Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į kairiuosius ir dešiniuosius mūsų politikai skirstomi pagal tai, kuria ranka daugiau linkę griebti.

Komentaras

Kai buvo italijos milane:„per diena tūkstantis, buvo viskas uždaryta. Pas mus vis dar koncertus ir turizma skatina ?"

Komentuoti
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė turįs viltį, kad pastarasis šnipų skandalas nepakenks Rusijos ir JAV santykiams.


Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė turįs viltį, kad pastarasis šnipų skandalas nepakenks Rusijos ir JAV santykiams.

"Aš tikiuosi, kad pastarieji teigiami pokyčiai mūsų santykiuose nenukentės. Viliuosi, kad žmonės, kurie brangina Rusijos ir JAV santykius, supras tai", - teigė V. Putinas per susitikimą su Maskvoje viešinčiu buvusiu JAV prezidentu Bilu Klintonu (Bill Clinton).

B. Klintonas vieši Maskvoje ir ketina dalyvauti tarptautinėje konferencijoje.

JAV teisingumo departamentas pirmadienį sulaikė 11 asmenų ir jiems pateikti kaltinimai "esant neteisėtais Rusijos Federacijos agentais Jungtinėse Valstijose".

Departamentas teigia, kad aštuoni įtariamieji "JAV teritorijoje vykdė ilgalaikę operaciją ir dirbo civilius darbus, nenorėdami sukelti įtarimų". Teigiama, kad Rusijos slaptosios tarnybos juos apmokė patekti į su politika susijusių žmonių ratą ir ten rinkti informaciją. Jiems buvo duoti nurodymai susibičiuliauti su JAV pareigūnais ir įvairiais būdais perdavinėti slaptą informaciją Rusijos valdžiai dirbantiems tarpininkams.

JAV pareigūnai tvirtina, kad šnipų tinklas buvo demaskuotas po "ilgus metus" trukusios Federalinių tyrimų biuro operacijos. Jos metu JAV slaptieji agentai apsimetė Rusijos valdžiai dirbusiais tarpininkais ir gavo slaptos informacijos iš dviejų įtariamų šnipų.

Tyrėjai teigia, kad kai kurie agentai nuo paskutiniojo XX amžiaus dešimtmečio JAV gyveno su suklastotais dokumentais. Jie tarpusavyje bendravo slaptais kodais ir naudojosi moderniomis technologijomis, pavyzdžiui, į internetą patalpindavo "nekaltas" nuotraukas, o jose būdavo užšifruotas tekstas.

Pirmadienį penki įtariamieji šnipai trumpam stojo prieš Manhatano federalinį teismą, kur teisėjas nurodė juos laikyti kalėjime iki kito teismo posėdžio, numatyto liepos 27 dieną. Tarp penkių - vadinamieji Ričardas Merfis (Richard Murphy) ir Sintija Merfi (Cynthia Murphy), kurie buvo sulaikyti Naujajame Džersyje, Viki Peles (Vicky Pelaez), vyras, žinomas kaip Chuanas Lasaras (Juan Lazaro), sulaikytas Niujorko valstijoje, ir Ana Čepmen (Anna Chapman), sulaikyta Manhatane.

Dar trys asmenys - tariamieji Michailas Semenka ir pora Maiklas (Michael) ir Patricija (Patricia) Milsai (Mills) prieš teismą stos vėliau. Paskutinieji du šnipai - Donaldas Hovardas Hetfyldas (Donald Howard Heathfield) ir Treisė Ly En Folei (Tracey Lee Ann Foley) buvo sulaikyti Bostone.

(RIA Novosti-ELTA)

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta