ekipažai.
„Anykštą“ pasiekė žinia, jog neva policijos pareigūnai tikrino net į miestą įvažiuojančius greitosios pagalbos automobilius. „Nesąmonė. Patikėkit manimi“, - išgirdęs klausimą apie spec.transporto patikrinimą, atsakė J.Cicėnas ir juokdamasis pridūrė: „Stabdom greitąsias, gaisrines, laivus. Ruošiamės ir oro erdvės kontrolei“.
Naujųjų metų naktį prie Anykščių miesto eglės budėjo Anykščių policijos pareigūnai. Anykščių valdžia eglės apšvietimo neišjungė, nors didelė dalis Lietuvos savivaldybių egles, vengdami žmonių būriavimosi, gesino. Rajono policijos viršininkas „Anykštai“ sakė, kad ketinančių eiti prie miesto eglės anykštėnų buvo, tačiau išvydę policijos pareigūnus žmonės apsisukdavo ir eidavo atgal. „Prie miesto eglės Naujuosius metus sutiko tik policijos pareigūnai“, - sakė J.Cicėnas.     

Melavo, kad važiuoja darytis testo

Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog kyla įtarimas, kad ne vienas, atvykęs iš kito miesto, Anykščiuose šventė Naujuosius, apsimetęs, kad neva važiuojąs darytis Covid-19 testo.
Pasak vicemero, asmuo, besiregistruojantis tyrimui, telefonu gauna žinutę, kurioje nurodoma, kada jam paskirtas testo laikas. D.Žiogelis dėstė, kad tokia policijos pareigūnams parodyta žinutė yra įrodymas, kad žmogui būtina patekti į Anykščius. Tačiau jam panašu, kad bent keli asmenys, tokiu būdu patekę į Anykščius, važiavo ne į mobilųjį koronaviruso patikros punktą, o pas artimuosius prie vaišių stalo.
Tokius D.Žiogelio įtarimus sukėlė faktas, jog keli asmenys - iš Švenčionių, iš Vilniaus - registravosi tyrimui Anykščiuose, tačiau mobiliajame patikros punkte taip ir nepasirodė.
Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas J.Cicėnas „Anykštai“ sakė, jog informacijos apie galimus pažeidimus neturi. „Jeigu tie žmonės iki punkto neatvyko, vicemeras galėjo bent informuoti policiją. Jeigu yra kažkokių spragų, reikia ieškoti būdų, kaip jas ištaisyti“, - kalbėjo komisaras J.Cicėnas.

Partijos lyderio vandeniu nesigydė

Covid-19 persirgo ir Darbo partijos Anykščių skyriaus pirmininkas, buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas. Jo klausėme, ar nebandė gydytis partijos lyderio Viktoro Uspaskicho vandeniu. R.Sargūnas „Anykštai“ sakė, kad V.Uspaskicho vandens nenaudoja, nes ... turi savo šulinį. „Dabar daug kas gydo... Nežinau, neteko susidurti. Net vakcinos dar yra klinikinių tyrimų etape. Matysim. Gal laikas parodys“, - sakė R.Sargūnas.     
Priminsime, jog garsus politikas ir verslininkas, Europos parlamento narys, Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas prieš kurį laiką paskelbė, jog visas savo ligas išsigydė struktūrizuotu vandeniu bei juo siūlo gydytis ir nuo Covid-19.
„Su visa atsakomybe skelbiu mano suburtos specialistų grupės sukurto struktūrizuoto vandens savybes. Viena jos rūšis padeda įgyti imunitetą nuo COVID-19, o kita rūšis gali padėti gydyti COVID-19 simptomus. Šiems savo žodžiams pagrįsti esu pasiruošęs eksperimentui! Uždarykite mane kambaryje ar palatoje su sergančiu COVID-19 asmeniu ir patikrinkite mane dėl antikūnų ir ląstelinio imuniteto, nenaudodami jūsų propaguojamų vakcinų. Jūs nustebsite, nes aš būsiu sveikas. Kitaip jūs neturit nei smegenų, nei galimybių patikrinti mano sukurto vandens savybių. Nesu gydytojas ir savo vandens nevadinu vaistais, nes aš vaistais nesinaudoju.
Teisingumo dėlei turiu pasakyti, kad nesu prieš vakcinas, aš tik prieš priverstinę žmonių vakcinaciją. Žmogus pats turi teisę spręsti, ką jam daryti. Maža to, aš net raginčiau tai daryti, bet su viena sąlyga, apie kurią parašysiu toliau“, - savo „Facebook“-o paskyroje pranešė V.Uspaskichas.
Jis tvirtina, jog tūkstančius šio vandens buteliukų nemokamai išdalijo savo pažįstamiems, pensininkams, valstybinių įstaigų darbuotojams.
„Dar daugiau, per vyriausiąjį prezidento patarėją aš pasiūliau šalies vadovui, Premjerui ir Seimo Pirmininkui, kad jie leistų nemokamai išdalyti šį vandenį sergantiems žmonėms ligoninėse. Be to, kad niekas negalvotų, kad aš tai darau dėl reklamos, pasiūliau pristatyti vandenį be etiketės ir pasakiau, kad jie gali neminėti mano vardo, o tik gelbėtų žmones. Todėl įdomu, kur kažkas mato, ypač šitame etape, verslą?“ – „Facebook“-e rašo V.Uspaskichas. Jis teigia, kad viešai skelbti žinią apie struktūrizuoto vandens teigiamą poveikį žmogaus sveikatai jį paskatino partijos bičiulio, gydytojo iš Šilalės, mirtis. Pasak V.Uspaskicho, jam buvo neleista gelbėti savo partiečio gyvybės naudojant struktūrizuotą vandenį.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • HOPE

  Nuoroda

  Scam scam every where but don! T worry, every one is not a cheater, very reliable and profitable site. Thousands peoples are making good earning from it. For further detail visit the link no instant money required free signup and information …… bit.ly/39JrDqt

  Prieš 2 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  nesusiperskit tik nuo tokių "audrų"...

  Prieš 2 mėnesių