Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Iš direktoriaus kabineto darbininkai išneša didelę sofą... Sekretorė tuoj puola aiškintis su direktoriumi:
- Jūs ką? Mane atleidžiate?

Komentaras

Nuomonė:„Suprantama, kad nevalia skelbti žmonių pavardžių. Tai svarbu dėl duomenų apsaugos. Tačiau, jei dėl tos pačios duomenų apsaugos, nežinodami pavardžių kaimynai užsikrės nuo kaimyno, o ypač senyvo amžiaus žmonės, kuriems gali viskas baigtis mirtimi. Jei nors koks komentatorius žino, kas tie, kurie nesilaiko karantino arba kitaip nedrausmingi šiuo Lietuvai ir visam pasauliui sunkiu metu, bent aprašykite kiek įmanoma tiksliau tą pilietį, kuris gali nužudyti kitą. Čia pilietiškumas, čia jau viešas interesas, čia jau konstitucija."

Skaityti komentarus (1)

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF) UAB „Atvirai“ žiniasklaidos priemonėms neskyrė finansavimo 2020-iesiems metams. Fondui UAB „Atvirai“ pateikė 4 projektus, tačiau nei vienas iš jų net nebuvo vertinamas, nes šios bendrovės leidžiamas laikraštis „Šilelis“ pričiuptas melavęs tiražą.

 

 Kalbės tik po darbo...

 SRTRF iš viso nevertino 12 projektų. „Įstatymų nustatyta tvarka dalis viešosios informacijos rengėjų teiktų projektų (iš viso 12 projektų) nedalyvavo konkurse, nes buvo arba pripažinti padarę rimtą profesinį pažeidimą, arba juose buvo pateikta klaidinga informacija apie viešosios informacijos rengėją ir/ar jo leidžiamų visuomenės informavimo priemonių tiražus“ – skelbia SRTRF.

Apie SRTRF sprendimą, neskirti UAB „Atvirai“ finansavimo, nuomonės paklausėme bendrovės direktorių Liną Bitvinską. „Susitinkame penktadienį, po darbo, ir pakalbėsime. Anksčiau aš negaliu“ – „Anykštos“ žurnalistui trečiadienio rytą atsakė L.Bitvinskas. „Anykštos“ redakcijoje korektoriumi dirbęs L.Bitvinskas puikiai žino, kad šeštadienio „Anykštos“ numeris į spaustuvę išsiunčiamas penktadienį, apie 17 valandą.

Bus skirta bauda

 Dėl melagingo laikraščio „Šilelis“ tiražo jo leidėjams bus skirta ir bauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso 135 straipsnio 3 ir 5 dalis. Administracinių nusižengimų protokolą turi teisę surašyti Kultūros ministerijos atstovas.

Priminsime, jog Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Visuomenės informavimo ir autorių teisių politikos grupė, atlikusi laikraščio „Šilelis“ tiražo patikrinimą, nustatė, kad „pateiktos sąskaitos-faktūros rodo, kad laikraštis tikrinimo periodu buvo spausdinamas 1000 egz. tiražu. Taigi, laikraščio metrikoje nurodyti ir Kultūros ministerijai deklaruoti duomenys apie tiražą neatitinka tikrovės“. „Šilelis“ iki Kultūros ministerijos jų leidinio tiražo patikrinimo pradžios deklaravo 3000 egz. tiražą, o prasidėjus patikrinimui sumažino iki 1400 egz. Po Naujųjų metų „Šilelis“ metrikoje rašo 1200 egz. tiražą.

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Visuomenės informavimo ir autorių teisių politikos grupės vadovas Deivydas Velkas „Anykštai“ sakė, jog kol kas „Šilelio“ leidėjams bauda nėra skirta, nes dar vyksta procedūriniai dalykai. Tačiau, regis, neabejojama, kad bauda bus skirta.

Skundžiasi, kad nėra kalbinamas

 Visuomenės informavimo etikos komisija dėl „Anykštos“ leidinių publikacijų sulaukė trijų L.Bitvinsko skundų. Viename iš skundų L.Bitvinskas aiškino, kad „Anykšta“ iškraipė faktus rašydama apie „Šilelio“ darbuotojų išsilavinimą ir profesionalumą. Skunde jis nurodė pats esąs Lietuvos žurnalistų sąjungos nariu.

Visuomenės informavimo etikos komisijai susirinkus į posėdį viena jos narių pranešė, kad L.Bitvinskas net pačiame skunde meluoja – iš Lietuvos žurnalistų sąjungos jis buvo pašalintas bene prieš dešimt metų.

Kitų dviejų L.Bitvinsko skundų esmė, jog „Anykšta“ rašydama tekstus apie „Šilelį“, neklausia kritikuojamos pusės, t.y. „Šilelio“ atstovų nuomonės.

Kaip jau minėjau, šį kartą L.Bitvinskas, išgirdęs „Anykštos“ klausimą, pasiūlė susitikti penktadienį po darbo. „Ačiū ne. Viso gero. Jūs labai malonus“ - į „Anykštos“ klausimą apie tiražą klastojantį „Šilelį“ prieš Naujuosius metus atsakę L.Bitvinskas.

Visuomenės informavimo etikos komisijai žmogus skundžiasi, kad „Anykšta“ neklausia jo nuomonės, o kai nuomonės paklausiame – nešneka.

 Meluoti patinka, bet melagiais būti nenori...

 Viename iš savo skundų Visuomenės informavimo etikos komisijai L.Bitvinskas pateikė štai tokią „Anykštos“ citatą. „Tiesa, L.Bitvinskas savo skaitytojams neatskleidė, kokia esminė jo nepasitenkinimo priežastis, kuri labai banali – kaip išsikapanoti iš savo paties melo. Laikraščio „Šilelis“ metrikoje rašomas melagingas 3000 tiražas. „Šilelio“ tiražas padidintas keliais kartais ir jis neva lenkiąs „Anykštą“.

Kol šis „Šilelio“ redaktoriaus skundas sulaukė nagrinėjimo eilės, Lietuvos Kultūros ministerija jau buvo pateikusi šio laikraščio tiražo patikrinimo išvadą. Iš kurios akivaizdžiai matyti, kad mundurą išsibalinti bandantys melagiai yra melagiai.

Visuomenės informavimo etikos komisija baigė dviejų L.Bitvinsko skundų nagrinėjimą ir „Anykštai“ pateikė atsakymą. „Informuojame, jog Visuomenės informavimo etikos komisija 2020-01-14 posėdyje išnagrinėjo UAB „Atvirai“ skundus dėl Vidmanto Šmigelsko publikacijos „Apie „Šilelio“ tiražą“ (anyksta.lt, 2019-07-19; „Anykšta“, 2019-07-20) ir publikacijos „Savivaldybė pirks melavimo paslaugą?“ („Anykšta“, 2019-08-13; anyksta.lt, 2019-09-11) ir nusprendė, jog visuomenės informavimo etikos nuostatos ginčo publikacijose pažeistos nebuvo“ – „Anykštai“ pranešė Visuomenės informavimo etikos komisija.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Jonas

  Nuoroda

  Atėjo laikas žiniasklaidai apsivalyti. Nešvariam verslui neturi būti vietos visuomenėje.

  Prieš 2 mėnesių
 • Trinidada

  Nuoroda

  Jūs pabandykit suprasti Donaldą ir kai kuriais atvejais jo elgesį pateisinti. Jis prarado viską: Žmoną, Partiją, Tarnybą. Įdomu, kaip Jūs būtumėt elgęsi Jo vietoje?

  Prieš 2 mėnesių
 • Asd

  Nuoroda

  Apie tai rašydama Anykšta atrodo labai kvailai.

  Prieš 2 mėnesių
 • Red.

  Nuoroda

  "Juozas" slapyvardžiu parašė Vaičiūnas

  Prieš 2 mėnesių
 • Chi chi

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Donaldas ne durnas, jis labai geras žmogus. Labai geras. Jeigu jis būtų moterimi, nuolat vaikščiotų nėščias.

  Prieš 2 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Protingai rašo, verta susimąstyti.
  Juozas# & Ankščiai#

  Prieš 2 mėnesių
 • Nilka

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Donce sunkiai išgyvena darbo savivaldybėje grabnyčias. Gal pasėdėti pirmame aukšte koridoriuje, kur Gurskas sėdėdavo, niekas jam nedraus...

  Prieš 2 mėnesių
 • Nuoroda

  o kas nemeluoja

  Prieš 2 mėnesių
 • taigi

  Nuoroda

  "Anykštai" reikia labai pasitemti norint pasivyti 'Nykščius". Straipsniai žymiai įdomesni ir juose nėra skatinamos patyčios. Nesityčioja (pikdžiugiškai) nei iš buvusio mero, nei iš kitų anykštėnų....

  Prieš 2 mėnesių
 • Pritariu

  atsakymas į: taigi Nuoroda

  Manau jog patyčių tradicija anykštoje tęsiasi nuo zootechniko - žurnalisto lingaičio laikų.Anuomet jis aprašydamas nelaimes ar kriminalus akivaizdžiai mėgaudavosi ,gal net slapta pasitenkindavo. Smulkiai aprašydavo kokio pakaruoklio buvusį statusą,jo brolių ir seserų pavardes bei darbovietes ir t.t. Pagal dabar galiojantį duomenų apsaugos įstatymą tas žmogėnas turėtų rimtų nemalonumų . O anykšta balansuoja ant padorumo ribos ir tuo taip pat mėgaujasi.

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau