Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į kairiuosius ir dešiniuosius mūsų politikai skirstomi pagal tai, kuria ranka daugiau linkę griebti.

Komentaras

Kai buvo italijos milane:„per diena tūkstantis, buvo viskas uždaryta. Pas mus vis dar koncertus ir turizma skatina ?"

Komentuoti

Vilniuje ketvirtadienį rengiamas bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis.

Valdovų rūmuose vyksiančiame posėdyje planuoja dalyvauti per 20 abiejų šalių ministrų, taip pat abiejų vyriausybių kancleriai, o pirmininkaus ministrai pirmininkai Saulius Skvernelis ir Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).

Prieš bendrą sesiją numatomi dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos premjerų bei ministrų pokalbiai.

Kaip informavo Lietuvos Vyriausybė, susitikimuose planuojama apibendrinti šalių partnerystę, skirti dėmesio kultūrinių ryšių ir bendros istorinės atminties politikos stiprinimui, bendradarbiavimui švietimo srityje.

Sveikatos apsaugos ministrai tarsis dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių.

„Numatoma detaliai aptarti strateginių transporto ir energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir ekonominių ryšių stiprinimo kryptis, ypač susijusias su akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ plėtra ir abiejų valstybių geležinkelių įmonių bendradarbiavimu“, – teigia Vyriausybė.

Taip pat ministrai planuoja aptarti saugumo situaciją regione, bendradarbiavimo gynybos srityje vystymą, žadama akcentuoti Lenkijos ir Lietuvos atsakomybę telkiant tarptautinės bendruomenės paramą Baltarusijos žmonėms.

Planuojami pasirašyti dokumentai, įprasminantys dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą atskirose srityse.

Su M. Morawieckiu taip pat planuoja susitikti prezidentas Gitanas Nausėda. Jis su kolega ketina aptarti galimus situacijos Baltarusijoje deeskalacijos scenarijus, kalbėtis apie šalių saugumą ir gynybą, santykius su Rusija ir kitus klausimus.

Bendras vyriausybių posėdis rengiamas Ministro Pirmininko S. Skvernelio kvietimu. S. Skvernelis sako, kad Lietuva ir Lenkija kalbasi ir sutaria „absoliučiai visais dvišalių santykių ir kaimynystės politikos klausimais“.

Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaraisiais metais pastebimai atšilo, nepaisant išliekančių ginčų dėl istorijos ar tautinių mažumų padėties.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta