Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti

Vidaus, Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovai ketvirtadienį tarsis dėl paramos Baltarusijos žmonėms galimybių.

Kaip BNS sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, ministerijoje rengiamame susitikime bus aptariami svarbiausi aspektai, kokią pagalbą Lietuva gali suteikti Baltarusijos piliečiams.

„Bus tariamasi, dėl supaprastintos tvarkos dėl nacionalinių vizų išdavimų, dėl vaikų iš Baltarusijos mokymosi galimybių Lietuvoje, taip pat dėl galimybių atvykti aukštos kvalifikacijos specialistams", - teigia R. Tamašunienė.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino paramos Baltarusijos žmonėms planą, kuriame numatyta skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai, 200 tūkst. eurų – Vilniuje veikiančiam baltarusiškam Europos humanitariniam universitetui, taip pat sukurti 100 stipendijų jaunuolių iš Baltarusijos studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Taip pat pritarta siūlymams supaprastinti nacionalinių vizų išdavimo tvarką Baltarusijos piliečiams čia įsteigtos įmonės kvietimu ar jei Lietuvoje jau yra vizą turintys asmens šeimos nariai. Svarstoma palengvinti ir iš Baltarusijos norinčių persikelti informacinių technologijų įmonių steigimąsi.

Pagalba Baltarusijos žmonėms skiriama šalyje daugiau nei tris savaites tebesitęsiant jėga malšinamiems protestams po to, kai rugpjūčio 9-ąją ilgametis autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka oficialiai paskelbtas laimėjęs rinkimus. Opozicija ir Vakarai rinkimus laiko suklastotais.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta