Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Jūza fon Krakatūza:„Ponai ir ponios komentatoriai, teatrinės akustikos ir asfalto dangos ekspertai, skaitau jus ir neatsistebiu: vienas už kitą protingesni! Tačiau visi jūs susikoncentravę į praeitį. Ne į dabartį. O dabartyje rajoną valdo, nuo mero iki tarybos narių, skūras išvertusių ir konservuotų kregždžių plunksnomis apsikaišiusių vakarykščių komunistų šutvė. Ar reikia pavardžių? Jūs gi jas žinote. Ar ne laikas ryžtis akcijai ir, demokratiniais metodais, liustruoti juos visus iš postų? Jų laikas pasibaigė. Patys juk niekaip nesusipras. Kam Anykščių rajonui reikalinga šita, anot Vyt. Lansbergio, "penktoji kolona" ?"

Skaityti komentarus (3)

Florencijos Šv. Lauryno bazilikos Italijoje klebonas monsinjoras Marco Domenico Viola (Markas Domenikas Violas) antradienį Vilniaus arkivyskupijai dovanos Šv. Kazimiero paveikslą.

Kaip pranešė Vilniaus arkivyskupija, paveikslą bus galima pamatyti Bažnytinio paveldo muziejuje nuo įteikimo šventės antradienį iki spalio 4 dienos. Vėliau paveikslas, priklausęs Violų šeimos kolekcijai, bus saugomas muziejaus saugykloje ir eksponuojamas įvairiomis progomis.

Manoma, kad Šv. Kazimieras nutapytas XVII amžiuje nežinomo Florencijos menininko.

Šv. Kazimiero atvaizdo istorijoje šis kūrinys išsiskiria psichologizmu ir dramatizmu, taip pat barokiniams karalaičio portretams nebūdingu itališku juodbruvumu, sakoma pranešime.

2018 metais Bažnytinio paveldo muziejuje rodytas XVII amžiaus Florencijos auksakalio Massimiliano Soldani Benzi (Maksimiljano Soldanio Benzio) sukurtas šv. Kazimiero relikvijorius, dabar saugomas Šv. Lauryno bazilikos archyve Florencijoje.

Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas, gyvenęs 1458 – 1484 metais, plačiai žinomas ir gerbiamas šventasis, jo žemiškieji palaikai ilsisi Vilniaus arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčioje.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta