Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Jei gydytojas sako, kad jums viskas tvarkoje, vadinasi, jis dirba šaukimo komisijoje.

Komentaras

Juozas:„Mano galva savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei verta būti principingesnei ir aiškiai įvardinti grėsmes rajono mastu dėl visuomenės sveikatos rizikų, plintant koronos virusui, kurio žala ir pasėkmės kenkia vvisaesme visuomenės sveikatai. Juk įstaigos veiklos funkcijose apibrėžta, kad įstaiga, išnagrinėjusi vietovėje plintančių infekcinių ligų faktorius, priima veiklos programą dėl atitinkamos vietovės ir įgyvendina prevencines priemones dėl infekcijos plitimo sustabdymo.
Ar mūsų institucijos apsiriboja tik bendraisiais priminimais dėl vyriausybės reikalavimų laikymosi ir individualių apsaugos priemonių naudojimo ir pačios jokių sprendimų nepriima?
Mano nuomone ne laikas ruoštis masinėms pramogoms, o būtina perorentuoti savivaldybės komunikaciją į visuomenės sveikatos išsaugojimą, stabdant bet kokį turizmą ( net ir į vietos prekybos centrus ribojant srautus savivaldybės OV ir mero sprendimu), viešų vietų lankymą, kur migruoja žmonių srautai. Išskyrus tiems, kurie negali išvengti dėl privalomų ir būtinų darbų atlikimo.
Tikrąją Kalėdų šventę verta sulaukti savo dvasiniame supratime, po susikaupimo advento ir mažesnėje pirkimo- pardavimo sumaištyje, net , kad ir perkant internetines prekes ar transliacijas su samdyto aktoriaus pasirodymais..."

Skaityti komentarus (4)

Lietuvoje šiuo metu yra maždaug 55 aktyvūs koronaviruso židiniai, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė.

„Kadangi pastarosiomis savaitėmis tikrai registruojami triženkliai susirgimo skaičiai, tai šiai dienai tokių aktyvių židinių, kur pirmi susirgimo atvejai prasidėjo prieš 14 dienų, turime apie 55-is. O tokių truputėlį jau prigesusių, kurie registruoti truputį anksčiau, nes reikia išlaukti 28 dienas, turime dar apie 20“, – LRT radijui antradienio rytą sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Ji pastebėjo, kad Raseinių pavyzdys parodė, jog laiku nesuvaldžius viruso, jis išplinta labai plačiai, šiuo metu nerimą kelianti situacija pastebima ir Kelmėje bei Plungėje.

Plungėje dėl koronaviruso plitimo nuo pirmadienio sustabdyti kultūros, sporto ir laisvalaikio renginiai, dalis mokinių mokysis nuotoliniu būdu, socialinėms priežiūros įstaigoms nurodyta organizuoti tik būtinąsias veiklas.

Tuo tarpu Raseiniuose šiuo metu pastebimas išaugęs žmonių aktyvumas tiriantis dėl koronaviruso, čia atlikta beveik tūkstantis tyrimų.

Pasak D. Razmuvienės, šiuo metu virusas sparčiausiai plinta tarp jaunesnio amžiaus žmonių, todėl, nors atvejų registruojama daug, žmonės serga lengvesnėmis formomis. Virusas, pasak specialistės, dažnai išplinta per įvairias laisvalaikio veiklas: būrelius, sporto klubus.

Epidemiologai ragina riboti nebūtiną veiklą arba labai griežtai laikytis saugumo reikalavimų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta