Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti
Vyriausybė kitą savaitę žada patvirtinti sumažintų pensijų kompensavimo planą, tačiau pats kompensavimas prasidės tik konstatavus sunkmečio pabaigą, teigia Premjeras Andrius Kubilius. Kaip atrodys pensijų kompensavimo tvarka, Vyriausybės vadovas neatskleidžia.


Vyriausybė kitą savaitę žada patvirtinti sumažintų pensijų kompensavimo planą, tačiau pats kompensavimas prasidės tik konstatavus sunkmečio pabaigą, teigia Premjeras Andrius Kubilius. Kaip atrodys pensijų kompensavimo tvarka, Vyriausybės vadovas neatskleidžia.

"Kitą savaitę bus patvirtintas nutarimas, kurio reikalauja įstatymas. Jis bus patvirtintas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuris nurodė, kad esant sunkmečiui negalima galvoti apie papildomas išlaidas", - pirmadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Kubilius.

Pasak Premjero, sumažintų pensijų kompensavimas vyks atsižvelgiant ne tik į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, bet ir į Vyriausybės patvirtintą "Sodros" pertvarkos planą.

Kaip ELTA jau skelbė, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia jokioms taupymo priemonėms nepritarsianti, kol nebus įgyvendinti anksčiau duoti įsipareigojimai - tai yra, iki liepos 1 dienos apsispręsti dėl sumažintų pensijų kompensavimo.

"Noriu priminti, ir jau kalbėjau su ministru šiandien, kad jokių papildomų sprendimų nepasirašysiu ir nepritarsiu, kol nebus įvykdyti ankstesni įsipareigojimai - iki liepos 1 dienos apsispręsti dėl kompensavimo mechanizmo už pensijų sumažinimą", - sakė D. Grybauskaitė žurnalistams per Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) surengtą tarptautinę konferenciją Vilniuje.

Detaliau Vyriausybės parengtų "Sodros" gelbėjimo priemonių šalies vadovė nekomentavo ir jas sakė vertinsianti tada, kai dėl jų bus visiškai apsispręsta.

"Visas kompleksas priemonių kol kas yra svarstymo stadijoje, kai matysiu galutinį variantą, tuomet spręsiu", - sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė skeptiškai atsiliepė ir apie nekilnojamojo turto bei automobilių mokesčius. A. Kubilius sako, kad jokie nauji mokesčiai šiuo metu nesvarstomi, tačiau aiškina, jog valstybės biudžeto subalansavimas yra ne tik Vyriausybės rūpestis.

"Norėčiau matyti, kad biudžeto konsolidavimas būtų suvokiamas ne kaip reikalas, kurį turi spręsti viena Vyriausybė. Pagal Konstituciją, šį reikalą turi spręsti Vyriausybė, Seimas ir Prezidentė", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Šeštadienį Seimas po pateikimo pritarė Vyriausybės pateiktoms taupymo priemonėms socialinės apsaugos srityje. Bus toliau svarstomas pensinio amžiaus tolinimas, tolesnis pervedimų į privačius pensijų fondus palikimas ties 2 proc. riba, motinystės (tėvystės) išmokų tvarkos pakeitimas.

ELTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta