Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

- Tėti, kuo skiriasi moteris nuo vyro? - klausia sūnelis tėčio.
- Na, matai, sūneli, tavo mamos batų dydis 36, o mano - 45. Štai tarp kojų ir yra tas skirtumas.

Komentaras

Tikras vyras:„Tikrai vyriškai ir garbingai elgiasi gerbiamas Antanas Baura, kad nesivelia į intrigas ir palaiko Seimo pirmininką. Mūsų šeimai teko dalyvauti tokiame gtražiame renginyje- Vaižgantinėse. Mes patys su gerbiamu Pranckiečiu bendravome, bendravo ir kiti. Koks nuoširdus, draugiškas žmogus. Gali drąsiai prie jo prieiti, pakalbėti, nusifotografuoti. Ar dar yra kitas šalies aukštas pareigūnas, kuris būtų taip arti liaudies, arti paprastų žmonių? Gerbiam Seimo pirmininką, gerbiam ir jį palaikančius parlamentarus."

Skaityti komentarus (2)
2019-10-15

Algimanto apygardos partizanams atminti - tradicinis bėgimas lietuje

Kaip lietaus raiteliai, kaip nesustabdoma lietaus kultūros, lietuviškosios Lietos kultūros dvasia, tiek amžių svetimųjų naikinta, bet nemari, šeštadienio vidurdienį Svėdasų krašto keliūtėmis ir vieškeliais sparčiu žingsniu, smagiu bėgsmu skriejo visas šimtas atminties bėgimo, skirto Algimanto apygardos partizanams, dalyvių.

Skaityti daugiau...
2019-09-28

Tyrinėjimai išaugo į knygas ir paminklų parką

Anykščiuose vasaromis gyvenančios humanitarinių mokslų daktarės, kryždirbystės tyrinėtojos Jolantos Zabulytės iniciatyva Niūronių Arklio muziejuje pagal archyvines nuotraukas pastatytos trijų senųjų XIX a. II pusės paminklų rekonstrukcijos: du stogastulpiai (1865 m. ir 1886 m.) ir koplytstulpis. Atrinkti pavyzdžiai būdingi Anykščių kraštui.
O šiandien, šeštadienį, 15 val. 30 min. Niūronyse bus pašventintas dar vienas paminklas - anykštėno Petro Blažio 1921 metais pastatyto kryžiaus rekonstrukcija.

Skaityti daugiau...
2019-09-24

Kompromisai nepadaro gyvenimo geresnio

Šeštadienį, rugsėjo 21-ąją, 17 valandą Anykščių kultūros centre, Kino namų salėje, vyko filmo ,,Nijolė“ peržiūra ir susitikimas su filmo kūrybine komanda bei skulptorės Nijolės Šivickas, filmo protagonistės, sūnumi, buvusiu Bogotos meru, profesoriumi, matematiku, filosofu Antanu Mockumi.

Skaityti daugiau...
2019-09-14

Geriausias paminklas partizanams (3)

Rugsėjo 7-ąją, pirmąjį rudens šeštadienį, vyko tradicinis partizanų pagerbimo renginys Trakiniuose (Kurklių sen.). ,,Trakinių partizanai“ rengiami nuo 2005-ųjų, tačiau pirmieji ,,partizanai“ buvę bendraminčių pasibuvimai, o atsakydamas į klausimą, kelintas viešas renginys vyko šiemet, istorikas dr. Norbertas Černiauskas juokėsi, jog, kaip ir dera istorikui“, jau pametė skaičių.

Skaityti daugiau...
2019-09-07

Siaurukas – per tris amžius besidriekiantis stebuklas (10)

Traukinys buvo technikos stebuklas, kurį pasikinkęs, rodosi, viskam pasirengęs XIX amžiaus žmogus ėmė judėti iki tol nematytais greičiais dar nepatirtų, stulbinamų atradimų link. Būti keleiviu, mėgautis kelionių romantika - tai kur kas daugiau nei pėsčiojo judėjimas bibliniu greičiu, tegul ir teisingu keliu, bet pernelyg lėtai.
Tuo pat metu žmones fabrikuose keitė mašinos, prakutę ekonominio pakilimo šuoliais judančios pirmyn Rusijos imperijos žmonės buvo pajėgūs savo tikėjimą įkūnyti, milžiniškų naujojo baroko stiliaus bažnyčių neįtikėtinai aukštais bokštais kilti kuo arčiaus dangaus...

Skaityti daugiau...
2019-08-27

Upės sargybinio pasakojimai (9)

Jis - upės sargybinis, bent jau taip senokai vadinu. Jis - geras bičiulis, karštai į neteisybes reaguojantis vyras, kuriam skauda dėl nykstančios upės ir nykstančio, tiesiog niokojamo, prapultin keliaujančio miesto prie upės...

Skaityti daugiau...
2019-08-24

Baltijos kelias gyvas anykštėnų širdyse ir po 30 metų

1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją daugiau kaip milijoną žmonių nuo Vilniaus iki Talino subūręs Baltijos kelias pasaulyje tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. Švenčiant Baltijos kelio 30-metį, Anykščiuose penktadienį  surengtas teatralizuotas renginys ,,Prisminimų keliu“, o tos pačios dienos vakarą anykštėnai dar kartą rankomis susikibo magistralėje Vilnius - Panevėžys, ties Juodos upe, šalia medinio kryžiaus, ženklinančio vietą, kurioje Baltijos kelyje stovėjo 1989-aisiais metais.

Skaityti daugiau...
2019-08-17

Vargonų muzikos festivalyje skamba ir šiuolaikinė muzika

Rugpjūčio mėnesį Anykščių šv.Mato bažnyčioje 19-ąjį kartą prasidėjo šv.Mato tarptautinis vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos šventė išsiplėtė ir į kitas Anykščių bei kaimyninių rajonų šventoves, o prie vargonų, vadinamų karališkais instrumentais, sėda ne tik Lietuvos, kaimyninių valstybių, bet ir kitų pasaulio žemynų vargonininkai.

Skaityti daugiau...
2019-07-13

Dr. Gintautas Zabiela atskleidžia piliakalnių paslaptis (5)

Bene žymiausią šių laikų Lietuvos archeologą, iš Anykščių krašto kilusį Gintautą Zabielą liepos pradžioje buvo galima sutikti ant aukščiausios Žemaitijos kalvos – Medvėgalio kalno. Archeologo vadovaujama ekspedicija tyrinėjo šį vieną žymiausių šalies kalnų.
G.Zabiela teigia surinkęs daugiau nei pakankamai įrodymų, kad Medvėgalio kalnas - taip pat piliakalnis.
Pastaruoju metu anykštėnams puikiai žinomą archeologą, Anykščių Šeimyniškėlių piliakalnį padariusį labiausiai ištyrinėtu piliakalniu šalyje, galima sutikti ant Žemaitijos kalvų ir piliakalnių.

Skaityti daugiau...
2019-06-08

Anykštėnai mini išvadavimo šimtmetį (30)

Prieš 100 metų, 1919 -ųjų gegužės 19 -tąją, nuo bolševikų buvo išvaduoti Anykščiai. Pergalė kainavo dešimtis gyvybių.
Birželio 4 dieną, antradienį, dvi dešimtys Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistų žygiu ir minėjimu pagerbė prieš 100 metų netoli Rubikių ežero, Šiaulių kaimo laukuose, žuvusius savanorius Liudą Biriuką ir Praną Grušauską bei visų laikų kovotojus už Tėvynės Lietuvos laisvę.

Skaityti daugiau...