Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Naktį sėdi prie laužo amerikiečių Navy seal'as, prancūzų SAS'as ir rusų SPECNAZ'as. Kaip priklauso išgėrus, giriasi. Amerikos Navy:
- Aš galėčiau perplaukti ežerą pilną ryklių, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 10 įkaitų.
Prancūzų SAS'sas:
- O aš galiu perplaukti ežerą pilną ryklių ir krokodilų, įbėgti į priešo bazę ir parplaukdinti 50 įkaitų.
Rusų Specnaz'as patylėjo, išsitraukė pim*alą ir pamaišė žarijas..

Komentaras

Senjoras:„Kiniečiai labdaringai paaukojo tokią gausybę kaukių, kurias galima būtų išdalinti ir senjorams, kurie negauna vaistinėse tų kaukių nusipirkti. Kažkodėl niekas apie tai nekalba. O kai prezervatyvus dalinti prieš Valentino dieną, tai buvo kam. Plačiai išreklamuota akcija buvo. Kai dabar reikalingos medicininės kaukės, tai nutilo visokie prezervatyvų dalintojai."

Skaityti komentarus (1)

Tapo madinga užpildyti anketą ir tapti organų donoru, jei kas nutiktų.
Prieš porą metų žurnale „Aukštaitiškas formatas“ žurnalistė Elvyra Sabalytė pasakojo apie Utenos rajono gyventoją, kuri mirštančio vyro širdį paaukojo kitam žmogui. Neturtingai gyvenančiai moteriai likimas už tokią auką atsiligino netikėtu būdu – perskaičiusi apie tai, kad našlė drovisi šypsotis, nes neturi už ką protezuoti dantų, pasisiūlė padėti Anykščių rajono ūkininkė, panorėjusi likti nežinoma. Tačiau odontologas, kurį surado žurnalistė, sužinojęs, koks tai reikalas, sutiko našlei dantis sudėti už dyką, o už ūkininkės skirtą tūkstantį maitintojo netekusiai šeimai buvo nupirkta buitinės technikos.
Ką manote apie donorystę? Ar sutiktumėte aukoti savo artimo organus, jei nėra išreikštos jo valios?

 Kun.Stanislovas KRUMPLIAUSKAS, kanauninkas, Anykščių rajono garbės pilietis:

- Dovanoti organus po mirties yra labai kilnu ir garbinga. Popiežius taip pat palaiko donorystės idėją ir skatina šią malonės dovaną. Didelė palaima žmogui yra po savo mirties galėti pratęsti gyvenimą kitam ar padėti susigrąžinti sveikatą. Žinau dvasininkų, kurie yra davę sutikimą savo organus po mirties leisti panaudoti gelbėjant kitus žmones. Deja, reti atvejai, kai medikai gali perketi mirusio žmogaus organus ligoniui, be to ir ne visų žmonių organai tam tinka. Reikia būti jaunam, sveikam, kad būtum donoru. Sveikintina, kad yra tėvų, sutuoktinių, kurie dovanoja savo šeimos nariui inkstą, kad išsaugotų gyvybę. Tai pats kilniausias žmogaus veiksmas prieš kitą žmogų  ir didelė malonė turėti galimybę pasiaukoti vardan kito žmogaus.
O dėl artimo žmogaus organų po mirties aukojimo, jeigu nėra šiuo klausimu išreikštos mirusiojo valios, pasakysiu taip – žmogaus jau nebėra, atiduodame kremacijai mirusio kūną. Paverčiame jį pelenais. Kodėl turėtume gailėti mirusiojo dalies, kad gyventų kitas žmogus?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • nesuprantantis

  Nuoroda

  tiek zinai nusikaltimu ir ko nesikreipi i teisesauga o dangstai tik kaip uzpyksti parasai

  Prieš mėnesį
 • taigi...

  Nuoroda

  Tubys apsuko anykštėnų galvas , sapnuoja dieną ir naktį . Juk kalbama čia apie donorystę o ne apie tubystę .

  Prieš 2 mėnesių
 • Klausimas

  Nuoroda

  Kiek metų sėdės Tubys?

  Prieš 2 mėnesių
 • Ieva

  Nuoroda

  Labai malonu, kad gerbiamas Kanauninkas taip šviesiai mąsto. Daug prarado Anykščiai išvažiavus kun. St. Krumpliauskui.

  Prieš 2 mėnesių
 • O

  atsakymas į: Ieva Nuoroda

  kuo blogas dabartinis? Ūkiškas, protingas, tvarkingas.

  Prieš mėnesį
 • X - man

  Nuoroda

  Organų transplantacijos ateitis, ne organų aukotojų, o genetinės inžinerijos rankose: klonavimas, kamieninės ląstelės, organų atauginimas iš embrionų. Priminkite, kas žinote, kokia katalikų bažnyčios pozicija, kas liečia klonavimą ir panašiai?

  Prieš 2 mėnesių
 • Nesuprantu

  Nuoroda

  Tubis dare geru dėl miestelio ,niekam nekenkė ,išskyrus tinginiams savivaldybej,todel ir blogas ,neįtiko .Geras buvo Meras ,o dabar sigutis ? Keliones mėgstantis botanikas ,tik tiek naudos .Ir pabaigai ,baikit puolimą Tubiui .

  Prieš 2 mėnesių
 • Nesuprantančiam

  atsakymas į: Nesuprantu Nuoroda

  Kaip suprantu tinginiais buvo
  + Daiva Gasiūnienė, kuria Tubis išėdė savo kaukimu kabinete.
  + Mantas Vaičiulevičius.
  Darbštus Lakačiauskas gaudavo premiją ir negaudavo jokių nurodymų. Darbščiausi buvo amfibijos pirkėjas ir baseino amžinas vadybininkas, jiems mokėjo net 40 proc. priedą.
  O kokių darbų padarė miestui nepamenu- kažkokį lavoną žadėjo palaidoti krikščioniškai ir atidavė galvą policijai, pakabino laikrodį prie durų ir pusę kadencijos važinėjo su nežymėta tarnybine mašina.

  Prieš 2 mėnesių
 • nelabai tikiu

  Nuoroda

  ,jusms turbut tik pinigai,nes kai kalbejo klebonasPETRAS ,nusterom baznycioj

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau