Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Komentuoti

Siekiant apsaugoti nuo Europoje plintančio paukščių gripo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu nuo antradienio, vasario 4 d., visiems paukščių laikytojams nurodoma naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose, taip saugant juos nuo galimų kontaktų su laukiniais paukščiais. Šis reikalavimas galioja tiek savo reikmėms laikantiems paukščius, tiek komerciniams paukštininkystės ūkiams.
Paukščių augintojai perspėja, kad nepaisant jiems keliamų biologinio saugumo reikalavimų, paukščių gripas šalyje gali išplisti bet kurią minutę dėl nekontroliuojamai savo veiklą vykdančių paukščių perpardavinėtojų.


Kalbėdamas apie paukščių gripą, Debeikių seniūnijoje paukštininkystės ūkį valdantis Vladislovas Tamošiūnas prognozavo, kad Lietuvos šioje vietoje laukia "lūdnos mišios".
"Didžiausias pavojų kelia prekybą paukščiais vykdantys perpardavinėtojai, vežiojantys juos po visą Lietuvą, taip pat ir Anykščių rajoną.Jie prekiauja be jokios veterinarinės kontrolės.Afišuojasi, kad prekiauja viščiukais, žąsiukais ir kitais paukščiais, kurių amžius yra labai skirtingas, nuo 3 iki 8 mėnesių. Sanitariniu atžvilgiu taip vežti paukščius automobiliu yra nesąmoninga.Kuo paukštis yra labiau suaugęs, tuo jis linkęs labiau užsikrėsti užkrečiamomis ligoimis. Čia tas pats, kaip senelių prieglaudoje niekas vaikų lopšelių - darželių nesteigia. Antras dalykas, kartu su paukščiais automobiliuose vežami ir pašarai. Trečias dalykas - ten vežami ir maisto produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai. Joks paukštynas sau neleistų tkių kontrastų. Akivazidu, kad perpardavinėjami paukščiai yra įvežami iš Lenkijos, kurioje jau  yra užfiksuota daugiau nei 20 paukščių gripo židinių.Jei nebus kontroliuojamas paukščių įvežimas per valstybinę sieną, jei to nekontroliuos veterinarinė tarnyba, tai paukščių gripą labai greitai į Lietuvą įveš", - kalbėjo V.Tamošiūnas.

 

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta