Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Dušas paminklui
UAB „Anrestas“ statybininkai jau ištiesino į upės pusę pakrypusį lietuvių literatūros klasiko A,. Vienuolio – Žukausko paminklą. Dabar architekto Vytauto Gabriūno ir skulptoriaus Petro Aleksandravičiaus sukurtą skulptūrą valo ir atnaujina aukščiausios kategorijos restauratorius Kęstutis Norkūnas.

Pasak restauratoriaus K. Norkūno, nuvalyti skulptūrą nuo kažkokio lako su pigmentais ir ją atnaujinti prireiks dviejų savaičių. „Iki „dugno“ nuvalytas paminklas būtų tamsios vario spalvos, - sakė K. Norkūnas. – Šviesi ir neplėmuota spalva vėliau patamsėtų į žalumą. Tačiau ar palikti natūralią paminklo metalo spalvą, ar ją kažkuo padengti, kaip konservuoti – nuspręs komisija“.

Paminklas uždengtas polietileno plėvele. Kaip aiškino restauratorius, valymo procesui pavojingas lietus, kuris džniausia būna rūgštus ir valomą paminklą gali paveikti nenuspėjamai. Beje, skulptūra skudurėliu valoma chemikės restauratorės Elvyros Telksnienės rekomenduotu specialiu skysčiu. Darbas labai kruopštus ir atsakingas, kaip sakė restauratorius, net šepečio naudoti negalima, nes nuo jo paminklo metalas įgautų blizgesį.

Žemaitės Vytauto Didžiojo paminklus, Petro ir Povilo bažnyčios bei kitų sostinės bažnyčių skulptūras restauravusiam K. Norkūnui padeda restauratorius sūnus Vytautas.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta