Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Jei gydytojas sako, kad jums viskas tvarkoje, vadinasi, jis dirba šaukimo komisijoje.

Komentaras

Juozas:„Mano galva savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei verta būti principingesnei ir aiškiai įvardinti grėsmes rajono mastu dėl visuomenės sveikatos rizikų, plintant koronos virusui, kurio žala ir pasėkmės kenkia vvisaesme visuomenės sveikatai. Juk įstaigos veiklos funkcijose apibrėžta, kad įstaiga, išnagrinėjusi vietovėje plintančių infekcinių ligų faktorius, priima veiklos programą dėl atitinkamos vietovės ir įgyvendina prevencines priemones dėl infekcijos plitimo sustabdymo.
Ar mūsų institucijos apsiriboja tik bendraisiais priminimais dėl vyriausybės reikalavimų laikymosi ir individualių apsaugos priemonių naudojimo ir pačios jokių sprendimų nepriima?
Mano nuomone ne laikas ruoštis masinėms pramogoms, o būtina perorentuoti savivaldybės komunikaciją į visuomenės sveikatos išsaugojimą, stabdant bet kokį turizmą ( net ir į vietos prekybos centrus ribojant srautus savivaldybės OV ir mero sprendimu), viešų vietų lankymą, kur migruoja žmonių srautai. Išskyrus tiems, kurie negali išvengti dėl privalomų ir būtinų darbų atlikimo.
Tikrąją Kalėdų šventę verta sulaukti savo dvasiniame supratime, po susikaupimo advento ir mažesnėje pirkimo- pardavimo sumaištyje, net , kad ir perkant internetines prekes ar transliacijas su samdyto aktoriaus pasirodymais..."

Skaityti komentarus (4)

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti siūlymui tobulinti indėlių draudimo sistemą, kad įmokų mokėjimo tvarka būtų tikslesnė bei į ją būtų įtraukti visi trečiųjų šalių bankų filialai.

Taip pat ketinama atsisakyti kitąmet numatyto indėlių draudimo įmokos didinimo – dėl koronaviruso sukelto ekonomikos nuosmukio ji gali tapti per didelė našta bankams ir kitoms kredito įstaigoms.

Tai numatančios Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo bei susijusių teisės aktų pataisos, kurias parengė Finansų ministerija, bus svarstomos Vyriausybės posėdyje.

Siūloma, kad trečiųjų valstybių bankų filialai turėtų lygiomis teisėmis dalyvauti Lietuvos indėlių draudimo sistemoje, jei jų šalyse indėlių apsauga nėra lygiavertė ES. Dabar Lietuva, siekdama užtikrinti lygiavertę šių filialų indėlių apsaugą, papildomai draudžia tik tą jų dalį, kurios nepadengia tų šalių sistema.

Europos Komisijos užsakymu atliktos studijos autoriai pažymi, kad Lietuvos taikomas modelis yra vienas labiausiai komplikuotų, nors praktiškai jis iki šiol nebuvo taikomas, nes trečiųjų šalių bankų filialų Lietuvoje nėra.

Draudimo įmokos dydį siūloma apskaičiuoti kas ketvirtį. Tai leistų naudoti aktualiausius duomenis. Šiuo metu yra nustatoma metinė įmoka, apskaičiuojama pagal metų pabaigos duomenis. Be to, siūloma nustatyti metinę įmokų normą procentais nuo bendros pagrindinių apdraustų indėlių sumos. Teigiama, kad tai supaprastintų įmokos apskaičiavimą.

Įmokas bankai art įmonės turėtų mokėti kartą per metus, o ne kas mėnesį, kaip yra dabar – tai, anot Finansų ministerijos, sukelia didelę administravimo naštą sistemos dalyviams.

Nuo 2021-ųjų vidurio pagal dabartinę tvarką įmoka turėtų didėti nuo 0,1 proc. iki 0,42 proc. Įvertinus prognozuojamą ekonomikos nuosmukį, siūloma palikti 0,1 proc. normą.

Lietuvoje Indėlių draudimo fondo lėšos dabar laikomos atskirose bankų sąskaitose. Atsižvelgiant į ES praktiką, siūloma leisti jas laikyti Lietuvos banko sąskaitose.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta