Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Seimo narys Algimantas Salamakinas tikina, kad įstatymas dėl rentos nebus priimtas, jeigu tam prieštaraus bent viena Seimo frakcija arba priešiškai bus nusiteikusi tauta.
Anykščiuose viešėjęs Seimo narys, socialdemokratas Algimantas Salamakinas teigia, kad, pasibaigus Seimo kadencijai, kai kurie politikai išeina įniekur, todėl jiems būtinos socialinės garantijos. Viena iš jų be darbo likusiam parlamentarui – nuo 1000 iki 2500 Lt siekianti renta.

Pasak A. Salamakino, jau ne vienerius metus Seimo nariai užkulisiuose diskutuoja, kodėl Europos Sąjungos šalių parlamentarai gauna rentą, o mūsų šalies – ne. „Nieko baisaus, kad piliečiai šiuo klausimu aktyviai diskutuoja, dėl to dangus nesugrius, - „Anykštai“ sakė A. Salamakinas. – Kai prieš dešimt metų buvo priimtos mokslininkų, vėliau baleto šokėjų rentos, tauta tai laikė normaliu reiškiniu. Dėl signatarų rentos irgi truputį padiskutuota ir nuspręsta, kad tai normalu“.

Seimo narių, baigusių kadenciją ir nesusiradusių darbo rentos, A. Salamakino žodžiais, gali būti patvirtintos tik su viena sąlyga: jeigu tam pritars visos Seimo frakcijos ir šį siūlymą palaikys prezidentas, kuriam baigus eiti pareigas skiriama žymiai didesnė renta: namas, apsauga, automobilis ir 75 proc. prezidentinės algos dydžio renta.

„Aš Seime nuo 1992 metų jau ketvirtą kadenciją ir vis girdžiu, kad žmonės dejuoja ne tuos narius į Seimą išrinko. Renta kaip tik skatins tautą išrinkti būtent tokius parlamentarus, kurių nori rinkėjai“, - vieną iš priežasčių, kodėl Seimo nariams reikėtų mokėti rentas, nurodo seimūnas. „Kita vertus renta – tai prevencija prieš politikų korupciją. Dabar daugelis Seimo narių žino, kad pasibaigus kadencijai, jie neteks darbo ir ieško, kokiai finansinei struktūrai parsiduoti prastumiant kokį nors jiems naudingą įstatymą, kad vėliau ten būtų priimtas įdarbą. Nes jeigu dirbsi ypatingai sąžiningai (o tai būtina sąlyga politikui), tu grįši į niekur ir tai yra blogai“, - antrą priežastį nurodo A. Salamakinas, kodėl reikėtų parlamentarams skirti rentą. Ir trečia, pasak politiko, būtina vykdyti Konstitucinio teismo 2004 metų sprendimą, kuriuo buvo pažymėta, jog Seimo nariams būtina užtikrinti socialines garantijas.

Paklaustas, kodėl seimūnai turi būti išskirti iš visų bedarbių ir gauti rentą, A. Salamakinas teigė: „Siūlau visiems kandidatuoti į Seimą ir būti išrinktam, ir tada jie pamatys, koks yra Seimo nario darbas. Juk dirbdamas Seime politikas per kelias kadencijas praranda kvalifikaciją, nemato užtikrintumo pasibaigus kadencijai“, - argumentuoja A. Salamakinas.

Arvydas LINGAITIS
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta