Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti
JAV sulaikyta dešimt asmenų, kurie kaltinami šnipinėję Rusijos valdžiai, informuoja BBC.

Teigiama, kad sulaikytieji vykdė operaciją, kurios metu Rusijos agentai JAV apsimetinėjo vietos gyventojais. Kai kurie jų kaip poros Amerikos teritorijoje gyveno metų metus.

JAV sulaikyta dešimt asmenų, kurie kaltinami šnipinėję Rusijos valdžiai, informuoja BBC.

Teigiama, kad sulaikytieji vykdė operaciją, kurios metu Rusijos agentai JAV apsimetinėjo vietos gyventojais. Kai kurie jų kaip poros Amerikos teritorijoje gyveno metų metus.

Sulaikytiesiems pateikti kaltinimai konspiracija veikus kaip neteisėtiems užsienio valstybės samdytiems agentams. Jei bus pripažinti kaltais dėl jiems metamų šių kaltinimų, jiems gresia laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Vienuoliktas įtariamasis yra laisvėje, teigia JAV teisingumo departamentas.

Devyni iš dešimties dar kaltinami ir konspiracija siekiant plauti pinigus - už šiuos kaltinimus gresia laisvės atėmimo bausmė iki 20 metų.

Teismo dokumentuose teigiama, kad Rusijos slaptieji agentai JAV teritorijoje rinko medžiagą apie branduolinę ginkluotę, JAV turimus ginklus, Iraną, Baltuosiuose rūmuose sklandančius gandus, valdybos pokyčius CŽV ir politines partijas.

JAV teisingumo departamentas teigia, kad aštuoni įtariamieji "JAV teritorijoje vykdė ilgalaikę operaciją ir dirbo civilius darbus nenorėdami sukelti įtarimų". Teigiama, kad Rusijos slaptosios tarnybos juos apmokė patekti į su politiką susijusių žmonių terpę ir ten rinkti informaciją. Jiems buvo duoti nurodymai susibičiuliauti su JAV pareigūnais ir įvairiais būdais perdavinėti slaptą informaciją Rusijos valdžiai dirbantiems tarpininkams.

JAV pareigūnai tvirtina, kad šnipų tinklas buvo demaskuotas po "ilgus metus" trukusios FTB operacijos. Jos metu JAV slaptieji agentai apsimetė Rusijos valdžiai dirbusiais tarpininkais ir gavo slaptos informacijos iš dviejų įtariamų šnipų.

Tyrėjai teigia, kad kai kurie agentai nuo paskutiniojo XX amžiaus dešimtmečio JAV gyveno su suklastotais dokumentais. Jie tarpusavyje bendravo slaptais kodais ir naudojosi moderniomis technologijomis - pavyzdžiui į internetą patalpindavo "nekaltas" nuotraukas, o jose būdavo užšifruotas tekstas.

Pirmadienį penki įtariamieji šnipai trumpam stojo prieš Manhatano federalinį teismą, kur teisėjas nurodė juos laikyti kalėjime iki kito teismo posėdžio, numatyto liepos 27 dieną. Tarp penkių - vadinamieji Ričardas Merfis (Richard Murphy) ir Sintija Merfi (Cynthia Murphy), kurie buvo sulaikyti Naujajame Džersyje, Viki Peles (Vicky Pelaez), vyras, žinomas kaip Chuanas Lasaras (Juan Lazaro), sulaikytas Niujorko valstijoje, ir Ana Čepmen (Anna Chapman), sulaikyta Manhatane.

Dar trys asmenys - tariamieji Michailas Semenka ir pora Maiklas (Michael) ir Patricija (Patricia) Milsai (Mills) prieš teismą stos vėliau. Paskutinieji du šnipai - Donaldas Hovardas Hetfyldas (Donald Howard Heathfield) ir Treisė Ly En Folei (Tracey Lee Ann Foley) buvo sulaikyti Bostone.

Analitikai teigia, kad šnipų sulaikymas - labai stiprus smūgis paskutiniu metu lyg ir gerėjantiems Maskvos ir Vašingtono santykiams.

ELTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta