Ką manote apie dabartinės Anykščių rajono valdžios komandos darbo pradžią? Kiek balų jai skirtumėt?

Dienos anekdotas

Skelbimas mokyklos skelbimų lentoje: Mokiniai, prašome savo visureigius statyti glausčiau, nes mokytojai neturi kur pasistatyti savo dviračių. Direktorius.

Komentaras

O tai mieste?:„Problemų tai nėra? Po savaitgalių (ypač ilgesnių) pačių konteinerių beveik nesimato per šiukšles. Bet, kaip visada, pasitarimai, susitikimai. Rodomas atseit "dėmesys ir susirūpinimas", o rezultatas, kaip visada - šnipštas."

Komentuoti
2019-08-24

Baltijos kelias gyvas anykštėnų širdyse ir po 30 metų

1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją daugiau kaip milijoną žmonių nuo Vilniaus iki Talino subūręs Baltijos kelias pasaulyje tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. Švenčiant Baltijos kelio 30-metį, Anykščiuose penktadienį  surengtas teatralizuotas renginys ,,Prisminimų keliu“, o tos pačios dienos vakarą anykštėnai dar kartą rankomis susikibo magistralėje Vilnius - Panevėžys, ties Juodos upe, šalia medinio kryžiaus, ženklinančio vietą, kurioje Baltijos kelyje stovėjo 1989-aisiais metais.

Skaityti daugiau...
2019-08-17

Vargonų muzikos festivalyje skamba ir šiuolaikinė muzika

Rugpjūčio mėnesį Anykščių šv.Mato bažnyčioje 19-ąjį kartą prasidėjo šv.Mato tarptautinis vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos šventė išsiplėtė ir į kitas Anykščių bei kaimyninių rajonų šventoves, o prie vargonų, vadinamų karališkais instrumentais, sėda ne tik Lietuvos, kaimyninių valstybių, bet ir kitų pasaulio žemynų vargonininkai.

Skaityti daugiau...
2019-07-13

Dr. Gintautas Zabiela atskleidžia piliakalnių paslaptis (5)

Bene žymiausią šių laikų Lietuvos archeologą, iš Anykščių krašto kilusį Gintautą Zabielą liepos pradžioje buvo galima sutikti ant aukščiausios Žemaitijos kalvos – Medvėgalio kalno. Archeologo vadovaujama ekspedicija tyrinėjo šį vieną žymiausių šalies kalnų.
G.Zabiela teigia surinkęs daugiau nei pakankamai įrodymų, kad Medvėgalio kalnas - taip pat piliakalnis.
Pastaruoju metu anykštėnams puikiai žinomą archeologą, Anykščių Šeimyniškėlių piliakalnį padariusį labiausiai ištyrinėtu piliakalniu šalyje, galima sutikti ant Žemaitijos kalvų ir piliakalnių.

Skaityti daugiau...
2019-06-08

Anykštėnai mini išvadavimo šimtmetį (30)

Prieš 100 metų, 1919 -ųjų gegužės 19 -tąją, nuo bolševikų buvo išvaduoti Anykščiai. Pergalė kainavo dešimtis gyvybių.
Birželio 4 dieną, antradienį, dvi dešimtys Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistų žygiu ir minėjimu pagerbė prieš 100 metų netoli Rubikių ežero, Šiaulių kaimo laukuose, žuvusius savanorius Liudą Biriuką ir Praną Grušauską bei visų laikų kovotojus už Tėvynės Lietuvos laisvę.

Skaityti daugiau...
2019-06-08

Aitvarais pagerbė aviatorius

Renginiu ,,Lai skraidina atmintį aitvarai“ pagerbti anykštėnai aviatoriai -  mokytojas ir  mokinys Algirdas Kovaliūnas ir Vytautas Galvonas.
Pats lėktuvų nepilotavęs A.Kovaliūnas aviacija užkretė dešimtis anykštėnų, tapusių lakūnais, tarp jų ir žuvusį aukštojo pilotažo meistrą V.Galvoną.
Anykštėnų aviatorių atminimo renginys ,,Lai skraidina atmintį aitvarai” vyko ketvirtadienį, birželio 6-ąją, per kurį ant Vorutos piliakalnio vaikai ir suaugusieji skraidino aitvarus, kuriuos prieš tai patys pasigamino.

Skaityti daugiau...
2019-06-01

Marikonių dvaras jau atgaivinamas (11)

Jau gaivinamas pernai rudenį nupirktas Marikonių dvaras. Daug metų nesėkmingai pardavinėtą žemės sklypą su seno angliško stiliaus parku, riterių laikus primenančiu bokštu ir grafų Marikonių dvaro rūmais ant Beragio ežero kranto netoli Svėdasų nupirko savo pavardės skelbti nepanoręs iš šių kraštų kilęs verslininkas.
Netrukus prasidėjo aplinkos ir pastatų tvarkymo darbai, rūmų likučiai konservuojami, o  aplinkiniai ir gal net pats naujasis savininkas svarsto, ar dvaro rūmai bus atstatyti...

Skaityti daugiau...
2019-05-25

Viešintų Poviliuko šimtmetis (3)

Šį šeštadienį, gegužės 25 dieną, Viešintose vyks krašto šviesuolio, muziejininko, kraštotyrininko, fotografo Povilo Jurkšto (1919 - 2006) šimtmečio jubiliejaus paminėjimas, kuris  prasidės 11 valandą  šv. Mišiomis Viešintų bažnyčioje, bus lankomas Poviliuko kapas, o vidurdienį visi kviečiami į jo sodybą miestelio pakraštyje.
Ten vyks improvizuota ekskursija po muziejų, kurioje skambės P. Jurkšto mėgti posakiai, pastebėjimai, o prisiminimų popietėje žada dalyvauti profesorius Libertas Klimka ir muziejinės ekspozicijos šioje sodyboje kūrėjai, kraštotyrininkai, bičiuliai, kraštiečiai, skambės ansamblio „Valaukis“ dainos.

Skaityti daugiau...
2019-05-18

(Ne)laisvės pavasaris prieš šimtą metų (9)

Dar šaltą viduržiemį valdžią Anykščiuose užgrobęs Rusijos revoliucinių nuotaikų užaugintas karinis-revoliucinis komitetas reikšmingų veiklos pėdsakų mieste ir apylinkėse nepaliko. Laimei – ne tik gerų, bet ir blogų: nei žudė, nei griovė, tik turtą, nespėtą paslėpti, iš vietinių žmonių grobė, miškus niokojo. O jei ką ir suėmė, kalino, tai irgi, kaip gyvenimas parodė, ne į bloga... Toji valdžia išgyveno tik puspenkto mėnesio.  

Skaityti daugiau...
2019-05-07

Su Antanu Baranausku susipažinti kviečia mirgantys technologijų ekranai (8)

Šiemet gegužės 1 dieną sukaks 92 metai, kai Lietuvoje atidarytas pirmasis memorialinis muziejus – legendinė Antano Baranausko klėtelė Anykščiuose.
Seniausias šalies memorialinis muziejus per tą laiką pasikeitė neatpažįstamai – su Anykščių krašto klasiko gyvenimu muziejininkai kviečia susipažinti ne tik žvelgiant į senovines relikvijas, bet ir į mobiliųjų telefonų ekranus.

Skaityti daugiau...
2019-04-27

Geras mokytojas yra nuoširdus (10)

Nedideliame provincijos miestelyje dirbančio pedagogo galimybės nepamatuojamos. Tai įrodė Anykščių muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Irena Meldaikienė. Sukūrusi savitą jaunųjų talentų ugdymo metodiką, anykštėnė išugdė gabiausius Anykščių krašto pianistus – Pauliną Dūmanaitę, Mildą Daunoraitę, Guodą Indriūnaitę...
Kokia tokios sėkmingos pedagoginės karjeros paslaptis? Kokie yra jaunųjų talentų ugdymo ,,receptai”? Į šiuos ir kitus klausimus ,,Anykšta” bandė surasti atsakymus pokalbyje su Anykščių muzikos mokyklos mokytoja I.Meldaikiene.

Skaityti daugiau...