Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

- Močiute, kur arbata? Negaliu rasti.
- Kokia tu nevykėlė. Vaistinėlėje, kakavos dėžutėje su užrašu „Druska“.

Komentaras

Mary:„Manau niekur nepabėgsime nuo koronos, vistiek reiks persirkti beveik visiem. Stebėkite statistiką kituose šalyse: nors ir išsivysčiusios bet vistiek liga neaplenkia, net ir JAV. Tik rizikos žmonėms reikia pasisaugoti ir juos saugoti su jais nebendrauti, kad neužneštume."

Komentuoti

Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams siūlo pasitikrinti, kiek kainavo jų gydymas – tą padaryti siūlantys laiškai per „Sodros“ asmenines paskyras išsiųsti maždaug milijonui gyventojų.

 Pasak VLK direktoriaus Gintaro Kacevičiaus, tai padės pacientams tvirčiau jaustis ir geriau suprasti sveikatos apsaugos sistemą.

„Norime sustiprinti paciento statusą, ir žinojimas tam turėtų padėti. Tai atskaitomybė privalomojo sveikatos draudimo mokesčių mokėtojams“, – trečiadienį žurnalistams per spaudos konferenciją sakė G. Kacevičius.

Pasak VLK vadovo, kiekvienas žmogus taip pat galės pasitikrinti, kiek valstybė prisidėjo prie kompensuojamųjų vaistų ir kiek už šiuos vaistus teko sumokėti pačiam žmogui.

Kaip teigia G. Kacevičius, pasitikrinti bus galima ne tik praėjusių, bet ir ankstesnių metų duomenis. Anot jo, tai turėtų paskatinti ir skaidrumą gydymo įstaigose.

„Žinodamas, kokios sumos sumokamos už jį, jis bus linkęs mažiau mokėti neoficialiai“, – sakė VLK direktorius.

„Sodros“ duomenimis, iš visų konsultacinių skambučių, kuriais siekta sužinoti apie žmonių įmokas, didžioji dalis – maždaug 67 proc. – sudarė klausimai apie privalomąjį sveikatos draudimą.

„Pernai 168 tūkst. tokių skambučių buvo. Na, aišku, yra asmenų, kurie skambina ir ne po vieną kartą. Jei žiūrėtume elektroninius paklausimus, tai tokių buvo apie 17 tūkst.“, – komentavo „Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė.

Pasak VLK vadovo, galimybė sužinoti, kiek valstybei kainavo žmonių gydymas, nėra nauja. Tą anksčiau buvo galima padaryti pateikus prašymą teritorinei ligonių kasai ar savivaldybei, taip pat kreipusis tiesiai į VLK per elektroninius valdžios vartus.

Anot G. Kacevičiaus, pernai vienas žmogus poliklinikoje vidutiniškai apsilankė 11 kartų, o kas ketvirtas gulėjo ligoninėje.

2019 metų Privalomojo socialinio draudimo fondo biudžetą, VLK duomenimis, sudarė apie 2 mlrd. eurų, išlaidos siekė taip pat apie 2 mlrd. eurų.

Pernai vidutinė vieno dirbančiojo metinė įmoka į PSDF sudarė 998 eurus, savarankiškai įmokas mokančio žmogaus – 432 eurai, o už pensininkus, vaikus ir kitus valstybės draudžiamuosius – 321 euras.

Šiemet PSDF biudžetas sudaro 2,3 mlrd. eurų, jame numatomos 2,1 mlrd. eurų išlaidos. Sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skirta 1,5 mlrd., vaistams – apie 360 mln. eurų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ka

  Nuoroda

  Ka jus cia rasot pernai vienas zmogus poliklinikoj apsilanke 11 kartu .nebenusisnekekit as pvz 11 metu net nebuvus nei pas daktarus nei ka ...ir yra daug daugiau zmoniu kurie nesilanke...jus jau kaip parasysit tai nei vesk,nei nesk,,,,

  Prieš mėnesį
 • Matai

  atsakymas į: Ka Nuoroda

  Kitas atėjo po du kartus per savaitę, tai vidurkis ir gavosi. Matai, jei tu valgai kopūstlapius su tomatu, o aš kiaulieną su ryžiais, tai visi vidutiniškai ir valgo baladėlius.

  Prieš mėnesį
 • Jie

  Nuoroda

  Kiek nori tiek užrašo sumos kosminės, nes žmonės kosminius atligius gauna

  Prieš mėnesį
 • Galvoju,

  Nuoroda

  geriau nesitikrinti, nes kai pamatys sumas, daugelis išgriūs iš kuntaplių, bo tokių sumų prie vietos daugelia ir matę nebuvo.

  Prieš mėnesį
 • labb buss

  atsakymas į: Galvoju, Nuoroda

  Kam prie vietos ? Po biški susimokės - jei ne jie , tai AtA artimieji .... Taigi , prie to ir pratinama . O tai dar dūšyte , atiduosite iš strioko - tampysis po teismus saviškiai ...

  Prieš mėnesį