Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Jei gydytojas sako, kad jums viskas tvarkoje, vadinasi, jis dirba šaukimo komisijoje.

Komentaras

Juozas:„Mano galva savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei verta būti principingesnei ir aiškiai įvardinti grėsmes rajono mastu dėl visuomenės sveikatos rizikų, plintant koronos virusui, kurio žala ir pasėkmės kenkia vvisaesme visuomenės sveikatai. Juk įstaigos veiklos funkcijose apibrėžta, kad įstaiga, išnagrinėjusi vietovėje plintančių infekcinių ligų faktorius, priima veiklos programą dėl atitinkamos vietovės ir įgyvendina prevencines priemones dėl infekcijos plitimo sustabdymo.
Ar mūsų institucijos apsiriboja tik bendraisiais priminimais dėl vyriausybės reikalavimų laikymosi ir individualių apsaugos priemonių naudojimo ir pačios jokių sprendimų nepriima?
Mano nuomone ne laikas ruoštis masinėms pramogoms, o būtina perorentuoti savivaldybės komunikaciją į visuomenės sveikatos išsaugojimą, stabdant bet kokį turizmą ( net ir į vietos prekybos centrus ribojant srautus savivaldybės OV ir mero sprendimu), viešų vietų lankymą, kur migruoja žmonių srautai. Išskyrus tiems, kurie negali išvengti dėl privalomų ir būtinų darbų atlikimo.
Tikrąją Kalėdų šventę verta sulaukti savo dvasiniame supratime, po susikaupimo advento ir mažesnėje pirkimo- pardavimo sumaištyje, net , kad ir perkant internetines prekes ar transliacijas su samdyto aktoriaus pasirodymais..."

Skaityti komentarus (4)

Penktadienį prasideda Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė.

Per ją įvairių sričių specialistai, bendruomenės kviečiamos dalyvauti veiklose, didinančiose visuomenės informuotumą apie ŽIV ir hepatitus, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
 
Europoje testavimo savaitės iniciatyvos vyksta du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

ULAC stebėsenos duomenimis, pernai Lietuvoje atlikta daugiau kaip 240 tūkst. tyrimų dėl ŽIV, iš jų beveik 22 tūkst. – atrankiniai greitieji. Palyginti su 2018 metais, tokių tyrimų padaugėjo 13,8 procento.

Naujausios Jungtinių Tautų AIDS programos (UNAIDS) ataskaitos duomenimis, pasaulyje 81 proc. ŽIV užsikrėtusių asmenų žino, kad yra užsikrėtę šia infekcija. Lietuvoje šis rodiklis siekia 83 procentus.

ULAC duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 151 naujas užsikrėtimo ŽIV infekcija atvejis. Per visą šios infekcijos registravimo Lietuvoje laikotarpį (1988–2019 metais) užregistruoti 3323 ŽIV atvejai.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • rshk

    Nuoroda

    My last month paycheck was for 11000 dollars… All i did was simple online work from comfort at home for 3-4 hours/day that I got from this agency I discovered over the internet and they paid me for it 95 bucks every hour.... click here ======??...https://bit.ly/39JrDqt
    try it once no instant cash or credit card involved/

    22 valandų