Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti

Pagerbiant Vytauto Didžiojo universiteto profesorių filosofą Leonidą Donskį pirmadienį Kaune rengiama tarptautinė konferencija.

Šiemet ji skirta koronaviruso pandemijai ir jos poveikiui žmogaus psichinei sveikatai.

Konferencijos organizatorių teigimu, šis poveikis nuo pat pradžių buvo iš esmės ignoruojamas – į tai gegužę atkreipė dėmesį ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius.

„Šiandien daugeliui atrodo, kad padariniai psichinei sveikatai bus kaip atskira pandemija. Žmonės su psichosocialine negalia atsidūrė sunkioje padėtyje. Be to, milijonai tų, kurių ateitis yra neužtikrinta ir kurie kenčia nuo nerimo ar minčių apie savižudybę, sukurs papildomą naštą ir taip išvargintai sveikatos apsaugai“, – teigė vienas iš renginio organizatorių, VDU profesorius Robertas van Vorenas.

Anot jo, nors dabar dauguma vengia profesionalios pagalbos, bijodami užsikrėsti, tačiau yra tikimybė, kad ilgainiui šias paslaugas teikiančios įstaigos bus perpildytos.

Konferencijos pradžioje į susirinkusiuosius kreipsis Harvardo T. H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) profesorius Shekharas Saxena (Šeharas Saksena), sveikinimo kalbą sakys  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Po konferencijos Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune vyks L. Donskio atminimui skirtas koncertas.

L. Donskis (1962– 2016) – Lietuvos filosofas, eseistas, pedagogas, visuomenės veikėjas, politikas, laidų vedėjas. Jis yra dirbęs JAV, Didžiosios Britanijos, Italijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Vengrijos universitetuose bei pažangiausių tyrimų centruose. L. Donskis yra daugiau nei 50 knygų ir per 500 straipsnių autorius.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta