Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Anykštėnams bibliobusą pristatė jame dirbsiantis vaikų draugas Karlsonas.
Šiandien po vidurdienio iš Anykščių viešosios bibliotekos kiemelio į miesto centrą išriedėjo švediškas modernus bibliobusas. Su juo anykštėnams, ypač vaikučiams, susipažinti padėjo storulis Karlsonas, geroji tetulė ir Pepė Ilgakojinė.

 

Šiandien po vidurdienio iš Anykščių viešosios bibliotekos kiemelio į miesto centrą išriedėjo švediškas modernus bibliobusas. Su juo anykštėnams ir ypač vaikučiams susipažinti padėjo storulis Karlsonas, geroji tetulė  ir Pepė Ilgakojinė.

 

Teisėtumą į savo namelį ant ratų storulis Karlsonas (bibliotekininkas Antanas Žvikas) parašais paprašė patvirtinti rajono merą Sigutį Obelevičių, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovę Jūratę Girnienę, bibliotekos direktorių Romą Kutką ...

Į Šilutės rajoną švediškas bibliobusas atkeliavo per organizaciją „Gelbėkit vaikus“  daugiau nei prieš metus, tačiau kadangi savivaldybė neskyrė pinigų jo išlaikymui, bibliobusas stovėjo be darbo. Pernai spalio mėnesį Anykščių ir Šilutės merai sutarė, kad bibliobusas bus perduotas Anykščiams, tačiau bibliobusą į Anykščius vairuotojas Alfonsas Visiliauskas parvairavo tik gegužės 16 – ąją.

Iš karto vairuotojui net buvę abejonių, ar įveiks užsistovėjęs 1990 m. bibliobusas atstumą iš Šilutės į Anykščius, tačiau, pasak jo, bibliobusas yra geros techninės būklės ir važiuoja gerai. Atsitiko taip, kad grįžtant sugedo bibliotekininkų „Audi 80“, ir ją į Anykščius parvilko bibliobusas. Pasak vairuotojo, automobilis nuvažiavęs 250 tūkst. kilometrų, tačiau „Volvo“ varikliui tai labai nedaug. Jame įrengtas apšildymas nuo variklio, bibliobuso elektros sistemos ir išorinio elektros tinklo, įrengtas tualetas ir net mini šaldytuvas. Į jį gali su vežimėliu patogiais įvažiuoti invalidai.

„Anykščių viešoji biblioteka bibliobuso maršrutus atidarė 1998 m. balandžio mėnesį, - sakė bibliotekos direktorius Romas Kutka. – Dabar bibliobusas aplanko 49 atokesnius rajono kaimus. Naujame bibliobuse ne tik puikios darbo sąlygos, tačiau jame tilps ir du kartus daugiau knygų. Be to, tikimės nupirkti du kompiuterius ir įrengti bibliobuse internetinį ryšį, tad kol bibliobusas stovės, kaimiečiai galės pasinaudoti ir internetu“.

 

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta