Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Kalbų alėjoje Vyskupo skvere anykštėnus ir miesto svečius sveikina užrašas čekų kalba „Dobrý den“. Primename, kad čekišką pasisveikinimo plytelę 2015-aisiais atidengė Anykščiuose viešėjęs tuometinis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazánek. Naujasis ambasadorius Vit Korselt aplankys Kalbų alėją, kurioje yra pasisveikinimas ir čekų kalba.

Rugsėjo 18 dieną Anykščiuose lankysis Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt.


Ambasadorius lankysis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, kur prie Antano Baranausko klėtelės bus pristatomas poemos „Anykščių šilelis“ vertimas į čekų kalbą. Viešnagę svečiai tęs Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje. Čia įsikūrusiame Siauruko muziejuje eksponuojamas vienas iš Anykščių čekiškųjų akcentų – 1949 m. „Škodos“ gamykloje Pilzene pagamintas garvežys.
Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatymas. O. Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi Čekijos visuomeninėje veikloje. Paroda skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios O. Havlovos ir jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.
Ambasadorius taip pat  lankysis Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre, Anykščių menų inkubatoriuje, Medžių lajų tako komplekse.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta