Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti

Atsižvelgus į kitų šalių patirtį, parengtos specialios rekomendacijos Lietuvos gyventojams ir jiems padedantiems savanoriams. Jomis siekiama išvengti COVID-19 infekcijos plitimo teikiant humanitarinę pagalbą,  taip pat apsaugoti gyventojus nuo „geradariais“ prisistatančių nesąžiningų žmonių.

 Rekomendacijas nuspręsta rengti po to, kai Italijoje bei Ispanijoje buvo nustatyta, jog koronaviruso infekciją platino ir pagalbą teikiantys savanoriai.

„Siekiame šių klaidų išvengti Lietuvoje.  Humanitarinė pagalba pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms yra neatsiejama kovos su koronaviruso pandemija dalis, tačiau privalome užtikrinti, kad kilnūs tikslai netaptų žalos visuomenės sveikatai priežastimi“, – teigia Gynybos paramos fondui vadovaujantis atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis.

Rekomendacijos numato, kaip saugiai pristatyti ir perduoti humanitarinės pagalbos siuntas gyventojams bei kokių taisyklių turi laikytis pagalbos savanoriai, siekdami maksimaliai sumažinti užkrėtimo pavojų.

Dokumente pabrėžiama, kad savanoriai apie pristatomą pagalbą visuomet turi informuoti iš anksto telefonu ir jokiomis aplinkybėmis neturi prašytis ir įeiti į pagalbos gavėjų gyvenamąsias patalpas. Visos pagalbos siuntos turi būti tinkamai dezinfekuojamos ir perduodamos be tiesioginio kontakto tarp asmenų, laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo.

Tuo metu siekiant užkardyti nusikalstamas veikas, pagalbos savanoriams primygtinai rekomenduojama dėvėti skiriamuosius ženklus, su savimi turėti ir, gyventojui paprašius, pateikti asmens tapatybės dokumentą, savanorio pažymėjimą ir/arba sutartį su paramos organizacija. Gyventojai taip pat raginami išlikti budrūs ir priimti tik tokią pagalbą, kurios patys asmeniškai prašė. Kilus abejonėms, rekomenduojama nedelsiant susisiekti su policija.

Lietuvos gyventojams ir medikams pagalbą teikiančios organizacijos raginamos įsidiegti saugos procedūras ir tinkamai aprūpinti savanorius asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Patarimus, padėsiančius mažinti užsikrėtimo riziką ir užkardyti nusikaltimus, parengė pandemijos metu gyventojams ir medikams pagalbą visoje šalyje teikiantis Gynybos paramos fondas drauge su Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos policija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.
 
Kovo pradžioje Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 pandemijos, Gynybos paramos fondas persitvarkė į humanitarinės pagalbos organizaciją. Bendradarbiaudami su kitomis labdaros ir paramos organizacijomis bei verslu, fondo savanoriai organizuoja pagalbos siuntų ir medicininių priemonių surinkimą ir saugų pristatymą visoje Lietuvoje. Prireikus, organizacija skubiai organizuoja masinį maitinimą šiltu maistu.

Mėnesio pradžioje Gynybos paramos fondas užtikrino 1500 tarptautinių reisų vilkikų vairuotojų maitinimą, kai šie dėl laikinai uždarytos valstybės sienos kelioms dienoms įstrigo Lietuvos-Lenkijos pasienyje, taip pat nuolat bendradarbiauja su „Maisto banku“, tiekiančiu maisto produktus skurdžiausiai gyvenantiems šalies gyventojams.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta