Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

V. STANKEVIČIENĖ - 6.2%
V. KVASAUSKIENĖ - 1.4%
L. JACUNSKIENĖ - 6.5%
E. ŠALTENĖ - 1.1%
L. RAGAUSKIENĖ - 15.9%
G. JANULIENĖ - 1.1%
B. PRANSKŪNIENĖ - 0.4%
A. VALAITIENĖ - 2.5%
R. JANKIENĖ - 9.1%
K. LIUTKIENĖ - 9.8%
L. SLAPŠIENĖ - 7.2%
R. BURNEIKIENĖ - 4%
R. VIRŠYLIENĖ - 5.1%
A. BARTULIENĖ - 10.1%
J. ABRAŠKEVIČIENĖ - 3.3%
R.SRAZDIENĖ - 5.8%
R. PACIŪNIENĖ - 8.3%
R. BAGOČIŪNIENĖ - 1.8%

Viso balsų: 276
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 21, 2021

Dienos anekdotas

Nuostabus laikas! Per pastarąją parą, pirmą kartą (!) istorijoje į greitąją pagalbą nesikreipė nei vienas ligonis dėl vidurių infekcijos! O juk tik pradėjome plauti rankas...

Komentaras

Ungele:„Jeigu pilvu suks reiškia Kavarcka virusus koks gali būt.Visam pasauly isgarsesma ,a turistų a turistų tada.Pinigus giminių UAB siupeliais kabins"

Komentuoti

Antradienį, sausio 30 d., sveikos gyvensenos klube „Anykščių vaivorykštė“ vyko vakaras, skirtas ... akmenims. Renginio metu buvo pristatyta daugiau kaip 30 rūšių įvairiausių akmenų.

Renginio vedėja, nuo Svėdasų kilusi Jūratė Gliaudelytė apie akmenis kalbėjo kaip apie gyvus organizmus – jie gali gydyti, netinkamai pasirinkus akmenį galima jausti skausmą, juos įkrauti ir net... „nuprausti“.

 „Anykščių vaivorykštės“ salėje susirinko apie dvidešimt žmonių, panorusių giliau susipažinti su akmenų galiomis. Susėdę ratu aplink į daugybę dubenėlių sudėliotų skirtingo dydžio, skirtingų spalvų akmenėlių renginio dalyviai gavo pirmąją užduoti – išsirinkti sau patinkantį akmenį. Į klausimus, ar man toks akmenukas tinka, J. Gliaudelytė tik šypsojosi: „Paimkit, suspauskit delnuose, pajuskit šilumą, o gal šaltį ir žinosit, norit tą akmenuką grąžinti atgal ar ne“.

Pasak J. Gliaudelytės akmenis teisingiausiai išsirenka vaikai, jie juos jaučia tarsi instinktyviai.

Yra akmenys, kurie labiau tinka moterims , kurie – vyrams.

Pavyzdžiui, moterims labai tinka nešioti papuošalus iš rožinio kvarco. Antikos legenda teigia, rožinis kvarcas buvo garbinamas kaip meilės akmuo. Graikai ir romėnai tikėjo, jog meilės dievai Amūras ir Erosas atnešė jį į žemę, kad padovanoti žmonėms meilę ir ramybę.

Rožinis kvarcas gydo širdies žaizdas, suteikia švelnumo, minkštumo, atvirumo, padeda atsipalaiduoti, atsikratyti baimių, nuotaikos kaitos, pykčio, įtampos. Jį nešiodamas žmogus išmoksta mylėti save, kad galėtų mylėti ir kitus, pasitikėti savimi, bet nebūti pasipūtusiu ir išdidžiu. Jis ypač naudingas tam, kas jaučiasi nevertas kito meilės arba tam, kuris bijo meilės, nes įsitikinęs, jog ji susijusi tik su skausmingais išgyvenimais ir stresu ir taip blokuoja meilės energijas savyje. Naudingas ir turėjusiems problemų su tėvu ir negalintiems jį pamilti.

Yra ir pakankamai stiprūs akmenys, kurie labiau tinka vyriškajai giminei. Tai – tigro arba sakalo akis. Viduramžiais tigro akis buvo naudojama kaip amuletas prieš užkeikimus, demonus, nužiūrėjimus. Arabai ir graikai tikėjo, jog ji pakelia nuotaiką, padeda koncentruoti mintis, stiprina draugystę ir saugo nuo kriminalinių nusikaltimų bei blogų draugų.

Tigro akis suteikia aiškumo ir saugumo jausmą, vidinę šilumą, pusiausvyrą, padeda priimti informaciją ir ją objektyviai įvertinti, skatina koncentraciją, norą mokytis, dėmesingumą. Puikiai padeda permainų, sunkių užduočių, egzaminų metu. Ji saugo nuo klastos, vagysčių, pavydo, pasikėsinimų, nužiūrėjimų.

Arabai nešiodavo sakalo akį, kad ji sustiprintų proto galias, indėnai - kad pažadintų budrumą ir akylumą. Sakalo akis - stiprus sergėtojas, padedantis ne tik savo šeimininkui, bet ir jo šeimai, namams. Ji saugo nuo blogų poveikių, piktą linkinčių ir pavydžių žmonių, intrigų, melo (čia reikia atminti, jog Jūsų melas irgi išryškėja). Ji padeda išsipainioti iš svetimos įtakos, užsibrėžti savo asmeninius tikslus ir jų siekti, pažinti savo silpnybes ir dirbti su jomis, įžvelgti realybę, labiau suprasti kitus, skatina toleranciją ir pasitikėjimą savimi.

Prijaukinta sakalo akis prieš nelaimę spaudžia pirštą, trukdo, kartais net prieš kelis mėnesius.

Paklausta, ką daryti, jeigu užsidėjus tam tikro akmens papuošalą, jautiesi blogai, J. Gliaudelytė sakė: „Pirmiausiai, galima pabandyti akmenį nuplauti – galbūt jis prisikaupęs visokių negerumų, bet jeigu ir tai nepadeda – tiesiog nenešiokit jo. Akmuo turi teikti stiprybę, ramybę, turi padėti subalansuoti čakras...“

Plačiau apie renginį artimiausiuose „Anykštos“ numeriuose 

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • žinot

    Nuoroda

    jei užvaliosi ar nukris ant žmogaus akmuo tai tikrai skaudes

    Prieš 3 metų