Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

Skambina draugas draugui ir sako:
- Klausyk, mes vakar degtinę gėrėm?
- Gėrėm.
- O alų gėrėm?
- Gėrėm.
- O raketinį kurą gėrėm?
- Na, gėrėm.
- Tu šiandien tualete buvai?
- Ne, nebuvau.
- Neik, Jonai, aš iš Japonijos skambinu...

Komentaras

kaimynas:„Kalbant apie maisto produktų kokybę, reikia pasakyti kad didžiausias kontrolierius- tai pirkėjas. Vertinant, kad mažose parduotuvėse dėl įvairių priežasčių pirkėjų skaičius labai nedidelis, būtų per didelė prabanga tyčia siūlyti iš galiojimo laiko ar kitokias nekokybiškas prekes. Kiek man žinoma, klaidų pasitaiko visur- didelėse parduotuvėse netgi daug dažniau, negu mažose."

Komentuoti
Kalbų alėjoje Vyskupo skvere anykštėnus ir miesto svečius sveikina užrašas čekų kalba „Dobrý den“. Primename, kad čekišką pasisveikinimo plytelę 2015-aisiais atidengė Anykščiuose viešėjęs tuometinis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazánek. Naujasis ambasadorius Vit Korselt aplankys Kalbų alėją, kurioje yra pasisveikinimas ir čekų kalba.

Rugsėjo 18 dieną Anykščiuose lankysis Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt.


Ambasadorius lankysis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, kur prie Antano Baranausko klėtelės bus pristatomas poemos „Anykščių šilelis“ vertimas į čekų kalbą. Viešnagę svečiai tęs Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje. Čia įsikūrusiame Siauruko muziejuje eksponuojamas vienas iš Anykščių čekiškųjų akcentų – 1949 m. „Škodos“ gamykloje Pilzene pagamintas garvežys.
Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatymas. O. Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi Čekijos visuomeninėje veikloje. Paroda skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios O. Havlovos ir jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.
Ambasadorius taip pat  lankysis Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre, Anykščių menų inkubatoriuje, Medžių lajų tako komplekse.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta