Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

Tarybiniai autobusai yra patys ekologiškai švariausi autobusai pasaulyje. Jie niekad neteršia gamtos - jų išmetimo vamzdis dujas išmeta į saloną.

Komentaras

Olegas rašo:„Kodėl rašoma, kiek žmonių mirė nuo koronaviruso, bet nerašoma, kiek gimė? Jei karantinas padeda, kodėl Narnijoj ir Jugoslavijoj nėra karantino ir neregistruotas nė vienas susirgimas?
Jei kaukės apsaugo, tai kodėl mano pažįstamą vakar partrenkė mašina, nors jis buvo su kauke? (mašinos vairuotojas buvo be kaukės) Dar klausimas: kaip gali per dieną būti 2 tūkstančiai su viršum atvejų, jei Lietuvoje gyvena 1200 žmonių? Kodėl neserga balandžiai, nors jie išvis nenešioja kaukių, būriuojasi grupelėmis ir neplauna nei snapelių, nei sparnų? Mano draugas vakar nuėjo į McDonalds, užsisakė BigMacą, o jam dar pasiūlė teigiamą COVID-19 testą ir pyragėlį. Ar čia normalu? Dar klausimas: kodėl daktarai gydo nuo koronaviruso? Ar jie studijavo koronavirusą? Ar mokykloje lankė? Kodėl?
Na ir paskutinis klausimas: kodėl būtent dabar?"

Skaityti komentarus (3)

Mano, amžiną Jam atilsį, Senelis - šviesus jis buvo žmogus- sakydavo: protingas mokosi iš svetimų klaidų, normalus - iš savų, o durnas ir iš savų nepasimoko. Čia tiems, kurie kikeno iš perkančių makaronus ir šaldančių mėsą. Visko bus, viskuo ,,Maxima" pasirūpins!

 

 

Be abejo, bus! Tik ko po parduotuves karantino metu trainiotis? Virusų pagaudyti? Ypač, kai esi paleistas ,,dirbti" nuotoliniu būdu. Menka paslaptis, kad gera dalis mūsų labui triūsiančių biudžetininkių dabar ypač gerai informuotos, ko naujo ,,su akcija“ užvežė į ,,Norfą“... Laiko vizituoti parduotuves anykštėnai turi iki valiai. Vilnius, sako, tuštesnis. Santykinio proto vienetų sostinėje daugiau. Vienas pažįstamas valstybinės įmonės direktorius, kurio pavaldinės vien moterys, pasakodamas, kad jo darbuotojos salotas ir keptus ,,zuikius“ dar tebesitempia iš prekybos tinklų kulinarijos skyrių, griebiasi už galvos. Gal būtų buvę saugiau šitas ,,perekšles“, pažeidžiant ministerijos nurodymą, užrakinti įstaigoje, kad tvarkytų archyvą? Atsiprašau, skamba seksistiškai, bet aš pati esu moteris ir tai, kas susiję su relaksu ,,šopintis“, man ypač suprantama, todėl leidžiu sau nepagarbiai atsiliepti apie savo lytį.

Suprantama, moterys po Antrojo pasaulinio iš silpnosios lyties tapo stipriąja ir yra atsakingesnės už šeimą nei vyrai (kiek pažįstate motinų, kurios būtų palikusios vyrą su neįgaliu vaiku ir ,,emigravusios“ pas kitą – jaunesnį, ne pliką ir nepilvotą? ). Moterys bijo, kad padėtis blogės, ima kaupti reikalingas ir nereikalingas atsargas.

Akivaizdu, kad alyvuogių, pesto padažo, šviežio spaudimo alyvuogių aliejaus, itališkų makaronų skonį, užsidarant valstybių sienoms, turėsime kuriam laikui pakeisti lietuvišku varškės sūriu, ,,Obelių aliejumi“ bei pakrūmėje pasikastais krienais.

Nelabai skanu. Bet tikrai į sveikatą. Sveiką gyvenimą propoguojantys žmonės žino Sibiro žiniuonės Anastasijos mokymą, kad pačių pasėtas ir išaugintas augalas yra toks protingas, kad savyje sukaupia būtent tas medžiagas, kurių trūksta šeimininkui. Tiesa tai ar tik artefaktas – ne man spręsti, kita vertus, tai ne šių ,,rievių“ tema. Tačiau kaip ten bebūtų, dar nesigirdėjo, kad netekęs delikatesų kas būtų numiręs.

Žmonių nerimą ir baimę galima suprasti. Juolab kad aiškios informacijos, kaip ruoštis karantinui, nei šalies, nei rajono vadovai neišplatino. O JAV, skaičiau, yra sudarytas net būtinų produktų ir daiktų sąrašas, kuris rekomenduotinas kiekvienai šeimai, jei ištiktų katastrofa.

O ką žinome mes? Kad Veryga su Skverneliu žada, jog viskas bus gerai ir padėtis kontroliuojama?

Tačiau tada kodėl susirgusiųjų statistika kasdien blogėja? Nauja koronoviruso auka Panevėžyje ar Radviliškyje jau nebe sensacija, o tik didesnis skaičius. O skaičiai neturi amžiaus, profesijos, vaikų. Dėl skaičių ir skauda mažiau.

Kas su mumis bus, jeigu mes patys – tu ar aš – tapsime naujais pandemijos statistikos skaičiais? Ar bus kam iš mūsų aplinkos nueiti iki parduotuvės, jeigu susirgs kas iš artimųjų , o mus karantinuos? Ar paskelbta, kas ir kurioje seniūnijoje mumis pasirūpins, maisto prie durų paliks? Kokiu telefonu bus galima pagalbą išsikviesti?

Aš, pavyzdžiui, net bendrojo karantinui valdyti sukurto pagalbos numerio neįsiminiau. Turėčiau ieškoti internete. Aš surasiu. Bet kur suras mano aštuoniasdešimtmetė mama, kuri neturi interneto? Paskambins man. Žinoma! Jeigu pajėgs, o aš būsiu gyva ir atsiliepsiu. Kita vertus, mano mama orientuota. Bet kiek tokio amžiaus ar vyresnių senolių dar vaikšto žeme, o mintyse jau gano dangaus aveles?...

Kaltų ieškoti žmogiška, nes kaltų ieškoti lengviausia. Suradus kaltą, kuriam laikui palengvėja. Tegul neilgam, tegul iki vidurnakčio nemigos, kai lieki vienas su savim ir vienas su pasauliu. Sąmoningai nerašau - Dievu. Akistata su baimėm vienodai skausminga ir tikinčiam, ir ateistui.

Siūlyčiau dabar nieko nekaltinti. Nes Jie taip pat nežino.

Negerai, kai imi sakyti Mes ir Jie. Tačiau bijau, kad tas laikas neišvengiamai artėja.

Nes sunkumai turi dvi savybes - jie arba užgrūdina, nuskaidrina, arba sulaužo.

Tikėkim, kad šie sunkumai užgrūdins tuos, kurie liks gyvi. Tikėkim, kad prie plaučių ventiliatoriaus, sunkiai valandai atėjus, prijungs ne tą, kuris turi daugiau pinigų ir pažinčių, o tą, kuriam to labiau reikia. Nors aš nuoširdžiai abejoju, kad prasidėjus išgyvenimo lenktynėms taip bus. Nes ir pati, susirgus artimam žmogui, padaryčiau viską, kad prijungtų būtent jį, o ne kitą. Nehumaniška?

Be abejo! Bet, ranką prie širdies pridėję, pasakykite, kas iš jūsų paaukotų savo seną mamą ar brolį? Meilės taisyklės žiaurios.

Džiaugiuosi, kad turiu visko prikaupus bent trims savaitėms, o racionaliau šeimininkaujant - gal ir daugiau nei mėnesiui. O tada bus ridikėlių. Jei išgyvensiu ir spėsiu pasėti.

Gražina ŠMIGELSKIENĖ
grazina.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Rugys

  Nuoroda

  Nu ir straipsnio pavadinimas Žiauru

  Prieš 8 mėnesių
 • Santvarka

  Nuoroda

  Apsistatem bobom ir jau čia Amerika...???? Žurnalistas ir dar boba-svieto pabaiga!!!

  Prieš 8 mėnesių
 • Faina šita ,,boba"

  atsakymas į: Santvarka Nuoroda

  Daugiau tokių ,,bobų " būtų tvarka. Jėginis straipsniokas.

  Prieš 8 mėnesių
 • Viešumo

  Nuoroda

  Ka gali šioje situacijoje padaryti žmonės? Vienas iš būdų viešinti pvz. įmones, kurios nepasirūpina savo darbuotojais, neskiria apsauginių kaukių, nėra dezinfekavimo skysčio, gal žmonés turi dirbti su temperatom, gal neteisėtai alteidžiami, juk turi apie atleidumus pranešt iš anksto.

  Prieš 8 mėnesių
 • Rita

  Nuoroda

  Tai, kad jūsų Gražina vyrą dažnai norfoje matau. Tai tipo trims savaitėms maisto prisipirkę. Ar jau nebe kartu?

  Prieš 8 mėnesių
 • Gražina Šmigelskienė

  atsakymas į: Rita Nuoroda

  Paskųskite man jį, kai pamatysite. Atsilyginsiu ,,Anykštos" prenumerata.

  Prieš 8 mėnesių
 • Ttt

  atsakymas į: Gražina Šmigelskienė Nuoroda

  Vynonekoj dažnai matau

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Kiekvienas privalo saugotis pats!

  Prieš 8 mėnesių
 • gal ir ne

  Nuoroda

  Is darbovieciu parnes tiem senukam dovana ju vaikai ir anukai,-niekas netikrina kaip darbdaviai saugo savo darbuotojus,-dirba greta,be jokiu apsaugos priemoniu,-va cia tai problema,kai niekam nerupi darbininkai,-----parduotuves reikia vedinti,dezinfekuoti,parupinti pirstiniu prekems imti.

  Prieš 8 mėnesių
 • Pastebejimas

  Nuoroda

  Daugelis vyresnio amziaus zmoniu taupe ir taupo laidotuvems, kad tik grazios butu ... dabar jei dar taip varines I parduotuves be reikalo- Pasakyti kad bus laidojama net be sarvojimo jei uzsikres savo durna galva ir dar kitus uzkres ... liudna, bet gal sito senutes bijotu... atsiprasau, bet tikrai baisu ir graudu I juos ziureti...

  Prieš 8 mėnesių
Įkelti daugiau