Kokio dydžio mėnesinė alga patenkintų Jūsų poreikius?

Dienos anekdotas

Chuckas Norrisas susitinka David Guetta ir klausia:
- Ką tu turėjai galvoje sakydamas: "The world is mine"?

Komentaras

vidmantas:„cia su tais ugnies kurenimais vidury miesto gali blogai baigtis , as is ramybes maciau ir norejau gaisrynikam skambinr tai gerai kad zmona supratinga ir pastarus su kaimyne mane sudurnino ,suprato kad degina baidykle."

Skaityti komentarus (1)

Anykščiuose kuo toliau, tuo labiau įsigali "bomžų kultūra". Ar pastebėjote, kad mūsų mieste daugėja purvinų,prasigėrusių, besikeikiančių ir dažniausiai dar pinigų prašinėjančių valkatų, kuriems nusispjauti į viešąją tvarką? Jie darosi vis įžūlesni,labiau matomi ir visiškai nevaldomi. Galbūt tai sunku pastebėti didžiąją laiko dalį praleidžiant kur nors darbo kabinetuose, tačiau visa tai akis bado vaikštinėjant po bet kurias viešąsias miesto erdves.


O kas kaltas, kad valkatų Anykščių mieste kolonija nuolat plečiasi? Galbūt dėl to būtų galima kaltinti šalies valdančiųjų politiką, mažus atlyginimus ir vardinti aibę kitų dalykų, tačiau, mano galva, Anykščiuose tokiems žmonėms tiesiog sudarytos idealios salygos gyventi ir dėl nieko nesukti galvos.
Būti valkata Anykščiuose nėra kažkokia katorga, nes propaguodamas tokį gyvenimo būdą gali gyventi pačiame miesto centre. Tam Anykščiuose yra daugybė tokiems žmonėms "pritaikytų" būstų. Vardiju: buvusios senosios ligoninės, nenaudojamos naujosios ligoninės pastatai...Gyvenimas čia tiesiog konkuliuoja, o dažnai prasiveržia ir pavojų aplinkiniams keliančiomis liepsnomis. Štai, gegužės mėnesį gaisras kilo buvusioje senosios Anykščių ligoninės virtuvėje. Apleistame pastate degė sukrautos šiukšlės ir čiužiniai, per namo langą ugniagesiai ištraukė dar sąmoningą vyrą. Kas vyksta už didžiojo senosios ligoninės pastato sienų, belieka tik spėlioti - išdaužyti, atviri jo langai išduoda, kad Anykščių socialinės gerovės centras bei Anykščių klebonas turi išskirtinius kaimynus.
Gyvenimas verda ir naujosios ligoninės apleistose patalpose - liepą vėlyvą vakarą čia degė šiukšlės, gaisrą skubėjo gesinti ugniagesiai.
Ne tik būstu valkatos Anykščiuose patenkinti.Jau nebemalonu darosi lankytis didžiuosiuose miesto prekybos centruose, kurių prieigose šlaistosi purvini mėlynanosiai, prašinėjantys praeivių centų bei cigarečių.
Ne kartą mieste ir pačiam teko susidurti su valkatomis, prašančiomis centų. 20 centų trūksta "ant alaus", dar velniai žino kam...Neturi duonos, eime į parduotuvę, nupirksiu, tačiau dažniausiai išgirdę tokį pasiūlymą, tokie žmonės suka nosį šalin. Iš principo tokiems kaulintojams duoti pinigų būtų tikra pragaištis - pripras, nepraeisi pro miestą. Buvo čia tokių įsisukusių ir į redakcijos peleninę, tačiau Šmigelskas ją greitai pakavojo.Ramu.
Galų gale, visi miesto centro suoliukai užsėsti mėlynanosių.Strategine vieta - Antano Baranausko aikštė šalia paminklo Laisvei. Čia, Anykščių rajono tarybos sprendimu nerūkymo zona paskelbtoje vietoje,beje, dar stebimoje ir vaizdo kameromis, ir dūmą užtraukti galima, ir iš netoliese esančio prekybos centro atsinešto buteliuko gurklio patraukti...
Kodėl apie tai rašau? Nes mane užkniso valkatos.O dar labiau nervina tai,kad mūsų mieste jie niekam neįdomus - nei policijai, nei valdininkams, o tie, kurie tokiais žmonėmis galėtų pasirūpinti, kalba "vėjus".
Štai prieš porą metų šia tema kalbėjausi su buvusiu mero patarėju, Anykščių socialinės gerovės centro įkūrėju Donaldu Vaičiūnu. Tuomet įtakingas valdininkas, kurio rankose buvo visi įrankiai spręsti valkatų problemą Anykščiuose kalbėjo,  kad žmonėms, atsidūrusiems krizinėje situacijoje išeitis yra jei tik pats žmogus nori spręsti problemą, tačiau jei nenori, vienkartinis problemos sprendimas dažniausiai nėra išeitis.
„Todėl šioje situacijoje galima atskirti dvi benamių kategorijas, tai benamiai kurių gyvenimo būdas yra neturėti pastovios gyvenamosios vietos arba benamiai, kurie atsidūrė krizinėje situacijoje atsitikus nelaimei, pvz. sudegė namas, butas, dėl skolų iškeldintas iš savo būsto, darbo netektis ar kitos problemos. Tačiau vienu ar kitu atveju, Anykščiuose gauti pagalbą atsidūrus gatvėje yra galimybė“, -  tuomet „Anykštai“ sakė D.Vaičiūnas.
D.Vaičiūnas sakė, kad benamiais turėtų rūpintis nevyriausybinės organizacijos.
„Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės socialinės įstaigos tiesiogiai neteikia benamių apgyvendinimo paslaugų, kadangi manoma, jog šią paslaugų kryptį gali ir toliau plėtoti nevyriausybinės organizacijos“, - sakė D.Vaičiūnas.
Na ir kas pert tuos metus pasikeitė? Ogi - nieko!
Šiandien ir vėl mačiau "desniuką" minantį, nuo ryto jau gerokai apsvaigusį dar vieną "veikėją" - Džekį Čaną ( jūs, be abejo, žinote apie ką aš čia). Europos stulpų lipimo čempionas, įkyrus įvairių įstaigų lankytojas...Sutiktas gatvėje vis moja ranka, kad nori duoti interviu apie Anykščių gyvenimą. Gyrėsi, kad ves laidą per "Nykščių" radiją...
Žinau, niekas čia nieko neišspręs. Mažai kas nori su tokiais žmonėmis prasidėti. Lengviausia - užmerkti akis, duoti keletą centų, cigaretę ir paprašyti bent kuriam laikui atstoti...

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nuotrauka

  Nuoroda

  Savivaldybes "grietinėlės" atspindys veidrodyje :-)

  Prieš 6 mėnesių
 • Stai

  Nuoroda

  Ir turizmo vystymo pasekmes islenda. Teisingai daro Anyksciu valdininkija, nereikalingos zmonems normaliom salygom darbo vietos, atvaziuos turistai ir padalins ismaldos.

  Prieš 6 mėnesių
 • samhainas

  Nuoroda

  Perskaitęs šitą jovalą, iš pradžių pamaniau, jog čia bus kokio prašalaičio nepasitenkinimo gaidelės išlietos atsiunčiant laišką redakcijai ar kažkas panašaus, bet kas gi pasirašo gale šito purvo? O gi pats Robertas Aleksiejūnas, REGIONINIO NAUJIENŲ PORTALO REDAKTORIUS ir galima sakyt šituo tekstu, pasišaipė pats iš savęs.
  Visų pirma, Robertuk, gal pradėkim nuo elementarių lietuvių kalbos pagrindų. ''Bomžas'' yra nevartotina svetimybė, todėl net penktokėlis rašydamas 150 žodžių rašinėlį kaip praleido savo vasarą, gautų pylos už šitą žodį. Galimėtų belstis į moralines vertybes ar šiokią tokią pagarbą kitam žmogui, koks jis bebūtų, bet matau neverta, nes toks dalykas pas gerb.redaktorių neegzistuoja, jei viešoje erdvėje, orientuotoje į skaitytoja pašaipiai drebia: BOMŽŲ KULTŪRA. Atvirkščiai - kelia pasišlykštėjimą. Tokius žmones, gerbiamasis, matyt reikia. Ne jų gėdytis, ne jais šlykštėtis ir ne ant jų pykt, o matyt, ko tamsta taip nenori. Kažkaip sunkiai norisi tikėti, jog tie benamiai taip įkyriai prašinėja centų, o pasiūlius duonos kąsnį - atsisako. Iš patirties galiu pasakyt, kad centų prašinėja tie, kurie namus turi, kurie gauna kažkokias soc.išmokas, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradėję girtauti nebegali sustoti ir juos taip traukia tas suoliukas prie statulos laisvėi. Būna, paprašo centų, bet ne tie, kurie čia juodinami, o tie keli, kurie kaip ir minėjau, turintys namus, kąsnį burnoj, bet be ''velnio lašų'' nė pro kur. Tad dabar gaunasi tokia makalynė šitame tekste, gal geriau reikėjo pasirinkt vieną soc.grupę ir apie ją rašyti, o ne suplakti dvi? Alkoholizmu sergantys žmonės ir žmonės kurie neturi namų yra dviejų skirtingų tipų žmonės, o tu čia paimei ir visus sulyginęs drėbtelėjai ant visų savo tulžies, nes mat tamstai kelia diskomfortą bėdų užklupti žmonės. Šiukšles ligoninės apleistuose blokuose degina ne benamiai, o tėvų neprižiūrimi ir veiklos sau nerandantys paaugliukai. Apeik ir pasižiūrėk, kiek tokiuose pastatuose yra saulėgražų pakelių, sidro ir pripaišytų sienų su inicialais, gal bus aiškiau. Ne kartą teko matyti vaikigalių grupeles ten vakarojančias, bet Robertėlis, kadangi užsiciklinęs ant kitos kategorijos žmonių, jis drebia toliau:
  ''Mane užkniso valkatos''
  Šį aristokratą baisia užrūstino viešai matomi žmonės be pastovios gyvenamosios vietos ir tie žmonės, kurie turi gyvenamąją vietą, tačiau dažnai laiką leidžia viešosiose erdvėse.. ir tų žmonių nelaimėi jie ''užsirauna'' ant Robertėlio... Didžio postringautojo, kuris nori Anykščių, sudarytų vien iš tokių inteligentiškų žmonių kaip jis pats. O ką žmogau tu darai, kad tokių žmonių nebūtų? Įdomu, kaip tamsta įsivaizduoji, ką reikia daryti kad jų nebūtų ir nesimaišytų tau po kojomis? Kažkur ištemt, sugrūst, uždaryt? Keist įstatymus ir už tai, kad žmogus neturi namų dėt baudas? Būk malonus, nemalk liežuviu skambių ditirambų viešose erdvėse ir imkis realių veiksmu, nelauk kol kažkas už tave viską padarys. Pilietines teises turi? Turi. O pareigas? Mažiausia ką gali padaryt, tai nedrabstyt purvais žmonių, kuriuos nuskriaudė gyvenimas dėl vienokių ar kitokių priežasčiu. Būtų išties įdomu sužinot, prie kiek iš tų tavo įvardintų ''bomžų'' esi prisėdęs ir paklausęs: Kodėl tu be stogo virš galvos?
  Kažkaip atrodo kad žiūri tu čia į visus pro tokį tipinį visuomenėj nusistovėjusį kaleidoskopą, ir jeigu žmogus serga alkoholizmu, užima tavo brangiuosius suoliukus ar tiesiog stovi prie parduotuvės - jis prilyginamas tam nepageidajamųjų žmonių sluoksniui, kurie turbūt tokiais patapo savo noru, iš per gero gyvenimo. Ne kartą einant į prekybos centrą, pamačius vieną žmogų teko krapštt kišenes ir ieškot centų, bet dažniausiai išgirsdavau: Ne, geriau paimk kokios ''šlapenkės'' arba konservų. Tokie žmonės žinok ne tik cigaretėm ar lašiukais gyvi. Jie valgyt irgi nori. Nors aišku, kažkam taip neatrodo. Nupirk pavalgyt, nupirk tu tos duonos ir dešriotės šliosą, atsisakys? O bandei? Abejotina..
  Kalbant apie tokio gyvenimo būdo žmones, kuriem tiesiog išeit iš namų ir plavinėt miesto erdvėse yra natūralu, tai juos sėkmingai turėtų fiskuoti atsakingos už viešąją tvarką institucijos, tarkim....policija? :)) Ar jie daro kažkokį pažeidimą tiesiog vaikščiodami po miestą, sedėdami ant suoliukų, rodydamiesi viešuose renginiuose? Labai įdomu, kodėl gi tada šitie žmonės nusipelnė šitų Robertėlio satyrišku pašaipų. Nepritampantys žmonės trukdo? Jeigu taip, tada galima daryt prielaidą kad turėtų trukdyti kas antras sutiktas. Vis gi žmonės jie kaip žmonės. Gyvena savo gyvenimus, kad ir kokie jie bebūtų. Su nuotykiais, be nuotykiu. Pakilimais ir dar didesniais nuosmukiais. Gal nebereikia jų dar ir papildomai smukdyti? Mindyti? Gerai jau.. pasirodėi kad tamsta kitoks, kiti komentatoriai irgi pasirodė kad toliau savo ''bliūdo'' akys nesiverčia. Tai gal užuot postringavęs čia viešai savo papuvusio mąstymo satyrėles, eik ir nupirk tos duonos. Žinai, kiek jau galėjai pripirkt, kol rašei šitokį tekstą?
  Ir galiausiai, kalbant apie benamius, nes matau reikia Robertėliui padėt atskirt dvi žmonių gupes, kurias jis čia suplakė į vieną jovalą tekste, kitaip sakant - blogai atskyrė. Dažniausiai tokių žmonių būvis ir priklauso nuo visuomenės požiūrio. Ar pastebėjai, kad pavartojau žodį ''visuomenė''? Jeigu taip, tai super! Tu irgi visuomenės dalis. Čia tik tarp kitko, jeigu nesusimastei. Kuo daugiau žmonių bus su tokiu požiūriu kaip tavo - tuo daugiau tokių žmonių tu matysi ir paskutinius plaukus nusirausi iš savo didžios galvos, nes jie tave užknis dar ne taip. Jie irgi gyvena savo gyvenimą. Daro savo rutiną. Dažniausiai praeina pro viešus renginius, kapstosi šiukšlių dežėse, renkasi tarą, priduoda, o vėliau - uliavoja, kąsnį nusipirkę nuveja badą, ar dar ką daro - tegu! Gudrūs! Aš daryčiau lygiai taip pat. Vaidenčiaus palei nosį tokiem pasipūtusiem inteligentam kaip tu. Duočiau tiek peno, kad per dieną galėtum po penkis tokius tekstus parašyt!
  Tokiem žmonėm reikia ir aplinkinių pagalbos, nes jie patys sau padėt tiesiog nebegali, nes sukasi kaip voveriukai užburtam rate, o stogo virš galvos tai nori. Kąsnio burnoj irgi norisi. Teko susipažint su absurdiškais socialinės rupybos įstatais, kurie rodos turėtų padėt žmogui, o ne jį dabaigt. Realus pavyzdys, kai žmogus pagalbą priemė, bet atsimušė į kiaurų įstatymų sienelė ir žmogus norintis turėti stogą virš galvos, gali stot į eilę ir jo dar ilgai nesulaukt. Ir apskritai - gali jo visai nesulaukt. Nežinočiau ir pats ką gi tokiu atveju daryti, tik kaip sedėt ant suoliuko ir laukt kas neišviangama. Bet ką jau čia, juk redaktorius įsitikinęs, kad Anykščiuose būt benamiu nėra jokia katorga, mat susidarė neišdildomą ispūdį iš žmonių, kurie jam kliūna. Pašaltum rūrą, Robertuk, prie -10.. užtektų tau ir tiek, kokiam ligoninės pastate, kiaurai pučiant vėjui su tuščiu skranduku, kažin ar dar rašytum tokius briedus. Nu bet aišku, sotus alkano dažniausiai neužjaučia, tai nesistebiu tokiu kliurksėjimu šitoj tavo rašliavoj.
  Kriu kriu Robertėli, negražu. Labai negražu būnant visuomenės žinios skleidėju barstyt tokius 15 metų pacaniuko lygio tekstukus, neįsigilinant į viską nuodugniau ir postringaujant vienašališką ir daugiau ar mažiau stereotipų pilną rašliavonę. Geresnį tekstą parašytum tiesiog užkalbinęs likimo nuskriaustą, jei jau taip stygius straipsnių, užuot visus juos pašiepęs. Palinkėčiau mažiau bambėt ir daugiau daryt, nes kaip ir sakiau, užlips ant galvos visi džekičanai tau tuoj, reikės ratais vaikščiot savo krypuojančiu žąsiuko žingsneliu iki stoties laukt autobuso, kad tik pro centrą nebeit.
  P.S žąsiukas ne įžeidimas, vartotinas žodis lietuvių kalboje, gyvūnas. Gink Dieve dar susireikšminsi, kas mtau tau labai patinka.
  Linkiu geriau niekad netapt tuo ''bomžu'' apie kuriuos kalbi. Nors iš tikro tik tada ir suprastum savo šitokią graudžią čia išlietą elegiją, matant visus tuos žmones.
  Krypuok darban per pėščiųjų tiltą, tik atsargiai, ten tyko dar vienas tave taip užkniantis ŽMOGUS, dar suvalgys. :))))))))

  Prieš 6 mėnesių
 • jovalas

  atsakymas į: samhainas Nuoroda

  Ne mažesnis jovalas ir, tamsta samhainai, jūsų raštliavoje. O kiek straipsnio autoriaus adresu asmens niekinimo ir patyčių viešoje socialinėje erdvėje. Įžvelgiu elementarios kultūros stoką. Jūs, gal asmenines sąskaitas suvedinėjat? Tam galit pasirinkti kitą būdą.

  Prieš 6 mėnesių
 • Nestebina

  atsakymas į: samhainas Nuoroda

  Tai rajoną valdžiusių ančiukų 'darbo'vaisiai

  Prieš 6 mėnesių
 • Jurachas

  Nuoroda

  Robertėliau, tu gal dar pasiūlyk Donaldui bomžus išgaudyt?

  Prieš 6 mėnesių
 • Chmmm

  Nuoroda

  Galvoju, ką valdžia gali padaryti su bomžais?Jeigu žmogus pasirinko tokį gyvenimo būdą, ką tu jam gali padaryti. Už viešąją tvarką gali bausti policija, bet ir tai, kas iš to, jie gi neturi pinigų baudai sumokėti...

  Prieš 6 mėnesių
 • Benamis

  atsakymas į: Chmmm Nuoroda

  Reikia mažiau galvoti, o imti ir padaryti tai kas milijonų nekainuoja, bet pagerina bendrą socialinės aplinkos ir joje esančios visuomenės padėtį.

  Prieš 6 mėnesių
 • Albinas

  Nuoroda

  Tikras bomzas pasakytų ;
  Nebūk vergas būk bomzas

  Prieš 6 mėnesių
 • Padėkite!

  Nuoroda

  Po savaitgalių perkrauti šiukšlių konteineriai,natūralu, kad dauginasi valkatos ir bomžai mieste! Liūdna,bet toks Anykščių įvaizdis. Nesijaučia, kad būtų taikomas koks socialinis projektas, padėti šiems žmonėms. Privalėtų, domėtis tokių žmonių gyvenimų Anykščių policija, tai būtų prevencija sumažinti gaisrų, vagysčių, viešuosios tvarkos pažeidimų ir t.t.atvejų. Juk labdaros valgykloje galėtų tokie žmonės bent kartą minimaliai per dieną pavalgyti, o ne kaulyti prie parduotovių centų...Yra daug ir įvairių būdų šiems žmonėms integruotis į bendruomenės gyvenimč, keista, kad niekas nieko nedaro, o tik verkšlena....

  Prieš 6 mėnesių
Įkelti daugiau