Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Iš direktoriaus kabineto darbininkai išneša didelę sofą... Sekretorė tuoj puola aiškintis su direktoriumi:
- Jūs ką? Mane atleidžiate?

Komentaras

Nuomonė:„Suprantama, kad nevalia skelbti žmonių pavardžių. Tai svarbu dėl duomenų apsaugos. Tačiau, jei dėl tos pačios duomenų apsaugos, nežinodami pavardžių kaimynai užsikrės nuo kaimyno, o ypač senyvo amžiaus žmonės, kuriems gali viskas baigtis mirtimi. Jei nors koks komentatorius žino, kas tie, kurie nesilaiko karantino arba kitaip nedrausmingi šiuo Lietuvai ir visam pasauliui sunkiu metu, bent aprašykite kiek įmanoma tiksliau tą pilietį, kuris gali nužudyti kitą. Čia pilietiškumas, čia jau viešas interesas, čia jau konstitucija."

Komentuoti

Šiandien, penktadienį, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose buvo tęsiamas buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Penktadienio posėdyje netruko emocijų. Anykščių eksmero gynėjas advokatas Giedrius Danėlis kalbėjo, kad Lietuva tampa saugumietiška valstybe, pasak jo, K.Tubio byla gali sulaukti ir tarptautinio dėmesio.

 

 

Šiuos jo teiginius išprovokavo prokurorės užklausa Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Jau ankstesniame teismo posėdyje buvo priimtas sprendimas liudininku kviesti STT pareigūną Mindaugą Ražauską. Besiginančios šalies prašymu, tikėtasi pareigūno paaiškinimo, kodėl tam tikrose vietose baigiasi K.Tubio kabineto filmavimo įrašai, o viena 2018-ųjų metų spalio mėnesio diena apskritai nėra „sufilmuota“. Kaltinimą K.Tubiui palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė pati šiuos klausimus uždavė STT Panevėžio valdybai ir teismui perskaitė STT pareigūnų paaiškinimą, kad K.Tubio darbo kabinetas buvo filmuojamas tik nuo 7 valandos ryto iki 17 valandos vakaro ir tik darbo dienomis, pasibaigus darbo dienai STT aparatūra išsijungdavo. O viena diena, spalio 18-oji , apskritai „nesufilmuota“, nes pagal STT atsakymą prokurorei „nebuvo tokios galimybės“.

Prokurorė, perskaičiusi STT raštą, prašė teismo nekviesti STT pareigūno liudininku, nes jis „nieko daugiau nepasakys, nes tai yra paslaptys“. Prokurorės D.Markauskienės perskaitytą STT raštą K.Tubio gynėjai advokatai G.Danėlis ir Arūnas Petrauskas vadino spaudimu teismui. „Prokurorės bandymas pažyma uždengti prašymą - man sunkiai priimtinas“ - teisme kalbėjo A.Petrauskas. Abu gynėjai dėstė, kad jie STT pareigūnui turės ir daugiau klausimų, kurių dabar neatskleis, kad prokurorė negalėtų „paruošti“ STT pareigūno.  

Baigiantis teismo posėdžiui prokurorė D.Markauskienė paprašė posėdžio įrašo, o bylą nagrinėjanti teisėja Monika Benetė advokatams, jeigu jie nepasitiki teisėja, pasiūlė pradėti teisėjos nušalinimo procedūras.

Visgi, kaip ir buvo planuota, STT pareigūnas M.Ražauskas ateinantį penktadienį, sausio 24-ąją, bus apklaustas Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose. Tačiau, sausio 24-osios posėdis, teisėjos M.Benetės sprendimu, bus uždaras, žurnalistai jame dalyvauti negalės, tai visuomenė apie tai, kas vyko teisme, nesužinos.

Sausio 24-ąją į teismą liudininku kviečiamas ir advokatas Justas Vilys. Šio advokato kontora turi teisinių paslaugų sutartį su Anykščių rajono savivaldybe. J.Vilys K.Tubio sulaikymo dieną, 2019 metų sausio 28-ąją, bendravo su Rimvydu Kugiu. Minimas anykštėnas per ikiteisminį tyrimą taip pat turėjo įtariamojo statusą.  

K.Tubis teismo prašė bent jau J.Vilio apklausą atlikti viešame posėdyje, tačiau teisėja nusprendė advokatą, kaip ir STT pareigūną, apklausti negirdint žurnalistams.  

Apie tai, ką sausio 17-osios Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų posėdyje liudijo UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, savivaldybės administracijos teisininkė Sigita Mačytė-Šulskienė, buvęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas bei buvęs Anykščių rajono tarybos narys Donatas Tuska –  „Anykštoje“.

Priminsime, kad buvęs Anykščių rajono meras K.Tubis STT pareigūnų buvo sulaikytas 2019 metų sausio 28-ąją. Jam pareikšti įtarimai prekiavus poveikiu pagal tris epizodus. Jis kaltinamas kyšio ėmimu, siekiant sudaryti išskirtines sąlygas įsigyjant žemės sklypą (vadinamasis Rimvydo Kugio epizodas) bei pažadu išasfaltuoti keliuką į įmonės teritoriją Antrųjų Kurklių kaime (VLI Timber epizodas). Pagal trečiąjį - Arvydo Pajuodžio epizodą - K.Tubis kaltinamas nematerialaus kyšio ėmimu.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • R.V.

  Nuoroda

  Apie tokią korupciją turėtų parodyti net per Panoramą. Įrašymo įranga gali dirbti tik darbo laiku. Kas tas, kuri pasirašė sankcijas? Tauta turi žinoti savo "herojus".

  Prieš 2 mėnesių
 • Pikta už Lietuvą

  Nuoroda

  Pasirodo ne visos kiaulės lygios Lietuvoje. Kodėl Tubio kabinete stebėjimo įrangai gauta sankcija tik darbo laiku? Ar kitiem merams irgi tik darbo laiku? Nemanau. Korupcija visur.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ona Marija nekalto prasidėjimo dukra

  atsakymas į: Pikta už Lietuvą Nuoroda

  Gerai, kad Linas Bitvinskas apie tokią nelygybę pranešė savo redaguojamoje žiniasklaidos priemonėje. Vidmantas Šmigelskas apie tai net nerašė.

  Prieš 2 mėnesių
 • as

  Nuoroda

  Pritariu M.Fergizienei.Labai teisingai parasyta,o K.Tubiui linkime laimeti byla.

  Prieš 2 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: as Nuoroda

  Prieš ką laimėti bylą? Prieš Lietuvą? Prieš teisingumą?

  Prieš 2 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  ......DURNIU LAIVAS TA LIETUVA....

  Prieš 2 mėnesių
 • ULBA FERGIZIENEI

  Nuoroda

  Tikra milicininke bet kokiomis salygomis gins milicininka Tubi.O milicininkas Tubis arba buvo negudrus,arba labai pasitikejo savimi.Juk nesunku tureti prietaisa kuris nustato pasiklausimo- filmavimo aparatura.

  Prieš 2 mėnesių
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Toje įstorijoje labiausiai turi drebėti tas arba tie, kurie talkininkavo mero kabinete įrengiant filmavimo kamerą. Kas turėjo daugiausia naudos, kad K.Tubis nebuvo išrinktas meru.Kažkas turėjo atrakinti kabinetą, kai niekas nemato. Aišku, kad už tai bguvo sumokėta. Nepavydžiu jam, iš tos įtampos jis gerokai pagadins sveikatą. Tikriausiai iki teismo galo paaiškės to niekšo pavardė. Pats
  K.Tubis galės prisiteisti solidžią sumą už jo pažeistas teises.

  Prieš 2 mėnesių
 • MMMMMMMMMMM

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Marijona, drebėti turi Tubis, jeigu pažeidė įstatymus. Kamera buvo įrengta teismo sprendimu, taigi, turint įtarimus, įrodymus. Drebėti turėtumėte tamsta, gindama įtariamą nežinia dėl ko

  Prieš 2 mėnesių
 • Chi chi

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  O tai kas pakišo Sigučiui kiaulę su prostitutėmis? Ar smagu jam buvo raudonuoti prieš televizijos kameras, kai paprašė atpažinti jas pakviestas į laidą, aaaaaaaaaaa? Jūs galvojat nepakenkė jam? Dabar Kęstas tegul paraudonuoja

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau