Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

- Tėti, kuo skiriasi moteris nuo vyro? - klausia sūnelis tėčio.
- Na, matai, sūneli, tavo mamos batų dydis 36, o mano - 45. Štai tarp kojų ir yra tas skirtumas.

Komentaras

Tikras vyras:„Tikrai vyriškai ir garbingai elgiasi gerbiamas Antanas Baura, kad nesivelia į intrigas ir palaiko Seimo pirmininką. Mūsų šeimai teko dalyvauti tokiame gtražiame renginyje- Vaižgantinėse. Mes patys su gerbiamu Pranckiečiu bendravome, bendravo ir kiti. Koks nuoširdus, draugiškas žmogus. Gali drąsiai prie jo prieiti, pakalbėti, nusifotografuoti. Ar dar yra kitas šalies aukštas pareigūnas, kuris būtų taip arti liaudies, arti paprastų žmonių? Gerbiam Seimo pirmininką, gerbiam ir jį palaikančius parlamentarus."

Skaityti komentarus (2)

Florencijos Šv. Lauryno bazilikos Italijoje klebonas monsinjoras Marco Domenico Viola (Markas Domenikas Violas) antradienį Vilniaus arkivyskupijai dovanos Šv. Kazimiero paveikslą.

Kaip pranešė Vilniaus arkivyskupija, paveikslą bus galima pamatyti Bažnytinio paveldo muziejuje nuo įteikimo šventės antradienį iki spalio 4 dienos. Vėliau paveikslas, priklausęs Violų šeimos kolekcijai, bus saugomas muziejaus saugykloje ir eksponuojamas įvairiomis progomis.

Manoma, kad Šv. Kazimieras nutapytas XVII amžiuje nežinomo Florencijos menininko.

Šv. Kazimiero atvaizdo istorijoje šis kūrinys išsiskiria psichologizmu ir dramatizmu, taip pat barokiniams karalaičio portretams nebūdingu itališku juodbruvumu, sakoma pranešime.

2018 metais Bažnytinio paveldo muziejuje rodytas XVII amžiaus Florencijos auksakalio Massimiliano Soldani Benzi (Maksimiljano Soldanio Benzio) sukurtas šv. Kazimiero relikvijorius, dabar saugomas Šv. Lauryno bazilikos archyve Florencijoje.

Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas, gyvenęs 1458 – 1484 metais, plačiai žinomas ir gerbiamas šventasis, jo žemiškieji palaikai ilsisi Vilniaus arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčioje.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta